2021 m. sausio 16 d. 01:45 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos zoologijos sodo įkūrėjas nubaustas pagrįstai

(papildyta) (14)

Klaipėdos zoologijos sodo įkūrėjas nubaustas pagrįstai nuotrauka, foto

DAR SYKĮ. Klaipėdos zoologijos vadovas Edvardas Legeckas dėl netinkamų gyvūnų laikymo sąlygų baudžiamas ne pirmą kartą.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Klaipėdos zoologijos sodo ("Minizoo") savininkas Edvardas Legeckas, sulaukęs naujų kaltinimų prastomis gyvūnų laikymo sąlygomis, nuo nedidelės baudos neišsisuko ir aukštesnės instancijos teisme. Inspektoriai žinomo zoologijos sodo vadovą baudžia ne pirmą kartą.

Pernai lapkritį zoologijos sode apsilankę Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nustatė, jog jaguarai, vilkai, bizonai, rudosios meškos voljeruose buvo laikomos ant betono ar plytelėmis padengto grindinio, baltųjų tigrų aptvare telkšojo vanduo.

E. Legeckas kaltintas tuo, jog neužtikrino sąlygų gyvūnams pasislėpti nuo nepalankių orų, o vilkams, liūtams, tigrams ir pelėdoms įrengtos vidinės patalpos buvo per mažos. Kai kuriuose voljeruose pasigesta kliūčių, trūko smėlio gyvūnų kailio priežiūrai. Netinkamai buvo laikomi ir vandens paukščiai. Be kita ko, zoologijos sode laikyti tinkamai nepaženklinti, neregistruoti gyvūnai.

Už šiuos pažeidimus zoologijos sodo vadovui buvo skirta 72 eurų bauda. Nuo baudų kone visada bandantis išsisukti E. Legeckas tarnybos išvadas nesėkmingai apskundė Klaipėdos rajono apylinkės teismui, o vėliau ir Klaipėdos apygardos teismui. Visgi ir pastarasis E. Legecko išsisukinėjimų nepalaikė, tad buvo paliktas rajono teismo nutarimas netenkinti jo skundų.

Beje, tai ne pirmas kartas, kai E. Legeckas baudžiamas 72 eurų bauda už netinkamas gyvūnų laikymo sąlygas. Tos pačios tarnybos inspektoriai zoologijos sode buvo apsilankę ir kiek anksčiau - 2016-ųjų rugpjūtį.

Tąsyk pastebėta, jog dviejuose voljeruose, kur laikomos pumos, bei tigro ir pilkųjų vilkų voljeruose telkšojo pažaliavusios vandens balos. Inspektoriai tvirtino, jog taip buvo suvaržyta pumų ir vilkų judėjimo laisvė ir jiems buvo sukeltas nepatogumo jausmas. Pažymėta, jog pilkiesiems ir baltiesiems vilkams nebuvo sukurtos tinkamos laikymo sąlygos, nes laisvėje jie kasa gruntą ir ruošia sau urvus, o zoologijos sode šie gyvūnai laikomi ant cementinių plytelių.

Reklama

Skirtą baudą E. Legeckas taip pat nesėkmingai bandė skųsti ir Klaipėdos rajono, ir Klaipėdos apygardos teismui.

E. Legeckas figūruoja ir kitose bylose - jis kaltintas nelegalios tvoros pastatymu, nelegalių darbuotojų samdymu. Vyras inspektorių dėmesio taip pat buvo sulaukęs kaimynams pradėjus skųstis, jog "Minizoo" patvoriuose laidojami padvėsę gyvūnai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-08-02   20:32

IP: 86.100.104.89

Valdininkai ir apiinkosaugininkai, geriau žiūrėkit arčiau savo nosies - tai kaip sugrąžintii Klaipėdai pelnytą uostamiesčio vardą, nes greitai mūsų svečiai pramins mūsų miestą prasmirdusia ferma. Jūra primyžta, įvažiuojant į miestą pasitinka šūdo kvapas. Visas senamiestis dvokia. Pramogų nulis. Vienintelis lankytinas objektas - tai šitas zooparkas. Važiuojat ir važiuojat tikrinti pagal pavyduolių skundus. O į miesto gyventojų pagalbos šauksmus net nereaguojat!!!

nesuprantu 2

2017-08-02   14:45

IP: 82.140.128.50

pažiūrėkit į valstybės išlaikomą Kauno zoologijos sodą, ten panašių problemų taipogi nemažiau, nors atrodo, kad jų turėtų būti tikrai mažiau.

nesuprantu

2017-08-02   14:26

IP: 82.140.128.50

valdžios. Tokio dydžio zooparkas ne vieno žmogaus jėgoms, čia turėtų bent kiek prisidėti ir valstybė ar savivaldybė nors dalinai dotuodama šį edukacinį verslą ir tik po to tikrinti, ar teisingai naudojamos lėšos. Sunkiai suprantama kaip iš vis galima išmaitinti tiek gyvūnų, išlaikyti aptarnaujantį personalą ir sukurti europinio lygio gyvenimo sąlygas gyvūnams iš surenkamų grašių. Tik žmogaus užsispyrimo ir pasiaukojimo dėka egzistuoja šis zooparkas ir tikrai milijonų jis niekada neuždirbs. Ordiną jis nusipelnė, o ne po teismus būti tampomu. Tegul geriau tampo tuos kurie Lietuvą išvogė, o ne Lietuvai kuria.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, tą kruvinąjį sekmadienį, Lietuvoje buvo išleistas vienintelis laikraštis. Tai buvo...

V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...