2020 m. rugsėjo 28 d. 09:42 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdos jaunimas buvo išgirstas miesto politikų

(1)

2020-08-13, 11:49

"Chooseklaipeda" inf.

Klaipėdos jaunimas buvo išgirstas miesto politikų nuotrauka, foto

© Andriaus Kundroto nuotr.

Reklama

Tarptautinės jaunimo dienos proga Klaipėdos miesto jaunimas, jaunimo organizacijų atstovai bei projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ surengė akciją „30 min. jaunimui“ ir kvietė miesto politikus į diskusiją jaunimui aktualiais klausimais.

Kalbėtis su miesto politikais jaunimas pasitelkė Amerikoje populiarų formatą „Prove me wrong“: prie stalo su „aštriu“ teiginiu sėdi žmogus ir laukia prisėdant oponuojančio asmens, jog jis įrodytų, kad užrašytas teiginys yra klaidingas.

Atgimimo aikštėje Klaipėdos jaunimas pasitiko miesto politikus su 11 paruoštų diskusinių teiginių: „Klaipėda galėtų skirti daugiau dėmesio talentų išlaikymui gerinant profesinio tobulėjimo galimybes ir tarptautiškumo skatinimui pritraukiant užsieniečius“; „Jūros ir naujo suoliuko jaunam žmogui neužtenka! Ar Klaipėda gali tapti pramogų ir laisvalaikio miestu patraukliu jaunimui?“; „Miestui jaunimas yra tik deklaratyvus prioritetas. Ką galime pakeisti drauge?“ ir kitais.

Diskusija susilaukė politikų dėmesio

Diskutuoti su jaunais žmonėmis atėjo per 15 Klaipėdos miesto tarybos narių ir politikų. „Manau, kad tokios diskusijos su jaunimu yra vertingos ir tai įrodo, miesto politikų susidomėjimas šiuo renginiu“, – po diskusijos su #chooseklaipeda ambasadore kalbėjo Judita Simonavičiūtė. Pasak jos, politikui naudinga išklausyti, ką mąsto jaunas žmogus. „Europos jaunimo sostinės titulas, gali tapti nauja erdve jaunimui išsisakyti ir vesti tomis kryptimis, apie kurias kalba jaunimas“, –  teigia J. Simonavičiūtė.

Pasak renginio organizatorių, renginio tikslas nebuvo supriešinti politikus ir jaunus žmones, o priešingai pakviesti kalbėtis, siekti dialogo ne visada patogiais klausimais. Būtent tai yra ir vienas iš projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ siekių – skatinti dialogą tarp jaunimo ir politikų, ieškoti kompromisų sprendžiant miesto problemas, įtraukti jaunimą į vykstančius procesus.

Jaunimo iškeltos problemos jau yra sprendžiamos

Diskusijoje dalyvavęs LCC tarptautinio universiteto antro kurso studentas, pakistanietis Robinas Mubarikas džiaugėsi, jog politikai jau ieško sprendimų siekiant užtikrinti daugiau darbo vietų užsieniečiams Klaipėdoje. „Su oponente kalbėjome, jog tokios diskusijos turėtų vykti periodiškai, kad politikas tiesiogiai išgirstų su kokiomis problemomis Klaipėdoje susiduria tarptautiniai studentai. Juk mes pasirinkome Klaipėdą ir norime čia integruotis“, – kalbėjo R. Mubarikas.

Pasak Klaipėdos miesto Tarybos nario Arvydo Vaitkaus, šiandien Klaipėda yra „nukraujavusi“ jaunimo kontekste, nes nemažai jų yra išvykę iš Klaipėdos. „Įdirbio šioje srityje nebūna per daug. Jaunimui svarbiausia – gerai apmokamos darbo vietos, sudaryti sąlygas įsigyti būstą, atidaryti visą parą veikiančias erdves.“ Pasak kitos tarybos nario, Arūno Tumos, jaunimas galėtų daugiau ir aiškiau komunikuoti, ko jiems reikia: „Jaunimas turėtų tęsti dialogą ir prisidėti prie idėjų generavimo“.

„Džiaugiamės, kad renginys pavyko ir prie stalų vyko konstruktyvios diskusijos tarp politikų ir jaunų žmonių. Tikime, kad tai yra nauja pradžia, nes Europos jaunimo sostinės titulas Klaipėdai atneš precedento neturinčią jaunimo įtraukties į savivaldos procesus formą: Jaunimo ambasadorių forumą, skirtą jaunimo balsui stiprinti, suteikiant jam erdvę ir galimybes. Forumas veiks kaip vietos jaunimo bei jaunimo organizacijų sąjunga, glaudžiai bendradarbiaujanti ir reguliariai susitinkanti su politikos formuotojais ir vykdytojais“, – pasakoja projekto vadovė Greta Meškauskienė.

Nuotraukų galerija

 

© Andrius Kundrotas

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Andrius Kundrotas

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Atėjo laikas

2020-08-13   14:43

IP: 185.11.26.161

Kol miestui vadovaus Grubliauskas, Taraškevičius, Simonavičiūtė ir kiti pencininkai tu daryk nedaręs, jie yra stabdys, nors šnekėt mona. Kaip Baltarusija prašo išeit Lukašenkai, taip jaunimas turi paprašyt išeit šitos trijulės kurie savo buvimu neleidžia miestui vystytis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos jūrininkų ligoninė šių metų birželį patyrė kibernetinę ataką. Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Jūrininkų ligoninė birželį patyrė kibernetinę ataką nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Pasitinkant Vairuotojų ir keliaujančiųjų dieną Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą priminė, kad...

Išvengti nelaimių kelyje padėtų atsargumas nuotrauka, foto

Nelaimė Slengiuose, kai antradienį žuvo iš šalutinio kelio paspirtuku išvažiavęs ir po...

Po tragedijos Klaipėdos rajone: gyventojai jaučiasi negirdimi, žada sukilti nuotrauka, foto

Už rastą šovinį - ikiteisminis tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020–09–27 apie 16.40 val. Klaipėdoje, Kauno g., Klaipėdos apskr. VPK patalpose, atliekant...

FNTT kratos: juodoji buhalterija ir nuslėpti 222 tūkst. eurų mokesčių nuotrauka, foto

Kriminalai, FNTT kratos kompiuterine technika prekiaujančioje įmonėje: juodoji buhalterija ir nuslėpti 222 tūkst....

Greiti rusai ir miegantis „Snoro“ bankroto administratorius: Lietuva gali likti prie suskilusios geldos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, „Snorą“ valdę ir prie bankroto privedę bankininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas...

G. Nausėda apie E. Macrono vizitą Lietuvoje: pirmiausia, ketinu jam padėkoti nuotrauka, foto

Pasaulis, Prezidentas Gitanas Nausėda Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizitą Lietuvoje vadina istoriniu. Anot...

Kriminalai, Paskelbta prieš 12 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...