2021 m. sausio 26 d. 21:37 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kovidinio padalinio vadovas M. Zolubas: darbo valandų neskaičiuojam, svarbiausia – pacientai

2020-11-25, 15:00

Respublikinė Klaipėdos ligoninė

Kovidinio padalinio vadovas M. Zolubas: darbo valandų neskaičiuojam, svarbiausia – pacientai nuotrauka, foto

Reklama

Nuo lapkričio pradžios Respublikinės Klaipėdos ligoninės D korpuse arba, kaip vadina patys medikai, kovidiniame padalinyje, gydomi sunkios ir kritinės būklės pacientai, sergantys COVID-19 liga.

„Mūsų ligoninė yra rezervinė, per pavasario karantiną į kovidinį korpusą, kuriame - 40 lovų, buvo guldomi visi pacientai, kol paaiškėdavo tyrimų dėl koronavirusinės infekcijos atsakymai. Jeigu testas - teigiamas, pacientai buvo pervežami į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamentą, kuris yra skirtas gydyti pacientus, sergančius infekcinėmis ligomis. Jeigu - neigiamas, perkeldavome pacientą į atitinkamą mūsų ligoninės skyrių. Dabar situacija visiškai kitokia: mūsų ligoninėje nėra nei infekcijos departamento nei infekcinių ligų skyriaus, tačiau gydome koronavirusine infekcija sergančius sunkios ir kritinės būklės pacientus. Šiai dienai gydome virš 60 tokių pacientų, tačiau esame įpareigoti lovų skaičių padidinti iki 85, tai - mūsų galimybių riba. Dabar vyksta viešojo pirkimo procedūros papildomiems deguonies taškams prie pacientų lovų įrengti papildomai numatytose palatose, juk lovą būtina įrengti su deguonies tiekimu“, - sako Zigmas Juzumas, direktoriaus pavaduotojas medicinai ir ekstremalių situacijų komisijos vadovas.

Atsiritus antrajai pandemijos bangai tarp sergančiųjų - nemažai medikų, todėl dirbti su kovidiniais pacientais sutelktas medicinos personalas iš kitų ligoninės padalinių.

„Visa struktūra keitėsi, personalas atėjo iš kitų mūsų ligoninės padalinių, filialų. Mūsų ligoninė pati seniausia mieste, tačiau infekcinio skyriaus niekada neturėjome, o dirbant su infekuotais pacientais yra tam tikra specifika. Todėl reikėjo ir gydytojus, ir slaugytojus mokyti kaip teisingai apsirengti einant pas pacientus, nusirengti, pro kur įeiti, pro kur išeiti ir panašiai, kad nė vienas nesusirgtų. Lovą tu gali pastatyti, bet dirbantis medikas: gydytojas, slaugytoja, pagalbinė darbuotoja – pati didžiausia vertybė. Todėl išsikėliau sau uždavinį, kaip įmanoma geriau apsaugoti medikus“, - darbo ypatumais dalinasi gydytoja Rima Norvaišienė, atsakinga už darbo organizavimą kovidiniuose skyriuose.

Pulmonologijos alergologijos skyriaus vedėjas, atsakingas už darbo organizavimą su koronavirusu infekuotais pacientais Marius Zolubas, paklaustas apie kovidiniuose skyriuose gydomus pacientus, į smulkmenas nesileidžia. Gydytojas tik pabrėžia, kad jie – kitokie.

„Vyrauja virusiniai plaučių uždegimai, kurie yra kitokie, nei įprastiniai ir dažniausiai tokie pacientai yra su kitomis ligomis. Juos turi gydyti infekcionistai, bet mes žinome, kad prieš virusinio gydymo nėra, tik terapinis - palaikom gyvybines funkcijas, padedam žmogaus organizmui tą sunkų periodą išgyventi. Vienas iš išskirtinumų – dažniausiai tokiems pacientams reikalingas deguonis“,- sako gydytojas Marius Zolubas.

Reklama

Pastebėjęs, kad su koronavirusine infekcija kovojantys gydytojai - tarsi „kare“( tai – žurnalistų apibūdinimas), gydytojas M. Zolubas neslepia, kad dabar dirbti ramiai, kaip „taikos“ metu, neišeina. Čia turi suktis, ypač trūkstant ir gydytojų, ir slaugytojų. Slaugytojoms ypatingai, nes užsidėjus visą apsauginę aprangą, pasak gydytojo, darbo našumas sumažėja 2 kartus: ką anksčiau padarydavo dvi slaugytojus dabar padaro 4.

„Suleisti vaistus, apversti, pakeisti, pamaitinti, prižiūrėti, pastebėti pokyčius ir t.t. va, čia yra didžiausias slaugytojų ir pagalbinio personalo pasiaukojimas“, - pastebi gydytojas.

„Krūvis - didelis, slauga – specifinė, daug reikalaujanti ir priežiūros, ir užbėgti įvykiams už akių, numatyti į priekį ir tą būklę, ir eigą, ir kada perspėti gydytoją. Tai - tikrai didelis krūvis slaugytojoms, kurios atėjo iš įvairių padalinių. Esame žmonės, mums irgi nėra svetimas baimės jausmas, tad vos ne kasdien tenka dirbti ir psichologe, nuraminti darbuotojus, suteikti jiems žinių, o jeigu reikia ir paguosti. Kartais tenka ir griežtesnį žodį tarti ar taisykles priminti. O išbūti, mažiausiai 4 val., su pilna apranga, tikrai – nemenkas iššūkis, tačiau nė viena slaugytoja neatsisakė ateiti dirbti į kovidinį skyrių“, - džiaugiasi vyr. slaugytoja Ieva Markauskienė.

Paklausus ar poilsiui bei pavalgyti medicinos personalas turi laiko, gydytoja Rima Norvaišienė pabrėžė, kad rūpinasi, kad bent kartą per budėjimą personalas pavalgytų, nes būtina tausoti jėgas, kad būtų kam dirbti, o gydytojas Marius Zolubas trumpai pasakė : „ Darbo valandų neskaičiuojam, svarbiausia – pacientai“.

Bet čia pat gydytojai priduria, kad juos morališkai palaiko ir paskatina geras pacientų ar jų artimųjų žodis, palaikymas.

„Toks padrąsinimas – geriausia psichologinė pagalba gydytojams šiuo nelengvu metu“, - sako gydytoja Rima Norvaišienė.

Reklama

Štai viena iš padėkų, kuri gydytojus nuoširdžiai nudžiugino:

„Didžiulis ir nuoširdus AČIŪ gydytojai Violetai Labžentytei bei visam Pulmonologijos alergologijos skyriaus personalui už profesionalumą, rūpestį gydant ir prižiūrint sunkiai sergantį tėvelį Petrą Bernotą. Visų Jūsų dėka tėvelis įveikė Covid-19. Šiandien jis - stiprus ir sveikas kartu su mumis. Dar kartą AČIŪ, Jūs nuostabūs !!! K.P. 2020 11 21“

Respublikinė Klaipėdos ligoninė ne tik gydo sunkios ir kritinės būklės pacientus, sergančius koronavirusine infekcija, bet ir teikia visas kitas paslaugas - kasdien atliekamos skubios, neatidėliotinos ir planinės operacijos: operuoja urologai, ortopedai - traumatologai, ginekologai, chirurgai, onkologai ir kiti gydytojai. Sunkius pacientus gydo ir kardiologai, neurologai, ftiziatrai, psichiatrai, ANG specialistai. Taip pat teikiamos ambulatorinės konsultacijos, atliekamos procedūros, tyrimai – echoskopija, kompiuterinė tomografija ir kiti. Tiesa, kai kurių paslaugų teikimas iš pagrindinės ligoninės perkeltas į Dienos chirurgijos centrą, Konsultacines poliklinikas, tačiau medikai dirba. Darbas tęsiamas ir Psichiatrijos, Tuberkuliozės bei Skuodo filialuose. Pacientai laukiami visuose mūsų ligoninės padaliniuose, kur pagalba pacientams teikiama, kaip ir anksčiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Judėjimo ribojimai, draudimas būti lauke be apsauginių veido kaukių ir bendrauti su...

Ragina švelninti karantino suvaržymus nuotrauka, foto

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai pietinėje miesto dalyje pastebėjo dešimtis nugaišusių kuosų. Dėl kokių priežasčių krito...

Klaipėdoje dešimtys nugaišusių kuosų užminė mįslę nuotrauka, foto

Ragina švelninti karantino suvaržymus nuotrauka, foto

Klaipėda, Judėjimo ribojimai, draudimas būti lauke be apsauginių veido kaukių ir bendrauti su...

Negyvas rastas rusų komikas ir aktorius Aleksandras Šaliapinas nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį paryčiais vietos laiku Maskvoje esančiame bute buvo rastas žinomo rusų stand-up...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

„Neptūnas“ pratęsė sutartį su Nojumi Mineikiu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ iki 2023-ųjų metų vasaros pratęsė kontraktą su visas klubo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.

In Memoriam, Paskelbta prieš 52 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...