2019 m. gegužės 26 d. 00:22 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėdiečius pareigūnai vaišino kava

Sekmadienį Lietuvos policijos pareigūnai visoje Lietuvoje minėjo Antikorupcijos dieną. Šiais metais pasirinkta netradicinė šventimo forma – „Circle K“ degalinėse žmonės buvo vaišinami pasirinkto karšto gėrimo puodeliu.

Klaipėdoje akcija vyko dviejose degalinėse – prie Naujosios perkėlos ir šalia Miško kvartalo. Pastarojoje dėl didelio žmonių srauto numatyti išdalinti kavos puodeliai baigėsi per dvi valandas. Degalinėje prie perkėlos žmonių buvo kiek mažiau, tad akcija vyko 4 valandas. Iš viso buvo išdalinta apie 400 puodelių kavos.

„Minėdami Antikorupcijos dieną, Lietuvos policijos imuniteto padaliniai vaišina kava, dalina informacinius bukletus, atšvaitus. Norime priminti žmonėms, kad kyšis išpurvina, o duoti kyšį kainuoja brangiau, tai tikrai neprideda prestižo ir sugadina žmogaus reputaciją“, - sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Aidas Šlečkus.

Klaipėdoje bandymų papirkti pareigūnus yra ženkliai sumažėję, pavyzdžiui, 2014 metais buvo apie šimtą tokių atvejų, dabar – 3-4.

Pareigūnai pasakojo, kad bandydami papirkti pareigūnus žmonės yra siūlę įvairiausių dalykų – ne tik pinigų, bet ir automobilį, butą, kelionę į Turkiją, siūlėsi padaryti buto remontą, buvo ir tokių, kurie siūlė... kebabų.

A. Šlečkus priminė, kad pareigūnai yra aprūpinti vaizdo ir garso fiksavimo priemonėmis, todėl bet kokie neteisėti pasiūlymai yra užfiksuojami. Per pastaruosius 5 metus už bandymus papirkti policijos pareigūnus baudžiamojon atsakomybėn patraukta daugiau nei 4 tūkst. žmonių. Pasiūlius pažadėjus ar davus kyšį gali grėsti net iki 7 metų laisvės atėmimo.

Į minėtas degalines sekmadienį užėjusius žmones pasitikę policijos pareigūnai nustebino – daugelis klausė, kokia proga vaišinama, ką reikės padaryti mainais, juokavo, kad nemokamai nieko nebūna. Vis dėlto pareigūnai sakė besidžiaugiantys, kad visi žmonės išėjo šypsodamiesi.

„Vos įėję pro duris kai kurie žmonės atrodo suglumę, nusigąsta, bet kai pasiūlome kavos, bendravimas iškart pasikeičia. Tačiau dauguma yra draugiškai nusiteikę ir dėl to mums labai džiugu“, - sakė A. Šlečkus.

Policininkai kvietė su specialiu lipduku pažymėtu puoduku pasidaryti asmenukę ir įkelti ją į „Facebook“ pridėjus grotažymę #KyšisIšpurvina. Įdomiausių asmenukių autorius žadama apdovanoti.

Pasak pašnekovo, statistika rodo, kad kyšininkavimo atvejų yra sumažėję tris kartus.

„Mūsų šūkis yra „Ginti. Saugoti. Padėti“ ir mes siekiame tai daryti. Norime kuo daugiau viešumo, skaidrumo, kad žmonės matytų, jog gali mumis pasitikėti. Pavyzdžiui, Klaipėdoje pasitikėjimas policija yra vienas didžiausių Lietuvoje, o policijos apskritai reitingai didėja. Policija nėra baubas ar vien tik represinis aparatas. Mes norime padėti visuomenei“, - kalbėjo A. Šlečkus.

Nuotraukų galerija

 

© Virginija KESMINĖ

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Virginija KESMINĖ

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...