Klaipėdoje atidarytas neįprastas takas: menininkės kurtos lėlės seks pasakas

Klaipėdoje atidarytas neįprastas takas: menininkės kurtos lėlės seks pasakas

Klaipėdos universiteto Botanikos sode apsigyveno 16 menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės pagamintų lėlių. Įkurdintos gamtos puošmenomis apipavidalintuose nameliuose jos seks vaikams pasakas. Penktadienį Botanikos sode vyko oficialus „Lėlių tako“ atidarymas. Džiaugiamasi, jog vaikai galės ne tik pasigrožėti pasakų herojais, bet ir įsitraukti į edukacinę veiklą.

Pavasarį su anūke po Botanikos sodą vaikštinėjusi Aida Raimonda Pečeliūnienė nusprendė, jog mažiesiems čia stinga smagių veiklų. Ji pasiūlė sodo administracijai padovanoti savo rankų darbo lėles. Įstaiga miegai sutiko su tokiu pasiūlymu ir į pagalbą pasitelkę I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojus išgvildeno idėją lėlės susieti su pasakomis ir sode įkurdinti „Lėlių taką“.

„Vaikštinėjant pavasarį su anūke pamačiau, kad tam mažam vaikučiui trūksta kažko tai, o mano namuose pasislėpusios spintose gyveno lėlės, kurios buvo padarytos jau seniai, kai kurios dar 2009 metais, kitos vėliau. Pasiūliau parko vadovams. Perrengiau visas lėles, pertvarkiau, suteikiau kitokį pasakojimo motyvą, o Simonaitytės bibliotekos darbuotojai parinko pasakas. Manau, kad jos keisis, tuomet perrengsiu, kad gyventų kitą gyvenimą ir kalbėtų su vaikais jų kalba. Gali kalbėti apie gėles, apie augalus, paukštelius, gyvūnėlius, kurie čia sode prabėga. Norėjosi, kad vaikams atsirastų traukos taškas“, – pasakojo moteris.

16 geradarės lėlių apsigyveno keturiolikoje stiklinių namelių, šalia ir kai kurie menininkės padaryti gyvūnėliai. Sodo darbuotojų ir floristo Dariaus Vaškio pagalba jie buvo apipavidalinti gamtos puošmenomis – pagaliukais, samanomis ir pan.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos universiteto Botanikos sode įkurdintos lėlės seks pasakas.

Paklausta, kiek gi užtrunka pagaminti lėlę, A.R.Pečeliūnienė sako per savaitę galinti „iškepti“ apie penkias lėles. Pirmiausia gimsta galvytės, per vieną vakarą dvi ar trys, tuomet metas rankų ir kojų poroms. Galiausiai gaminiai kepami, kad sukietėtų. Tuomet moteris iš metalo gamina proporcingą kūną, apsuka sinteponu, siuva rūbus, dailina makiažu, uždeda plaukus, skrybėlę.

Botanikos sodo vadovė Asta Klimienė džiaugėsi nauja puošmena.

„Ji pasiūlė lėles, pagalvojom, kur ir kaip jas pristatyti, pasikvietėm bibliotekos darbuotojus. Jie iškart pagalvojo, kad lėlės pasakotų istoriją, parinko pagal lėles pasakas. Teatras padarė performansus“, – pasakojo A.Klimienė.

Prie kiekvienos lėlės telefonu galima nuskaityti kodą ir išvysti suvaidintą pasaką arba paėmus medinę lentelę pasaką paskaityti patiems.

A.R.Pečeliūnienės lėlės, kurių sako jau yra pagaminusi apie 500, puošia ne vieną Lietuvos bažnyčią. Būtent nuo prakartėlių ruošimo ir ėmė gimti pagal specialybę statybos inžinierės gamintos lėlės. Prieš keletą metų moteris nustebino Jeruzalės projektu. Už stiklo Teatro aikštėje, Klaipėdoje, buvo įkurdinta dešimtys lėlių, pasakojančių Šventos žemės istoriją, kūdikėlio gimimą. Pernai Jūros šventės metu Jeruzalės istoriją pakeitė Klaipėdos miesto istorija. Netrukus dar vienas projektas gims ir Neringoje.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder