2020 m. liepos 8 d. 01:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Kol kas esu tik žmogus, laimėjęs konkursą, bet ne uosto vadovas"

(1)

"Kol kas esu tik žmogus, laimėjęs konkursą, bet ne uosto vadovas" nuotrauka, foto

NEBĖRA KUR TRAUKTIS. "Viena koja jau upėje, reikia bristi toliau", - sako Algis Latakas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Vakar laimėjusiam konkursą eiti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas, buvusiam "Klasco" gamybos direktoriui Algiui Latakui telefonų skambučiai pasipylė nuo 6 valandos ryto. Įsiterpti tarp jų buvo sunku, bet labai norėjosi sužinoti, kaip dabar jaučiasi būsimasis uosto vadovas.

Buvę Uosto direkcijos vadovai prisimena, su kokiais iššūkiais jie susidūrė vadovaudami šalies strateginiam objektui. Atrodo, kad ir jums teks ne lengvesnė dalia. Teks vadovauti pranašaujamos didžiulės ekonominės krizės laikotarpiu, kai daugelio šalių ekonomika bandys kapstytis iš duobės, kurią iškasė koronaviruso pandemija. Ar jums nebaisu? Juk tikriausiai, kai nusprendėte dalyvauti konkurse, to nenumatėte. Gal gailitės?

Ne, mano ne toks charakteris. Jeigu pasiduočiau baimei ar kokiam nors jauduliui, būtų blogai. Koja jau upėje, reikia bristi toliau. Kas buvo - buvo, o dabar žiūriu tik į priekį. Bėda pasaulyje didžiulė, negali nesijaudinti matydamas tiek karstų. Lietuva dar valdo situaciją.

Žinoma, žmonių gyvybės svarbiausia, bet nukentės ir verslas, ir uostas. Bus didžiulis iššūkis pasibaigus karantinui, ligoms bandant atsitiesti. Ekonomika bus kiek stabtelėjusi. Ko gero, sumažės krovinių srautai, žmonės nervinsis. Bet manau, kad Klaipėdos uostas ir jame dirbančios įmonės yra labai stiprios. Tikiuosi, kad atsiras nauji kokie nors krovinių srautai ir jų daugės. Kroviniai vis tiek turės judėti, niekur jie nedings.

Jau turėjome vieną krizę. Uoste tikrai nebus taip, kad krovinių srautas sumažėtų iki tokio lygio, kad uosto įmonės negalėtų dirbti. Manau, kad visi kalbėdamiesi, vengdami tam tikros vidinės konkurencijos, tardamiesi tarpusavyje tikrai rasime tinkamus sprendimus ir kelius, kaip išeiti iš krizės.

Bet kokiu atveju turime programą, uosto viziją, kuriais metais kiek krovinių krausime, siekį būti geriausiu Baltijos jūros regiono uostu. Šiandien jis toks ir yra. Mano iššūkis - išlaikyti tokį lygį.

Manote, jums pasiseks?

Pagal prognozių statistiką, bet kuriam naujam generaliniam direktoriui, atėjusiam ar į privačią įmonę, ar į valstybinę, didesnė tikimybė, kad nepavyks. Bet yra tam tikras procentas, kuriems vis dėlto pavyksta. Pats sau linkėčiau patekti į tą procentą.

Ar esate numatęs imtis kokių nors pokyčių Uosto direkcijoje?

Reikia pirmiausia eiti tuo keliu, kuris numatytas. Valstybės įmonė Uosto direkcija dirba gerai. Reikia užtikrinti, kad jos funkcijos būtų atliekamos, ir daryti tuos darbus, kurie numatyti strategijoje. Vargu ar dabar reikėtų kokių nors nesąmoningų pokyčių. Reikia tartis su uosto visuomene. Visos problemos yra išsprendžiamos. Tik kartais mes jas sprendžiame žodžiais, o ne konkrečiais darbais.

Kaip ketinate įveikti dar vieną iššūkį? Tapęs Uosto direkcijos vadovu, vaizdžiai tariant, antru žmogumi Klaipėdoje po mero, būsite ištisai kritikuojamas ir narstomas po kaulelį. Vadins jus visaip. Jau ir dabar pilna komentarų, kad esate valdančiųjų statytinis ir t. t. Išgirsite apie save tokių dalykų, kurių gyvenime nesate girdėjęs. Ar jums užteks jėgų atsispirti tokiam negatyvui?

Manau, kiekvienas vadovas turi pavaldiniams deleguoti užduotis. Svarstau, kad visą tą neigiamą informaciją, kuri būna negražiuose komentaruose, kuriuos rašo tavęs net nepažįstantys žmonės, net nežinantys, kokius tu darai darbus, deleguosiu skaityti kokiam nors savo šeimos nariui.

Reklama

O pats bandysiu susitelkti į pozityvą. Na, jeigu taip atsitiks, kad jokio pozityvo nebus, kad uosto įmonės, žiniasklaida bus nusiteikusios prieš mane, tada bus blogai. Bet tikiuosi, kad dalis žmonių mane palaikys.

Smagu girdėti, kad esate optimistiškai nusiteikęs. Dabar jums dar reikės atlaikyti patikros procesą. Jumis domėsis ir saugumas, ir kitos instancijos.

Negaliu ir jums duoti išsamaus interviu, nes vienas dalykas - laimėti konkursą, o kitas - būti paskirtam eiti pareigas. Taip, manęs dar laukia nemažai procedūrų. Matyt, jos ne veltui atliekamos.

Reikia sulaukti, kol iš tikrųjų ministro įsakymu būsiu paskirtas. Tada tik galėsiu pradėti kalbėti uosto vardu, reikšti savo nuomonę. Kol kas aš esu žmogus, laimėjęs konkursą, bet nesu uosto vadovas.

Kai juo tapsiu, gal ne pačią pirmą dieną, bet surengsiu spaudos konferenciją, pristatysiu savo veiklos programą, pasakysiu, ką manau daryti.

Žymos: algis latakas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

E.

2020-04-09   17:23

IP: 78.57.248.175

Simboliška pavardė :) Šiuo lataku, karbauskiniai tikisi, dauyg uosto "sulos" privarvės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

„Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Per karantiną ir jam pasibaigus Klaipėdos mieste vyksta daug gatvių remonto, statybos...

Remontai ir statybos mieste: džiugina ar erzina? nuotrauka, foto

Dėl smarkaus vėjo išvirtę seni medžiai šį kartą žalos pridarė Skulptūrų parke,...

Lūžusi šaka apgadino Tautinių kultūrų centro stogą nuotrauka, foto

Klaipėdos tenisininkų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Liepos 4-5 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos reitinginis U12 turnyras "Prince cup 2020",...

BMW su LGBT atributika ne juokais supykdė internautus nuotrauka, foto

Automobiliai, Birželis pasaulyje minimas kaip „LGBT Pride“ mėnuo – tai mėnesis, kai organizuojamos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams nuotrauka, foto

Švietimas, Nors karantino metu nebuvo reikalaujama turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą, dar birželio...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 4 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...