2021 m. kovo 1 d. 08:44 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdoje – moksleivių dalyvaujamasis biudžetas

2020-09-02, 16:44

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Klaipėdoje – moksleivių dalyvaujamasis biudžetas nuotrauka, foto

© "Pixabay" asociatyvi nuotr.

Reklama

Klaipėdos gimnazistai patys galės nuspręsti, kokius projektus nori įgyvendinti savo mokykloje. Iki spalio 20 d. keturiose miesto gimnazijose jau numatoma paskelbti konkursus mokinių idėjoms atrinkti, o kurios idėjos vertos Savivaldybės finansavimo – taip pat spręs patys mokiniai. Vienam projektui įgyvendinti gali būti skiriama iki 1,5 tūkst. eurų, pagrindinė sąlyga teikiant siūlymus – jis turi būti susijęs su darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimu ir skirtas mokyklos bendruomenei. 

„Mokinių dalyvaujamasis biudžetas pasaulyje nėra naujiena, tačiau Lietuvoje tai dar nedažnas reiškinys. Klaipėda jungiasi į miestų, suteikiančių mokiniams daugiau galių patiems priimti sprendimus, gretas ir tikisi, kad mokiniai šia galimybe aktyviai naudosis bei savo bendruomenėje įgyvendins tas idėjas, kurių patys nori. Įteisinti mokinių dalyvaujamąjį biudžetą – vienas iš Europos jaunimo sostinės programos tikslų, kurio link kryptingai ėjome, o netrukus turėsime ir pirmuosius rezultatus“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šiais metais moksleivių projektams įgyvendinti Savivaldybės biudžete numatyta 20 tūkst. eurų. Mokiniai, gavę finansavimą savo idėjai, bus atsakingi ir už savo siūlymo įgyvendinimą. Konsultacijas ir metodinę pagalbą jiems teiks mokyklų paskirti mentoriai, o idėjas, kurios vertos finansavimo, savo mokyklose balsuodami rinks mokiniai, ne jaunesni nei 14 metų.

Mokinių dalyvaujamojo biudžeto sąlygos nustatytos Klaipėdos miesto savivaldybės parengtame mokinių dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos projektų atrankos ir finansavimo tvarkos apraše. Artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl aprašo patikslinimų, jiems pritarus, iniciatyva bus pristatoma mokykloms. 2020 m. iniciatyva bus vykdoma keturiose gimnazijose – Vydūno, Baltijos, Ąžuolyno ir H. Zudermano. Dalyvaujamojo mokinių biudžeto idėjai pasiteisinus, dėl jos tęstinumo Savivaldybės taryboje bus sprendžiama ir kitais metais.

Informaciją apie darnaus vystymosi tikslus, su kurių įgyvendinimu turi būti susijusios mokinių siūlomos idėjos, rasite čia: https://am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/es-ir-tarptautinis-bendradarbiavimas/darnus-vystymasis/darnus-vystymasis-ir-lietuva

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sekmadienio popietę į “Vakarų ekspreso” redakciją kreipėsi Igor M., kuris pranešė, jog...

Klaipėdos pajūryje - du negyvi ruoniai nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Su sunkia liga susigrūmusiai A. Brazausko našlei teko atsisakyti kai kurių malonumų nuotrauka, foto

Žmonės, Nidoje karantiną leidžianti Kristina Brazauskienė vasario 20 dieną paminėjo 72-ąjį gimtadienį: „Labai...

Gyvenimas pro langą: Kai įmeni mįslę nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, 175 - oji istorija, kovo 1, pirmadienisIr šįryt, jau kiek padilęs...

Brangsta rūkalai, daliai žmonių mažėja priemokos už vaistus nuotrauka, foto

Ūkis, Nuo kovo 1 dienos Lietuvoje didėja rūkalų akcizai, tačiau pinga vaistai nepasiturintiems...

Vilniaus oro uoste keleiviai pradedami testuoti dėl COVID-19 nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo pirmadienio Vilniaus oro uoste bus galima pasidaryti mokamą koronaviruso testą.

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 59 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...