2021 m. sausio 20 d. 16:32 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos miestui gresia 4 mln. eurų bauda – išlindo svarbaus projekto klaidos

(15)

2020-04-13, 21:24

Pranešimas spaudai.

Klaipėdos miestui gresia 4 mln. eurų bauda – išlindo svarbaus projekto klaidos nuotrauka, foto

Klaipėdos baseinas buvo atidarytas 2018-aisiais.

© T.Bauro lrytas.lt nuotr.

Reklama

Prieš dvejus metus Klaipėdos mieste atidarytas uostamiesčio gyventojų ilgai lauktas naujas daugiafunkcinis sveikatingumo centras su plaukimo baseinu tapo reikšmingu įvykiu miestui.

 Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tuo metu džiaugėsi, kad mieste įrengtas moderniausias baseinas Baltijos šalyse, leisiantis ugdyti naujus talentus.

Tačiau nuo baseino atidarymo 2018 metais iki šiol paaiškėjo eilė projekto trūkumų, kurie iki šiol trukdo pilnavertiškam baseino naudojimui.

Šiandien dėl projekto įgyvendinimo metu atliktų klaidų miestui gali tekti sumokėti 4 mln. eurų baudą.

 

Reklama

Klaipėdos baseinas buvo atidarytas 2018-aisiais. 

Nesutarimai sprendžiami teisme

Virš 16 mln. eurų kainavusio projekto trūkumai buvo pastebėti iš karto po projekto atidarymo.

Pasak baseiną valdančios „Klaipėdos baseinas“ bendrovės vadovų ir savivaldybės atstovų, pastate nustatytos stogo sandarumo problemos, netinkamai suformuoti grindų nuolydžiai, kai kuriose vietose pastebėtas pelėsis, tam tikrose patalpose atsirado vandens sandarumo problemų, nustatytas netinkamas vėdinimo sistemos veikimas, taip pat netrūksta ir akivaizdžiai matomų estetinių defektų.

Klaipėdos miesto savivaldybė Klaipėdos apygardos teismui yra pateikusi ieškinį uostamiesčio baseiną stačiusiai „Icor“ įmonių grupės valdomai bendrovei „Axis Industries“ ir jau bankrutavusiai bendrovei „Deglas“ dėl projekto įgyvendinimo trūkumų ir jų ištaisymo.

 

Reklama

Klaipėdos baseinas buvo atidarytas 2018-aisiais. 

Oficialiais duomenimis ieškinys vis dar nepradėtas nagrinėti, o trūkumų pašalinimo darbai nėra pradėti iki šiol.

Už netinkamą darbą gresia bauda

Po Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės (VK) ir Centrinė Projektų valdymo agentūros (CPVA) atlikto patikrinimo buvo nustatyti ir kiti Europos Sąjungos lėšomis finansuoto projekto įgyvendinimo pažeidimai.

„Minėtos institucijos Klaipėdos miesto savivaldybei pateikė dokumentą, kuriame yra pateiktos išvados, susijusios su šio projekto įgyvendinimu.

Deja, bet išvadose nurodoma, kad tuometinė miesto savivaldybės administracija galimai netinkamai atliko savo darbą,“ – situaciją komentuoja Klaipėdos miesto tarybos narė Ligita Girskienė. 

Reklama

Laimėjo „pritemptomis“ sąlygomis

Po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad miesto savivaldybė, skelbdama baseino projekto įgyvendinimo viešąjį konkursą, pirkime dalyvaujantiems atitinkamiems subjektams dirbtinai sudarė palankias sąlygas laimėti.

Pasirinktas rangovas, tikėtina, nebūtų laimėjęs konkurso, jei jau paskelbto ir vykdomo viešojo pirkimo metu savivaldybė nebūtų pakoregavusi ir pakeitusi tam tikrų konkurso sąlygų, susijusių su reikalavimais jungtinei veiklai.

 

Klaipėdos baseinas buvo atidarytas 2018-aisiais. 

Vykdant viešąjį konkursą buvo pakeisti ir projektiniai reikalavimai. Pavyzdžiui, pradinėje projekto techninėje specifikacijoje nurodytas šilumos siurblys – GeoKat 25, eigoje jis buvo pakeistas kitu, tokiu būdu vienas iš konkurse dalyvaujančių subjektų su pradinių pirkimo dokumentų neatitinkančiu pasiūlymu tapo tinkamu ir buvo patvirtintas kaip konkurso laimėtojas.

Reklama

„Dėl visų projekte esančių grubių trūkumų, tokių kaip patalpose besikaupiantis vanduo, SPA zonoje netinkamų grindų nuolydžių, virš langų ant palangių besikaupiančio vandens ir kitų akivaizdžiai matomų defektų CPVA vis dar atlieka tyrimą.

Tačiau tiek dėl savivaldybės veiksmų viešojo konkurso metu, tiek dėl darbų perdavimo-priėmimo akto pasirašymo su rangovais, neįvertinus jų atlikto darbo kokybės bei kai kurių darbų neatlikimo, šiandien miestui gresia net 4 mln. eurų bauda, kurią savivaldybė turės padengti gyventojų sąskaita,“ – apie pasekmes kalba L. Girskienė. 

Situacija merui primena bylinėjimąsi dėl „Švyturio“ arenos defektų

Centrinės Projektų valdymo agentūros (CPVA) parengtame sprendime dėl Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos padarytų pažeidimų, įgyvendinant sveikatingumo komplekso ir baseino projektą, nurodyta 3,94 mln. eurų bauda.

Uostamiestis galimai turės grąžinti ir dalį Europos sąjungos skirtų lėšų. Tyrimą vykdo prokuratūra.

Anksčiau, kalbėdamas apie broką baseine meras V.Grubliauskas BNS yra sakęs, jog  situacija jam primena bylinėjimąsi dėl „Švyturio“ arenos defektų su rangovais - apmaudu, kad ir baseine panašus pėdsakas yra.

Reklama

„Bet nebūtų problemų, nebūtų teismų – nebūtų broko, nebūtų reikėję eiti jo likvidavimo keliais. Apmaudu ir gaila visiems ir laiko, ir jėgų, kai tenka aiškintis, kas ko nepadarė. Bet dėl rangovų neatsakingumo esame įvelti į tuos procesus“, – tada teigė V. Grubliauskas.  

lrytas.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-04-16   06:41

IP: 172.69.190.76

ne mes o tie kurie pritare tam projektui igyvendinti.ne mes komisijoje buvom,nemes tokias nesamones darėm .jie iš savo kišenės baudas turi mokėti .gal tada pasibaigs tu viešuju pirkimu eferos [į kišene]

Juozas

2020-04-15   16:14

IP: 83.171.17.42

Iš viso tie viešieji pirkimai ,tai tikra šių dienų nesąmonė. Kuri visiškai nepasiteisino ,tik dėl jų visi darbai vilkinami.Kas juos sukūrė ,tai matomai turėjo savų interesų ir ne kitaip.

koks

2020-04-14   21:36

IP: 83.187.114.105

skirtumas, gi valdininkai ne is savo kisenes mokes, o is mokesciu moketuju surinktu gyventoju pajamu mokesciu registruotu pilieciu savivaldybeje, tad gerbiamieji pervedinėkite savo GPM'us siai savivaldybei (VMI GPM;a skirto savivaldybei). Be to, buvo mano zmona siam baseine praeitais metais sake tragedija, pelesis, rudyja, tinka atsokineja, zodziu bus tikras brokas dar daugiau manau bus...Be to, koks skirtumas, gi vistiek savivaldybe tai ne atskira respublika, gi valstybe skirsto finansus, tad kita finansavimo laikotarpi gaus 4 mln eur daugiau...:D bauda kam mokes, ES :D ne ES o mums is vienos saskaitos i kita valdiska saskaita :D.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Taikos prospekto ašyje sausį bendras eismo srautas sausį 34% mažesnis lyginant su...

Kaip klaipėdiečiai judėjo gatvėmis šiemet? nuotrauka, foto

Dėkoju visiems pilietiškiems klaipėdiečiams, nuolat pranešantiems, kuriose gatvėse pasigendama kelininkų.

Už nepakankamą gatvių valymą - baudos nuotrauka, foto

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Klaipėdos bėgikas savo balsu pribloškė scenos vilkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinis, daugkartinis šalies trumpų nuotolių bėgimo per barjerus...

Gabeno naminę - neteko automobilio nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus priežasčių, kodėl taip nutiko, siūlo pradėti...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 31 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 44 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...