2020 m. spalio 24 d. 15:46 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

KLASCO įgyvendins dar platesnį aplinkosaugos priemonių planą

Reklama

Siekdama mažinti veiklos poveikį aplinkai ir ją tausoti, KLASCO parengė dar platesnį aplinkosaugos priemonių planą. Juo siekiama skubiai suvaldyti visas tikėtinas taršos rizikas ir taikyti visas įmanomas aplinkosaugos priemones tam, kad išvengti teršalų patekimo į aplinką tiek esamuoju laiku, tiek ateityje. Naujojo aplinkosaugos priemonių plano įgyvendinimui KLASCO skirs 3 mln. eurų. Nuo 2018 m. metų bendrovė į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką jau investavo daugiau kaip milijoną eurų.  

„Siekiame dirbti atsakingai ir užkirsti riziką bet kokiam neigiamam  poveikiui aplinkos orui, vandeniui ir gruntui. Jau ir dabar KLASCO taiko pažangiausias aplinkosaugos priemones, naudojamas Vakarų Europos uostuose, atitinkamai organizuojami darbai, atsisakome itin taršių krovinių. Prie KLASCO pastatytų dviejų oro kokybės tyrimų (OKT) stotelių duomenys rodo, kad  KLASCO naudojamos priemonės yra veiksmingos ir uosto poveikis aplinkai yra gerokai mažesnis už kitų taršos šaltinių mieste įtaką orui. Tačiau viešojoje erdvėje toliau eskaluojama taršos tema, kurioje remiamasi ne faktais, o subjektyvia nuomone, siekiant diskredituoti bendrovę“,– sakė KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.

Pasak KLASCO vadovo, naujasis penkerių metų trukmės planas apima organizacines bei technines priemones iki 2025 metų. Bendrovė dar daugiau dėmesio skirs jau ir dabar naudojamoms priemonėms: krovos metu darbuotojai nuolat stebi KVJUD monitoringo stotelės fiksuojamus kietųjų dalelių koncentracijos ore duomenis ir pagal juos koreguoja krovos darbus, esant būtinybei juos stabdo.  Nuolat vykdomas paviršinių lietaus nuotekų monitoringas, valomi nuotekų šuliniai, valymo įrengimai ir t.t. Kraunant dulkančius krovinius, kylančių dulkių sklaida lokalizuojama 6 vandens rūko patrankomis, kroviniai drėkinami krovos ir sandėliavimo vietose, sausuoju metų laiku laistomi ir valomi pravažiavimo keliai, technologinės zonos bei sandėliavimo aikštelės. Krovinius kraunančiuose transporteriuose yra įrengtos drėkinimo sistemos virš transporterio juostų ir krovinių perkritimo taškuose. Taip pat bus įvestos papildomos krovos darbų organizavimo priemonės, darbuotojai mokomi dirbti su specializuotais kroviniais bei taršą mažinančia technika ir įranga ir t.t.

Oro monitoringo stotelių duomenys ir aplinkosaugos specialistų periodiškai atliekamų tyrimų rezultatai rodo, kad jau ir šiuo metu naudojamos aplinkosaugos priemonės yra efektyvios. Pagal oro stebėjimo stotelių, stovinčių KLASCO teritorijoje, duomenis, nuo 2019 metų balandžio mėnesio kietųjų dalelių PM1, PM2,5 ir PM10 paros vidutinė norma nei karto nebuvo viršyta. Tuo metu Klaipėdos mieste esančios OKT stotelės užfiksavo netgi 7 kartus užfiksavo paros normos viršijimus.

Šiuo metu bendrovė išbando papildomas naujas  priemones: mobilų dulkių sulaikymo ekraną, sulaikantį dulkes transporto iškrovimo bei vagonų valymo vietose, dulkių slopinimo įrenginio „PIRA DUO“ - vandens rūko patranką, purškiančią vandens ir absorbuojančio preparato „AIRBORN 10“ mišinį dulkių surišimui ir nusodinimui. KLASCO buvo suplanavusi metalurgijos žaliavos krovą perkelti iš krantinių Nr. 7-9 į rekonstruojamas krantines Nr. 10-11, esančias toliau nuo miesto. Tam buvo atliktos investicijos, įrengiant papildomus infrastruktūros tinklus, suplanuota įrengti papildomą apsauginą tvorą krovos ir krovinio sandėliavimo vietoje – tai atitiktų pusiau uždarą krovos technologiją. Tačiau krovinio  perkėlimo projektas vėluoja, nes Aplinkos apsaugos departamentas nepritarė bendrovės atliktai atrankai. Šiuo metu atliekamas papildomas poveikio aplinkai vertinimas, kurį bendrovė netrukus užbaigs.  

Artimiausiu metu planuojama atlikti paviršinio vandens nuotekų valymo įrenginių remontą krantinėse, įrengti autoplovyklą išvažiuojančiam transportui ir įgyvendinti eilę kitų priemonių. Įgyvendindama aplinkosaugos priemonių planą, KLASCO taip pat atliks pilną esamos ir planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimą, kurio sudėtyje bus vertinamas ir poveikis visuomenės sveikatai.

Reklama

KLASCO informacija

Žymos: klasco

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Švietimas – viena iš svarbiausių sričių, tad ir formuojant Savivaldybės biudžetą jam...

V. Riaukienė: kryptingai dirbama dėl geresnės švietimo kokybės nuotrauka, foto

Klaipėdos jaunimo teatras pristato labai netradicinį, imersinį spektaklį "Delčia". Jis vyks apleistame...

Tokio teatro Klaipėdoje dar nebuvo nuotrauka, foto

Žinia apie naujus ribojimus, prasidėsiančius pirmadienį, spalio 26-ąją, sujudino būrelių organizatorius....

Būrelių ribojimas sukėlė pykčio bangą nuotrauka, foto

Jau 7-ąją personalinę dailės darbų parodą surengusi menotyrininkė Agota Bričkutė neprisistato kaip...

Agota Bričkutė: "Piešdama nekuriu jokių strategijų" nuotrauka, foto

Paroda pasakoja Klaipėdos miesto senųjų kapinių istoriją nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdos skulptūrų parko centrinėje aikštelėje šią savaitę pradėta eksponuoti lauko stendų paroda...

Internetinių sukčių išmonė tobulėja nuotrauka, foto

Kriminalai, Išeities iš nusibodusio ir vienišo gyvenimo kiekvienas ieško savaip. Kai vieni...

Tiesa paaiškėjo po 76 metų: kodėl I. Bagramianas prieš 76 metus nesugebėjo užimti Klaipėdos (Mėmelio)? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, 1944 m. spalio 23 dieną, lygiai prieš 76 metus, dvi sovietų ...

„Auska“ išbraukta iš privatizuojamų objektų sąrašo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Buvusi sovietmečio nomenklatūros vila „Auska“ Palangoje lieka valstybės nuosavybėje.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 45 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...