2019 m. liepos 17 d. 19:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos rusų bendruomenė mini pergalės dieną

(112)

Klaipėdos rusų bendruomenė mini pergalės dieną nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Minint 72-ąsias pergalės Antrajame pasauliniame kare metines, ryšėdami Georgijaus juosteles ir nešini raudonomis gėlėmis, daugiausia rusakalbiai klaipėdiečiai gegužės 9-ąją plūstelėjo prie Skulptūrų parke esančio memorialo.

Nepaisydami atšalusio oro, šimtai žmonių susirinko prie paminklo žuvusiems kariams ir klojo jiems gėlių puokštes.

Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, Antrojo pasaulinio karo pabaigą tradiciškai mini gegužės 8 dieną, pažymint 1945 metų gegužės 8 dieną Vokietijos pasirašytą besąlyginį kapituliacijos aktą. Pagerbimo  ceremonijos antradienį vyko įvairiuose Lietuvos miestuose, karo aukas pagerbė ir Lietuvos diplomatai Rusijoje.

Sovietų pergalės minėjimas gegužės 9-ąją Lietuvoje vertinamas prieštaringai, nes pasibaigus karui šalis liko okupuota sovietų, tęsėsi žiaurios sovietų represijos prieš laisvės kovotojus, trėmimai į Sibirą, prievartinė kolektyvizacija.

Per Antrąjį pasaulinį karą žuvo apie 50-55 mln. žmonių, iš jų 30 mln. - civiliai. Skaičiuojama, kad Sovietų Sąjunga neteko 11 mln. karių ir 7 mln. civilių. Kinija neteko atitinkamai 1,3 mln. ir 10 mln., Vokietija – 3,5 mln. ir 780 tūkst., Japonija – 1,3 mln. ir 670 tūkst. žmonių, Jungtinės Valstijos - 290 tūkst. karių ir 6 tūkst. civilių.

Per karą Lietuvoje žuvo apie 275 tūkst. žmonių, iš jų 195 tūkst. žydų per Holokaustą.

Reklama

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Lietuva liko okupuota sovietų. Iki 1952 metų į lagerius ir tremtį išvežta 275 tūkst. šalies piliečių, žuvo per 20 tūkst. rezistentų, jų šeimų narių ir rėmėjų.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Eimantas CHACHLOVAS

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Eimantas CHACHLOVAS

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

nu nu

2017-05-13   17:01

IP: 151.228.113.209

Huelfas tegul nepizdelina apie prekes parduotuveje. Klaipedoje zydas Lichtinsainas parupino kas viskas buvo parduotuvese. Organiskas maistas ir pigus, ne cheminis slamstas kas dabar parduodamas demokratineje Lietuvoje. Aisku, huelfas visada turejo cinka del siski ir piski - del to pirkdavo ir valge tik jas. Bet cia tai tik jo personalinis iskeypimas apart vynioti savo kilometrini analini prolapsa aplink kumsti.

huelfui

2017-05-13   04:41

IP: 37.58.58.206

tu kažką čia vėl nusišneki, gyvenau tada, taip dirbti neteko, bet tėvai buvo paprasti darbininkai, ir ant stalo pareidamas iš mokyklos visada buvo ir sriuba su mėsyte, ir dešrelės, ir šiaip visokių virtų dešrų buvo nuo doktorskos iki liverinės, eidavom į parduotuvę pats savo akimis mačiau ir žuvies paruoštos ir visokios platų asortimentą, ir vėl gi dešrų ir mėsos, o apie duonos gaminius ir kalbėti nėra ką - pats turbūt prisimeni bandeles su džemu po 7 kap, ar bibelius bublikus po 5 kap. taip pat visokių rogalikų, pyragėlių - visa tai ne tik mačiau bet ir valgiau, o tu nežinau kur taip gyvenai, kad valgėj savo tas siski ir piski, mes ant karvės siskų tik vėžius gaudyti ėjom. Apie tualetinį popierių tai tu taisingai pasakėj - jo buvo deficitas, čia buvo nedadirbimas ir upuįčienyjas. O apie mizirnas algas tu čia išviso nusišnekėjai, jeigu paprastas darbininkas gaudavo virš 100 rublių, tai paskaičiuok kad už būtą mokėdavai kapeikas, už maistą jau kalbėjom, vandens galėjai neužsukt, autobuso bilietas 4 kap, 13 alga, premijos, vaikų darželiai nuo gamyklos, kas dar tau buvo blogai, o apie pijokavimą tai čia jis buvo ir yra, ir ne tik pas mus, o ir Europoj, tik priprato žūdais mėtytis į vieną pusę. Bomžų nebuvo, ir paskutinis pijokas budavp įdarbintas, nekalbant kad ir vaikų užimtumas buvo būreliuose ir t.t. O apie tremimus, tai trėmė iš kart po karo arba buvusius buržujus, arba įtartinus visokius, kurie karo metu patarnavo vokiečiams, aišku, buvo ir daug nekaltai apskustų žmonių, kurie taip pat nukentėjo. O apie anonimiškumą tu pats prisistatyt nenori, kad kitiems priekaištauji? Pasirašyk ne kaip pasakiškas padarėlis, o tikruoju vardu, tada ir priekaištauk.

Elfas

2017-05-12   23:55

IP: 83.176.196.82

O toks žydas mu mu,prie visų valdžių prisitaikys.Savo gyvenime buvau sutikęs ir tokių.Nenustebčiau jei mumikas burnojantis ant laisvos Lietuvos anoniminiuose komentaruose,pats būtų įsipaišęs į liberalų sąjungą:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

"Visiškas nesusipratimas", - tokiais žodžiais situaciją Herkaus Manto gatvėje apibūdina praeiviai. Iš...

Pėsčiųjų tako istorijoje - jokių prošvaisčių nuotrauka, foto

Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Klaipėda, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...