2019 m. birželio 16 d. 15:35 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos moksleiviams - išskirtinė galimybė

Klaipėdos moksleiviams - išskirtinė galimybė nuotrauka, foto

SŪSIRŪPINIMAS. Dekanė Bronė Narkevičienė susirūpinusi, kad šiuo metu Lietuvoje vis dar per mažai skiriama dėmesio itin gabių moksleivių turimo potencialo virsmui talentu

© Jono VALAIČIO nuotr.

"Lietuvoje dar daug neišnaudotų galimybių itin gabių mokinių ugdymo tobulinimui", - ištarė Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Bronė Narkevičienė, kalbėdama ROTARY klubo "Klaipėda" moksleiviams inicijuoto projekto "Aš galiu, Klaipėda!" pristatyme.

ROTARY klubo "Klaipėda" prezidentas Vladas Stūrys pasakojo, kad šių metų pradžioje prasidėjus projektui uostamiesčio mokyklos atrinko apie 100 gabiausių moksleivių, kurie turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su uosto ir pramonės įmonėmis, apsilankyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, padiskutuoti su personalo atrankos specialistais ir sužinoti apie ateities profesijas.

"Ekonomika pagrįsta žiniomis", - apie tai, kodėl moksleiviams svarbu susipažinti su Klaipėdos mieste įsikūrusiais verslais, pasakojo V. Sturys.

Įgyvendinant projektą norėta išsiaiškinti, ar Klaipėda praranda savo didžiausia turtą - jaunuolius, kurie renkasi gyventi kituose miestuose arba net užsienyje.

"Klaipėdos ateitis priklauso nuo to, kaip miestui seksis konkuruoti. Miestu ateityje rūpinsis dabartiniai moksleiviai", - kalbėjo jis ir pabrėžė, kad, deja, dalis mokinių ateityje neplanuoja gyventi Klaipėdoje.

Diskutuodami su politikais, verslininkais ir menininkais, susipažinę su Klaipėdos miesto kultūrine, ekonomine ir politine situacija, projekte dalyvavę moksleiviai nuomonę ėmė keisti. Atlikto tyrimo duomenimis, po įvykusių 7 užsiėmimų sumažėjo planuojančiųjų gyventi užsienyje, padaugėjo norinčiųjų gyventi uostamiestyje.

Tiesa, moksleivių noras išvykti studijuoti į užsienį, o po to grįžti į Lietuvą neblėsta. V. Sturys pasakojo, kad šis projektas turėtų tęstis, tiesa, planuojama įtraukti daugiau abiturientų.

B. Narkevičienė pabrėžė, kad šis projektas skatina gabius jaunuolius atrasti savo talentus. "Akivaizdu, kad tai investicija į ateitį. Grąžos sulauksime ne po 5-erių ar po 10-ties metų. Tačiau ji tikrai atiduodama", - įsitikinusi ji.

Dekanė tikina, kad jaunuoliai gali lavinti savo gabumus ir tapti talentingais, tačiau tam reikia tiek jų, tiek visuomenės pastangų.

"Lietuvos švietimo politikoje nėra aiškiai pasakyta, kaip mes remiame gabius vaikus. Štai JAV nuo 1972 metų įstatymai tokie, kad programa, skirta gabiems vaikams, turi būti finansuojama valstybės.

Pas mus to ilgai nebuvo. <...> Ne vien nuo vaiko ir mokyklos priklauso, kaip jam seksis atrasti talentus. Tai lemia ir mokyklos vieta, socialinė terpė", - kalbėjo B. Narkevičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Nuomonės, Tai štai - grįžau iš atostogų. Ir vėl prie varstoto. Jaunoji karta...

Igorio Tiomkino nužudymo tyrėjams – skaudus smūgis nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Policijos ir prokuratūros pareigūnai, tiriantys beveik prieš 5 metus įvykdytą buvusio „Vilniaus...

V. Masalskis apie gardžią cibulynę ir muzikos marias nuotrauka, foto

Žmonės, Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl...

Sužaloti visam gyvenimui galima ir nepakėlus rankos“ nuotrauka, foto

Psichologija, Visi tėvai į vaiko elgesį yra sureagavę impulsyviai: pakėlę balsą, nepagrįstai apkaltinę...

Nuomonės, Paskelbta prieš 34 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...