Mielos Klaipėdos miesto globos namų moterys, su Kovo 8-ąja!
Klaipėda
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai pradėta vakcinacija
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) prasidėjo darbuotojų skiepijimas COVID-19 vakcina.
© KUL nuotr.
Reklama
Gruodžio 27 d. 8 val. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) prasidėjo darbuotojų skiepijimas COVID-19 vakcina. Pirmiausiai skiepijami priešakinėse linijose ir padidintos rizikos padaliniuose dirbantys sveikatos priežiūros specialistai. Tai istorinis įvykis medikų bendruomenei, skelbiantis viltingo etapo, kuomet į grėsmingą koronaviruso infekciją reaguosime ne bėgdami paskui ją, o kovodami, pradžią.
Vakcina prioritetine tvarka skiriama rizikingiausiuose padaliniuose, skyriuose dirbantiems medikams, tiesiogiai kontaktuojantiems su COVID-19 sergančiais žmonėmis bei pagal tikimybę daugiausia rizikos užsikrėsti COVID-19 liga turintiems darbuotojams.
Sekmadienį paskiepyti 53 gydytojai, 76 slaugytojos ir akušerės bei 31 kito personalo darbuotojų.
Klaipėdos universitetinė ligoninė organizuoja sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą ir paslaugų organizavimą Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Nuolat bendraujama su šiame regione veikiančiomis pagrindinėmis stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.
Pirmadienį (gruodžio 28 d.) ryte vakcina bus transportuojama ir perduodama Klaipėdos Respublikinei, Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos vaikų, taip pat Kretingos, Gargždų, Šilutės, Šilalės, Tauragės ligoninėms.
Pirmieji pasiskiepiję KUL medikai vakciną įvardija didžiųjų metų švenčių stebuklu ir priemone, padėsiančia suvaldyti grėsmingą pandemiją. „Šventinis rytas. Džiaugiuosi, kad mes, dirbantys tiesiogiai su sergančiais koronavirusu pacientais, turėjome galimybę pasiskiepyti pirmieji.
Reklama
Skiepai, pagrįsti mokslu - viltis grįžti į įprastą darbo ritmą ir gyvenimą. Tai lyg žiburys itin įtemptais pastaraisiais mėnesiais. Tikiu, kad vakcina, medikų bendruomeniškumas, sutelktumas ir bendras darbas nugalės klastingą virusą“, - mintimis dalijasi sekmadienį pasiskiepijusi Infekcinių ligų korpuse dirbanti slaugytoja.
Prasidėjęs skiepijimas ne tik palengvins medikų darbą, bet ir sumažins kasdienę psichologinę įtampą akis į akį susiduriant su koronavirusu. „Esame reikalingi pacientams. Pagaliau turime būdą, kaip apsisaugoti nuo COVID-19. Tai ženkliai sumažins psichologinę įtampą“, - skiepų reikšmę pabrėžia jau pasiskiepijęs KUL medikas.
Skiepijimo procedūra, pasak pasiskiepijusių medikų, lygiai tokia pati kaip skiepijantis nuo gripo.
„Visiškai neskausminga, tiesiog paprasta vakcinacijos procedūra, tačiau jos reikšmė - didžiulė. COVID-19 vakcina - mokslo pergalė, proveržis medicinoje ir vienintelė patikima apsisaugojimo nuo koronaviruso priemonė. Mums, medikams, tai lyg gelbėjimosi ratas skęstant.
Būtų neatleistina klaida juo nepasinaudoti. Šiandien, pradėjus vakciną, mūsų širdyse - šventė. Raginame ir kitus kolegas, o vėliau ir visuomenę žengti šį sąmoningą žingsnį. Tik taip grįšime į pasiilgtą kasdienybę.
Bijoti reikia ne skiepo, bijoti reikia ligos”, - skiepytis ragina KUL Infekcinių ligų korpuso darbuotojai.
Reklama
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Klaipėda
Brangios moterys,
Informuojame, kad dėl vykdomų darbų – valdymo spintos keitimo, 2021 m. nuo...
Iš Kauno į Nidą kursuojantis greitaeigis kateris „Raketa“ į maršrutą jau šį...
Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 3 min.
Sveikata, Paskelbta prieš 17 min.
Klaipėda, Paskelbta prieš 18 min.
Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.
Naujienos

Citatos, kurias pastebėjo ir įsiminė „Vakarų ekspresas“

Seimo rinkimams partijos ir kandidatai išleido per...

Turgaus prekeiviai gali teikti paraiškas išmokoms

Laikinai neveiks šviesoforas
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? (3)
- Atlikėjas Romas Dambrauskas: Dabar okupaciją vykdo savi (5)
- Policiją triukšmadariams kvietęs klaipėdietis sulaukė netikėto atkirčio (2)
- Trys Lietuvos loterijos milijonieriai slepiasi - bijo...
- Retieji Mėmelio perliukai dūla užribyje
- Subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ krito Prienuose (12)
- Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai... (15)
- Subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ krito Prienuose (12)
- Už LGBT kritiką atleistas kapelionas P.Vaineikis mišiose:... (8)
- A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo... (7)
- Klaipėdos „Neptūnas” sutriuškintas Utenoje (7)
- Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų... (6)