2020 m. spalio 28 d. 10:26 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje praūžė laivų paradas

(3)

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

PARADAS. Klaipėdos laivų paradą atidarė uosto vilkikų pasirodymas.

© Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

Reklama

Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos laivų paradas buvo nukeltas į rugsėjį.

Šiais metais Klaipėdos laivų parade dalyvavo net 53 laivai. Mariose taip pat buvo galima matyti tolėliau stovinčius laivelius, kurie parade nedalyvavo, bet iš tolo stebėjo šventę.

Nors laivų paradas jau praūžė ir komisijos nariai jau išrinko labiausiai patikusius laivus, o specialiųjų nominacijų prizininkai taip pat jau aiškūs, tačiau liko dar viena nominacija, kurios nugalėtojas dar nėra išrinktas. Išrinkti nugalėtoją nominacijai "Publikos simpatija" prašoma žmonių. Balsuoti už labiausiai patikusį laivelį galima internetu www.laivuparadas.lt. Balsus atiduoti galima iki penktadienio.

Planuojama, jog Klaipėdos laivų parado nominacijų nugalėtojų apdovanojimai vyks ateinančią savaitę.

"Apdovanojimus planuojame kitą savaitę. Visi nugalėtojai bus informuoti ir apdovanoti. Per šią savaitę prašysime žmonių išrinkti "Publikos simpatiją", - sakė viena iš renginio organizatorių Ieva Žiubrienė.

11-asis Klaipėdos laivų paradas

11-ąjį Klaipėdos laivų paradą atidarė visų ilgai lauktas įpūdingas "Towmar Baltic" uosto vilkikų šokis. Gausi klaipėdiečių ir miesto svečių minia susirinko pažiūrėti uosto vilkikų šokio nuo Kruizinių laivų terminalo krantinės.

Reklama

"Šventė pavyko labai gerai, viskas, kas buvo planuota, pavyko. Buvo ir mums netikėtų siurprizų. Vilkikų šokyje dalyvavo ne du, kaip įprasta, o net trys vilkikai, o šokis buvo be galo ilgas, truko net 25 minutes", - pasakojo I. Žiubrienė.

Kruizinių laivų terminale stovėjo ir didžiulis ekranas, kuriame šventės dalyviai galėjo stebėti ne tik uosto vilkikų pasirodymą, laivų paradą, bet ir rodomas sveikinimo kalbas.

"Laivų paradas ne tik didžiausias kaip miesto, bet ir Lietuvos kaip jūrinės valstybės akcentas. Jūrinė dvasia suvienija plaukiančius laivuose ir likusius krante renginio dalyvius. Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija džiaugėsi jau 11 metų būdama šio renginio mecenate. Rudens vėjai nesutrukdys drauge mums kurti šventės", - sakė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vykdomasis direktorius Robertas Valantiejus.

Susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius taip pat sveikino ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

"Būkite pasveikinti visi: tie kurie laive, ir tie, kurie krante, įspūdingos jums Klaipėdos laivų parado šventės", - renginio dalyvius sveikino A. Latakas.

Klaipėdos laivų parado organizatoriai klaipėdiečius ir miesto svečius skatino laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugos priemones. Tačiau iš didžiulės susirinkusiųjų minios apsaugines veido kaukes dėvėjo vos keletas, o stebėdami uosto vilkikų pasirodymą bei laivų paradą, žmonės visiškai pamiršo saugaus atstumo laikymąsi ir vienas šalia kito stovėjo prie krantinės.

Reklama

"Mes labai stengėmės informuoti žmones, kad jie laikytųsi rekomendacijų. Skelbėme audio klipuose informaciją, buvo stendai, taip pat žmonės turėjo galimybę stebėti paradą ekrane", - sakė I. Žiubrienė.

Laivų paradą susirinkusieji galėjo stebėti nuo Kruizinių laivų terminalo krantinės, per didžiulį ekraną arba iš namų, žiūrėdami tiesioginę renginio transliaciją.

Visus nustebino tai, jog šiais metais laivų parado niekas nekomentavo. Fone grojo muzika, o žmonės stebėdami praplaukiančius pasipuošusius laivus ir linksmai nusiteikusias jų įgulas spėliojo, koks ir kieno laivas čia plaukia.

"Mes šiais metais nestatėme pakylos, nusprendėme nedaryti koncerto, kad žmonės nesibūriuotų. Kadangi nestatėme pakylos, tai nebuvo ir parado komentavimo. Skirstydami renginio kaštus natūraliai nusprendėme, kad statysime ekraną, jog žmonės galėtų atsitraukę stebėti visą paradą. Komentavimo neliko, bet manyčiau, kad visi laiveliai labai puikiai matėsi", - tikino I. Žiubrienė.

Galiausiai Klaipėdos laivų paradą vainikavo šventiniai fejerverkai iš Smiltynės.

Įteikta "Albatroso" statulėlė

Šeštadienį, prieš laivų parado pradžią, Smiltynėje, prie paminklo, "Albatrosas" buvo įteikti apdovanojimai labiausiai per kalendorinius metus pasižymėjusiesiems jūrinės kultūros srityje. "Albatroso" statulėlė buvo įteikta ir VšĮ "Klaipėdos šventės" už pernai organizuotą jubiliejinę, dešimtąją Laivų parado šventę.

Reklama

Įmonės direktorius Romandas Žiubrys teigė, kad prieš vienuolika metų laivų parado idėją sugalvojo trise: jis, Dalia Grikšaitė ir dabartinė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė. R. Žiubrys dėkojo jūrinei bendruomenei už tai, kad patikėjo ta idėja.

"Nors apdovanojimas buvo įteiktas už 10-ąjį laivų paradą, aš vis tik manau, kad apdovanojimas yra skirtas visam šiam reiškiniui. Nes būtent po šituo renginiu susikūrė jūrinė bendruomenė, pradedant pramoginiais laiveliais, kateriais, jachtomis, baigiant labai rimtais uosto techniniais laivais, tokiais kaip vilkikai, aptarnavimo kateriai", - sakė R. Žiubrys.

Jis tikino, jog šis apdovanojimas yra skirtas bendruomenei, kuri kuria šią ypatingą šventę. O pats laivų paradas ypatingas tuo, kad žmones kviečiame ne stebėti, o dalyvauti parade.

"Jau ne kartą esu sakęs, kad prireikė 5 metų, kol žmonės suprato, jog jie ne krante turi stebėti paradą, o ieškoti draugų, kad jie švęstų laivuose laivybos sezono pradžią, na o šiais metais sezono uždarymą", - tikino R. Žiubrys.

R. Žiubrys sakė, kad jūrinių akcentų Klaipėdai niekada nebus per daug, nes bet kokia iniciatyva, kuri artina žmones prie jūros, padeda atskleisti jūrinio verslo ypatumus, skatina jūros pramogas ir turizmą yra labai reikšminga, ypač Klaipėdai, kuri yra uostamiestis ir jūrine dvasia joje turėtų būti jaučiama už kiekvieno kampo.

Nuotraukų galerija

 

© Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Vaivos MAKARAUSKAITĖS nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

aqua

2020-09-22   09:43

IP: 86.100.115.93

Buvo, kai nulipsite nuo sofos suorganizuokite tirštesnį.

Buvo

2020-09-21   07:58

IP: 193.219.187.73

Skystokas paradas

Klaipėdietė

2020-09-20   00:16

IP: 86.100.128.138

Viskas gerai, bet kodėl neskambėjo lietuviška muzika?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų...

KU studentams skirta 16 savivaldybės stipendijų nuotrauka, foto

Vakar AB "Smiltynės perkėla" atstovai susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, norėdami...

Keltai dirbs pagal grafiką, reikalavimai lieka tie patys nuotrauka, foto

Trečiadienį Klaipėdoje, S. Nėries ir Vilties gatvių sankryžoje planuotas skulptūros „Seklys“...

Atidengiama kriminalistams pagerbti skirta skulptūra „Seklys“ nuotrauka, foto

Antradienį vykusiame planiniame Klaipėdos ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo aptarti miesto pasiruošimo...

Klaipėdos tarnybos: šaltajam sezonui pasiruošta nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda UAB „Stotis“ akcijas nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda jai priklausančias UAB „Stotis“, įmonės, kuri valdo Gargždų...

KU studentams skirta 16 savivaldybės stipendijų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų...

Klaipėdos „Maximos“ apsaugos darbuotojui - koronavirusas nuotrauka, foto

COVID-19, Antradienį, spalio 27 dieną, Klaipėdoje esančios „Maxima“ parduotuvės apsaugos darbuotojui nustatytas koronavirusas. Prekybos...

Šilutėje mirė koronavirusu susirgusi medikė nuotrauka, foto

COVID-19, Mirė ilgametė medikė Jevgenija Mickienė. Moteriai buvo nustatytas koronavirusas.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...