2020 m. spalio 28 d. 17:25 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos paplūdimiuose uždraus gelbėti skęstančiuosius?

Klaipėdos paplūdimiuose uždraus gelbėti skęstančiuosius? nuotrauka, foto

SITUACIJA. Anot Mariaus Poimanskio, paplūdimiuose saugumą užtikrina gelbėtojai, o poilsiautojai jokiu būdu negali rizikuoti savo gyvybe ir mėginti gelbėti skęstančiuosius.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Trečiadienį prabilta, kad už skęstančiojo gelbėjimą Klaipėdos paplūdimiuose poilsiautojai gali būti ir nubausti. Ar netrukus uostamiestyje įsigalios draudimas gelbėti į nelaimę jūroje patekusius žmones?

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje pristatė sprendimo projektą dėl saugaus elgesio Klaipėdos miesto savivaldybės paviršutinių vandenų telkiniuose ir ant ledo. Jis bus teikiamas tvirtinti miesto Tarybai. Šis dokumentas teikiamas pasikeitus įstatymams.

Neaiški tvarka

Politikė Lina Skrupskelienė, komentuodama M. Poimanskio pristatytas taisykles, teigė, kad pagal naujai taikomas taisykles paplūdimių lankytojams gali būti neaišku, kokios išties tvarkos jie turės laikytis, kai, pavyzdžiui, kas nors skęs.

Tarybos narys Alvidas Šimkus paklausė, ar poilsiautojai, kurie, matydami visai šalia kranto skęstantį kitą žmogų ir mėgindami jį išgelbėti, gali gauti baudą.

Panašu, kad Tarybai tvirtinti teikiamose taisyklėse išties yra numatytas panašus dalykas.

"Dar kartą pakartosiu - ne mes sugalvojome šitą punktą, tiesiog jis perkeliamas iš Vidaus reikalų ministerijos patvirtintų taisyklių. Aš manau, kad gelbėti turi tie asmenys, kurie tuo užsiima", - sakė M. Poimanskis.

Reklama

M. Poimanskis teigė, kad taisyklės buvo derintos su visomis institucijomis, kurios prižiūri tvarką. Anot jo, yra gelbėtojai, kurie užikrina saugumą, o poilsiautojai jokiu būdu negali rizikuoti savo gyvybe mėgindami gelbėti skęstančiuosius.

O ką daryti, jeigu gelbėtojų šalia nėra? "Dėl protingumo kriterijaus aš nesiginčiju", - sakė M. Poimanskis.


NEŽINOMYBĖ. Gali būti taip, kad vasarą skęstančiuosius galės gelbėti tik gelbėtojai. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Savivaldyvės Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis patarėjas Marius Pankevičius dėstė, kad Vidaus reikalų ministerijos patvirtintų nuostatų Klaipėdos valdžia keisti negali, tačiau gali jas detalizuoti.

"Ši nuostata dėl gelbėjimo yra rekomendacijų punkte. Gelbėti gali tik geras plaukikas, įvertinęs situaciją ir panašiai. <...> Savivaldybė yra įpareigota nustatyti, kas ir kur gali gelbėti. Paplūdimyje vasaros sezono metu gelbėja administruojanti įstaiga, pas mus tai - VšĮ "Klaipėdos paplūdimiai" ir jų nustatyta tvarka atrinkti gelbėtojai. O už paplūdimio ribų ar ne paplūdimio lankymo valandomis ir visuose kituose paviršiniuose telkiniuose gelbėjimo darbus organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdyba", - sakė M. Pankevičius.

Mėlynoji vėliava

Reklama

Komiteto posėdyje taip pat prabilta ir apie mėlynosios vėliavos statusą, kurio kasmet siekia ir dažniausiai įgyja Klaipėdos paplūdimiai.

29 - net tiek reikalavimų Klaipėda turi įgyvendinti, kad įgytų mėlynąją vėliavą, kuria žymimi itin saugūs, gerai prižiūrimi ir švarūs paplūdimiai.

Tačiau atkreiptas dėmesys, kad sprendime nė neužsimenama apie mėlynosios vėliavos paplūdimiams taikomus reikalavimus. Tad galbūt Klaipėda tokio statuso savo paplūdimiams ateityje ketina nebesiekti?

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, kad visų reikalavimų yra laikomasi.

Ji skaičiavo, kad miesto Savivaldybė už Mėlynosios vėliavos programą moka 10 tūkst. eurų mokestį.

"Šiais metais (suma - aut. past.) patvirtinta. Koordinatoriai pakankamai griežtai tikrina", - sakė I. Šakalienė.

Reklama

Vienas iš komiteto narių - Arūnas Andziulis - teigė, kad paplūdimiuose yra kabinami ženklai, kurie informuoja apie tai, kad paplūdimiai turi mėlynosios vėliavas statusą. "O kur pati vėliava? <...> Ir jeigu tą dieną tame stende mes rasime, kad nėra atitikties mėlynosios vėliavos reikalavimams, ar ta mėlyna vėliava, ar ženklas bus tą dieną nukabintas?" - klausė jis.

Į tai I. Šakalienė atsakė, kad vėliava pradedama kabinti tada, kai atvyksta mėlynosios vėliavas koordinatoriai, dažniausiai tai būna paplūdimio sezono atidarymo metu.

O jeigu, anot jos, yra užfiksuojami paplūdimyje turimų užtikrinti sąlygų neatitikimai, vėliava yra trumpam laikui nuleidžiama. "Yra buvę, kad ir ilgesniam laikui", - sakė I. Šakalienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vienas labiausiai nuo COVID-19 sukeltos ekonominės krizės nukentėjusių verslų yra suvenyrų prekyba....

Gintaro suvenyrų prekybininkus gelbsti tik valstybės parama nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė ragina gyventojus kapinių lankymo neatidėti lapkričio 1–2 dienoms, bet...

Gyventojai raginami artimųjų kapus aplankyti iki savaitgalio nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Laukininkų g. 5 namo gyventojai,...

Ar konfliktas dėl renovacijos pagaliau išsispręs? nuotrauka, foto

Planuojama, kad jau po metų Klaipėdoje duris atvers naujas biurų pastatas Klaipėdos...

Odontologai stato pastatą nuomai nuotrauka, foto

Turėjusius sąlytį informuos SMS žinute nuotrauka, foto

COVID-19, Pastarąsias dvi savaites, kuomet fiksuojamas svarus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimas, kartu...

Jūros ir marių dugne - per daug gyvsidabrio, nikelio, cinko nuotrauka, foto

Jūra, Kuršių marios ir Baltijos jūra pernai neatitiko geros cheminės būklės, rodo Aplinkos...

Mėlynąjį proveržį užpustė pažadų smiltys? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Pasaulyje sukurta begalybė strategijų įvairiausiais įmantriais pavadinimais. Tik likimas jų labai skirtingas....

Klaipėdos pareigūnai tikrino kaip dėvimos kaukės nuotrauka, foto

Kriminalai, Prevencinę priemonę surengę Klaipėdos apskrities pareigūnai priminė, kad dėvėti kaukes viešose vietose...

COVID-19, Paskelbta prieš 26 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...