2020 m. spalio 20 d. 09:22 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje – pirmieji du lietuviški elektrobusai

(3)

2020-04-08, 12:29

Klaipėdos m. sav.

Klaipėdoje – pirmieji du lietuviški elektrobusai nuotrauka, foto

© dancerbus facebook nuotr.

Reklama

Miesto savivaldybei priklausantis UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ pabaigė  dviejų uostamiestyje sukurtų bei pagamintų elektrinių autobusų įsigijimo procedūras. Šią savaitę parko vairuotojai mokosi valdyti itin modernias ir ekologiškas transporto priemones, o po Velykų elektrobusai pradės vežti keleivius uostamiesčio 8 maršrute.

„Nesuklysiu sakydamas, kad šis projektas įeis į Klaipėdos istoriją. Vardan ambicingo tikslo buvo suburtos gausios klaipėdiečių pajėgos: transporto profesionalų, Klaipėdos universiteto, inovatyvaus verslo ir net miesto politikų. Visi, kurie prisidėjo prie „Dancer“ atsiradimo, šiandien gali didžiuotis. Kai kam atrodžiusi utopinė idėja – turėti klaipėdiečių sukurtą, Klaipėdoje pagamintą ir miesto gatvėmis keleivius vežantį elektrinį autobusą – pagaliau išsipildė. Kaip klaipėdietis jaučiu pasididžiavimą ir esu tikras, kad čia tik pradžia - Klaipėdoje sukurti elektriniai autobusai garsins miesto vardą ne tik Lietuvoje“, - sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Atsižvelgiant į ES direktyvose ir LR Vyriausybės patvirtintame „Nacionaliniame oro taršo mažinimo plane“ keliamas užduotis pirmieji du elektriniai autobusai buvo įsigyti Klaipėdos miesto savivaldybės sprendimu, įpareigojant šią misiją atlikti savo valdomai įmonei.

„Mūsų bendrovė nuo 2007 metų investuoja į ekologišką miesto transportą. Buvome dujinių autobusų pradininkai Lietuvoje. Dabar daugiau nei du trečdaliai miesto maršrutus aptarnaujančių autobusų yra varomi šiuo švariu kuru. O šiandien verčiame naują istorijos lapą ir vėl tampame pradininkais. Tik šį kartą išleidžiame į gatves pačias ekologiškiausias, kokios tik yra pasaulyje, transporto priemones - elektra varomus autobusus“, - sakė Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius. 

„Dancer“ vardu pavadintas modelis vienu metu gali vežti 93 keleivius, įrengtos 32 sėdimos vietos ir viena neįgaliojo vežimėliui. Autobusas yra aprūpintas visa įmanoma komforto įranga: pažangia klimato kontrolės sistema, greitaeigiu bevieliu internetu keleiviams, USB jungtimis mobiliesiems telefonams, automatine rampa, skirta įvažiuoti į saloną vežimėliu. Autobusas išsiskiria ir patogumu vairuotojui. Viena iš naujovių - naujos kartos naktinio matymo kameros, transliuojančiomis 3D aplinkos vaizdą į veidrodžius atstojančius ekranus.

Pasak jo kūrėjų, „Dancer“ pasižymi unikaliais techniniais sprendimais. Ypatingai tvirtas ir saugus „Dancer“ kėbulas gaminamas iš kompozitinių medžiagų, kurių didžiąją dalį sudaro perdirbtas PET butelių plastikas. Autobusas yra varomas atsinaujinančia elektros energija, kuri perkama tiesiogiai iš vėjo elektrinių parkų. Klaipėdoje sukurtas autobusas yra taupesnis, skleidžia mažiau vibracijų bei triukšmo ir yra mažiausiai sveriantis pasaulyje, lyginant su kitais panašaus dydžio autobusais.

„Klaipėdoje sukurtą elektrinį autobusą „Dancer“ galima palyginti su revoliuciją sukėlusiu elektromobiliu „Tesla“. Abu juos sieja, tai, kad iš pat pagrindų pergalvota transporto priemonės esmė leido sukurti netikėtas technines galimybes. „Dancer“  įkraunamas 15 kartų greičiau nei „Tesla“, vartoja energijos, kaip 3 „Teslos“, o gali vežti tiek žmonių, kiek pajėgtų tik 20 “Teslų“. Ekologiški elektriniai autobusai „Dancer” Klaipėdos gatvėse yra didelis žingsnis  į priekį. Linkiu visiems mums, gamintojams, mokslininkams, Klaipėdos autobusų parkui ir savivaldybei žengti dar toliau”, - sakė Alvydas Naujėkas, „Dancer” gaminančios bendrovės “Vėjo projektai” generalinis direktorius.

Kartu su naujaisiais autobusais, bendrovė „Vėjo projektai“ šalia Klaipėdos autobusų stoties įrengė ypatingai greito įkrovimo stotį. Ji leidžia įkrauti „Dancer“ elektrinius autobusus greičiau nei per 10 minučių. Būtent per tokį laiko tarpą, kiek vairuotojai ilsisi galinėje stotelėje. Tokia įkrovos sparta taip pat yra išskirtinė pasaulyje. Vienu įkrovimu „Dancer“ gali nuvažiuoti 90 kilometrų atstumą.

Kaip teigia transporto ekspertai, elektra varomų autobusų eksploatacija trigubai pigesnė nei dyzelinių, o „Klaipėdos autobusų parko“ įsigytiems modeliams bus taikoma 15 metų gamintojo garantija - „Dancer“ eksploatacijos metu  iškilę esminiai nesklandumai ar atsiradę defektai bus šalinami gamintojo sąskaita.

Nuotraukų galerija

 

© Domo Rimeikos nuotr.

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Domo Rimeikos nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mhm

2020-04-16   00:12

IP: 79.142.79.11

"ant popieriaus" viskas puiku, autobusai dailūs, tik pavadinimas idiotiškas, bet suprantama - kai kuriems individams būdingas prisitaikėliškumas verčia viską vadinti pačia primityviausia puskalbe.

>

2020-04-08   14:12

IP: 172.69.190.76

Tramvaju Klaipedai nereikia,nes skalbykla skalbia "autobusus?
P.S Uz kiek ,po kam, stuka? Ar ,jau,jei ne paslaptis PARDAVETE susnis patentu,inovaciju,gaminiu PASAULIUI? Ar I.Maskas ,jau,sureagavo i "Klaipedos autobusu parko kreiserio Aurora revoliucini suvi"?Ar ... ???

keleivis

2020-04-08   13:24

IP: 78.61.173.31

jaigu jie dar normalei vaziuos tai bus gerai ,kad nebutu kaip su ju hibridu diena vaziuoja menesi stovi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui...

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas nuotrauka, foto

Antradienį į remonto doką bus plukdomas Klaipėdos simboliu vadinamas burlaivis „Meridianas“.

„Meridianas“ bus plukdomas į remonto doką nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė valyti Danės upę buvo nusprendusi jau seniai ir tiems darbams...

Danės valymas - dar negreit nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Sulaikyti asmenys, įtariami turto prievartavimu ir pasikėsinimu padegti svetimą turtą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Agresyvi kaukininkų sekta užvaldo visą pasaulį nuotrauka, foto

Nuomonės, Ji nėra gausi, tačiau labai įžūli, landi, agresyvi ir gerai organizuota....

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 41 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 52 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...