2020 m. gruodžio 3 d. 22:41 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kodėl nepaisoma gyventojų nuomonės?

(3)

Kodėl nepaisoma gyventojų nuomonės? nuotrauka, foto

VIETA. Čia dabartinėje automobilių aikštelėje išardžius asfaltą norima pastatyti pusiau požeminius konteinerius.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Vitės kvartalo gyventojai nepatenkinti Savivaldybės ketinimu įrengti pusiau požeminių konteinerių aikštelę prie Pušyno g. 23 namo. Pareiškus apie tai Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėjai Rasai Jievaitienei, ši patarė surinkti gyventojų parašus. Kai jie buvo surinkti, gautas Savivaldybės administracijos atsakymas, kad ji jau nieko nebekeis. Žmonės tai vertina kaip pasityčiojimą iš jų. Antradienį gyventojai bandys patekti pas Savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Neniškį.

Į redakciją kreipėsi Vitės bendruomenės asociacijos valdybos pirmininkas Ruslanas Schneiderat. Jo teigimu, Pušyno g. 23 namas, buvęs bendrabutis, ir Pušyno g. 28 namo žmonės ilgai kentėjo, nes bendras jų kiemas buvo baisus, nuolatos telkšodavo balos. Tačiau kreipusis į Savivaldybę ir paprašius sutvarkyti tą kiemą, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, per pastaruosius porą metų jis buvo sutvarkytas, naujai išasfaltuotas.

Gyventojai apie tokius planus nežinojo

"Viskas buvo padaryta aukštu lygiu. Žmonės buvo patenkinti, dabar ten puikiausiai stato savo automobilius. Tačiau pradėjus vežti į mūsų rajoną betoną, nes bus įrengiama pusiau požeminių konteinerių aikštelė, pasidomėjome, kur ji bus. Sužinojome, kad suprojektuota toje aikštelėje prie Pušyno g. 23 namo, prie Viršutinės g. 43 namo tvoros, t. y. ten, kur stovi gyventojų automobiliai. Vadinasi, bus laužomas asfaltas ir atimtos 3-4 automobilių statymo vietos. Kilo klausimas, kaip iš tų konteinerių bus išvežamos šiukšlės, kaip apsisuks atvažiavęs transportas ir kt. ", - teigė R. Schneiderat.

Paaiškėjus, kad gyventojai to nenori, kad jie tiesiog šokiruoti, nes apie tai nieko nežinojo, minėtos asociacijos valdybos pirmininkas kreipėsi į R. Jievaitienę. Ši aiškino, kad niekas nebekeis projekto, kad sumokėti dideli pinigai, be to, su namų administratoriais esą buvę suderinta. Tačiau, pasak R. Schneiderat, šie aiškino apie tai pirmą kartą girdintys. Tada Savivaldybės atstovė patarė surinkti gyventojų parašus.

Parašai nepadėjo

Surinkti gyventojų parašai, jų daugiau kaip 50, ir Bomelio Vitės seniūnaitijos seniūnaičio Tomo Meškinio bei administratoriaus, administruojančio namą Pušyno g. 23, raštai buvo nusiųsti miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkui Alvidui Šimkui, Savivaldybės administracijos direktoriui G. Neniškiui ir R. Jievaitienei. Praėjusį penktadienį gautas Savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymas, kad viskas nuspręsta, 10 metrų atstumo nuo namo pagal reikalavimus yra laikomasi, ir kad pusiau požeminių konteinerių aikštelė bus įrengta 2021 metais.

"Kodėl Savivaldybėje neatsirado nė vieno žmogaus, kuris pasakytų, kad ten naujai išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, kurią reikės griauti. Pati juk sumokėjo pinigus už jos įrengimą. Dabar viską reikės ardyti tam, kad būtų įrenti 4-5 konteineriai. Dabar jie stovi Pušyno skersgatvyje, visiems tai tinka. Jeigu jau nėra kitos vietos tiems pusiau požeminiams konteineriams įrengti, gyventojai siūlo palikti konteinerius su ratukais toje pačioje vietoje, Pušyno skersgatvyje, ir viskas. Situacija prasta, į žmonių nuomonę neįsiklausoma", - kalbėjo R. Schneiderat.

Savivaldybė vykdo projektą

Reklama

G. Neniškio pasirašytame rašte informuojama, kad Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras kartu su Klaipėdos ir kitomis regiono savivaldybėmis vykdo ES lėšomis iš dalies finansuojamą projektą "Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse". Numatyta įrengti 268 pusiau požeminių konteinerių aikšteles. Viena iš jų - prie Viršutinės g. 23 namo Klaipėdoje. Vieta buvusi parinkta vadovaujantis detaliuoju planu, kurį miesto Taryba patvirtino 2013 metais. Į to plano rengimą buvo įtraukta ir visuomenė.

"Atkreipiame dėmesį, kad planuojamos konteinerių aikštelių vietos, atitinkančios teritorijų detaliųjų planų sprendinius, papildomai visuomenei nėra viešinamos", - rašoma rašte.

Kadangi pusiau požeminių konteinerių aikštelė užima 3 kartus mažiau vietos nei tokio pat tūrio antžeminiai konteineriai, taip yra taupoma vieta, kurios trūksta tankiai užstatytuose rajonuose. Be to, pastačius pusiau požeminius konteinerius bus mažiau problemų dėl kvapų, bus geresnės sąlygos gyventojams rūšiuoti atliekas.

Savivaldybės administratoriaus rašte teigiama, kad pusiau požeminių konteinerių aikštelės vieta prie Pušyno g. 23 patvirtinta šiemet liepos 22 d. administracijos direktoriaus įsakymu.

Nurodoma, kad atsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriui arba Regionų apygardos administraciniam teismui.

Kadangi gyventojai neprisimena, koks buvo patvirtintas detalusis planas prieš 7 metus, gali kaltinti tik save. Savivaldybė čia niekuo dėta, nes ji nieko nepažeidė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vera

2020-09-17   08:23

IP: 185.11.26.161

Sekmes gyventojams kovojant. Savivaldybeje yra sudaryta darbo grupe tokiems klausimams spresti. Musu bendrijai uztruko pusantru metu, kol iskovojom mums tinkama konteineriu vieta. Savivaldybe nepaiso gyventoju nuomones ir nesistengia laiku iformuoti apie siulomas pertvarkas. Ziurekit, kas mieste darosi.. medzius kapoja, net skiedros lekia, konteineriai bet kur, vienais metais tvarko, kitais metais jau griauna. Nera asmenines atsakomybes ir platesnio mastymo miesto planavimui.

Kaip visada

2020-09-15   08:29

IP: 185.11.26.161

Savivaldybė dėjo skersą ant gyventojų nuomonės, nes ten juk nei vienas iš tų ponų negyvena.

jonis

2020-09-14   22:41

IP: 185.11.26.161

smirdi ir pozeminiai konteineriai... man tik dar klausimas kilo ar nesitersia tas geris giliau?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Į "Vakarų ekspreso" redakciją dėl Žardės parke atsiradusio šiukšlyno kreipėsi Žardės mikrorajono...

Žardės parkas paverstas šiukšlynu nuotrauka, foto

Turėjusi sunkią vaikystę, tačiau vėliau itin daug pasiekusi asmeniniame gyvenime Lalita Atienė...

"Savaitės eksprese" - kodėl Lalita Atienė atsisakė milijoninio verslo nuotrauka, foto

Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, – kartu su įprasta ...

Soc. pašalpos gavėjams – vienkartinė piniginė išmoka nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 41 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...