2019 m. birželio 27 d. 05:57 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėda už 5 mln. eurų perka 18 ekologiškų autobusų

(9)

Klaipėda už 5 mln. eurų perka 18 ekologiškų autobusų nuotrauka, foto

PASIRAŠYMAS. Savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos autobusų parkas ketvirtadienį pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia vienos didžiausių pasaulyje autobusų ir sunkvežimių gamintojos Vokietijos MAN atstove Lietuvoje bendrove „Adampolis“.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėda už 5 mln. eurų perka dar 18 ekologiškų – suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų – autobusų. Naujų autobusų uostamiestis perka po 5-erių metų pertraukos. Juos įsigijus, Klaipėdoje važinės tik keli dyzeliniai autobusai. 

Savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos autobusų parkas ketvirtadienį pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia vienos didžiausių pasaulyje autobusų ir sunkvežimių gamintojos Vokietijos MAN atstove Lietuvoje bendrove „Adampolis“, pranešė savivaldybė.

„Kai sulauksime užsakytų MAN‘ų, miesto maršrutuose liks vos keletas dyzelinu varomų autobusų“, – pranešime sakė autobusų parko generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas. 

Anot jo, buvo planuota įsigyti 17 autobusų, tačiau dėl pasiūlytos mažesnės kainos pavyko nupirkti dar vieną papildomą. 

8 standartiniai ir 10 prailgintų žemagrindžių autobusų Klaipėdoje turėtų pasirodyti maždaug po pusmečio. Jie bus nudažyti įprasta mėlyna spalva, su miesto vėliavos spalvas atkartojančia geltona ir raudona juosta prie stogo.

Savivaldybė pirkiniui skirs 750 tūkst. eurų, likusi dalis bus finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, BNS informavo autobusų parkas. Vienas ilgasis 49 sėdimų vietų autobusas kainuos 305 tūkst. eurų, o trumpesnis, 37 sėdimų vietų – 229 tūkst. eurų.

Šiuo metu daugiau nei pusė uostamiestyje kursuojančių autobusų yra varomi ekologiškomis suslėgtomis dujomis.

Autobusų pirkimo konkursas buvo skelbtas antrą kartą. BNS žiniomis, pirmajam konkursui pasiūlymus teikė bendrovės „Adampolis“, „Transmitto“ ir „Silberauto“. 

Po 12 ekologiškų autobusų savivaldybė yra pirkusi 2013-2014 metais.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antanas

2019-02-15   05:30

IP: 185.11.26.161

Kodėl tiltas per Dane pakeliamas. Kas puo juo turi praplaukti. Pakeliamas mechanizmas brangus. Niekas negali paaiškinti

Elfas

2019-02-14   19:26

IP: 185.11.26.161

O kada bus atnaujinta autobusų parko gyvoji dalis-chamai šoferiai,nemokantys ir nenorintys dirbti paslaugiai ir kultūringai?

Gargždų ligoninės istorijos liudytojai rūpi ir ateitis

 

Kelis dešimtmečius Gargždų medicinos įstaigose medicinos seserimi dirbusi gargždiškė Elena Liutkienė iš darbo išėjo prieš 19 metų. Tačiau ir dabar jai rūpi, kas bus su Gargždų ligonine, kuriai prognozuojama slaugos įstaigos ateitis.


E. Liutkienė – Gargždų ligoninės istorijos liudytoja, pradėjusi dirbti jos įsikūrimo pradžioje. „Tai gražiausi prisiminimai – juk padėjau žmonėms sunkiais ligoninės kūrimosi metais“, – ištarė 82-ejų metų gargždiškė.


Medike tapo atsitiktinai


Iš Pikteikių kaimo kilusi Elena Lukauskaitė-Liutkienė nei galimybių turėjo rinktis mėgstamą profesiją, nei buvo išranki darbui.


Nepasisekus baigti septynmetę mokyklą, gal būtų tapusi siuvėja. Bet pasisekė, todėl atsitiktinai pasiūlius draugei stoti į Klaipėdos medicinos mokyklą, išvažiavo ir įstojo. Patiko medicinos sesers darbas.


Būtų buvusi gera gydytoja, jeigu būtų turėjusi sąlygas baigti medicinos studijas. Visgi prisipažino, kad tikrasis jos pašaukimas – mokytoja.


Elena prisiminė, kaip dip­lomuota septyniolikmetė medicinos sesuo 1953 m. atvyko į Gargždus. „Tuometis rajono sveikatos skyriaus vedėjas Algirdas Raugas, irgi ką tik baigęs chirurgas, paskyrė mane dirbti į Gargždų lopšelį Žemaitės g.


Dirbdama sesele, rūpinausi vaikų sveikata“, – pasakojo gargždiškė.


Kitų metų pavasarį ją perkėlė dirbti į ligoninę, kuri tuomet vadinosi Klaipėdos rajono ligonine, 1952 m. įkurta Gargžduose, Žemaitės g. 20. Antrame pastato aukšte buvo 25 lovos – vaikų ir suaugusiųjų. Doviluose veikė gimdymo namai.


Geresnio darbo neieškojo


„Ligoninėje buvau jauniausia medicinos sesuo, – pasakojo E. Liutkienė. – Mane iš karto paskyrė budėti visą parą. Niekas nesupažindino su ligoniais ir jų ligomis – teko pačiai aiškintis. Kai kuo padėjo ir patarė sanitarės. Dirbome trys medicinos seselės – kas trečią parą, ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais.“


Pašnekovė prisiminė, kokiomis sąlygomis teko dirbti. Patalpose stūksojo krosnis, kurią malkomis kūreno sanitarės. Čia virė valgį ligoniams, šildė vandenį, o seselės virino švirkštus.


„Tuomet po vidurnakčio Gargžduose nebūdavo elektros – teko šviestis žvakėmis, lempomis, nes reikėjo ligoniams sušvirkšti antibiotikus, – gaivino prisiminimus buvusi medicinos sesuo. – Reikėjo atlikti kepenų, skrandžio tyrimus – zonduoti.


Klaipėdoje buvo modernesnė ligoninė, bet man patiko šis darbas ir negalvojau, kad yra geresnių.“


Pasak E. Liutkienės, rajono ligoninė turėjo seną greitosios pagalbos automobilį, kuris galėjo bet kada kelyje sugesti. Tuomet iškvietimų buvo mažai – nei tiek automobilių, nei tiek avarijų buvo.


Bet nebuvo telefono: norint pasiskambinti, reikėjo kreiptis į centrinį paštą, kad sujungtų su abonementu. Nelaimei atsitikus naktį, negalėjai iš viso pasiskambinti. Taigi sanitarė skubėdavo į namus kviesti vairuotoją ir gydytoją.


Pagimdė vežime


E. Liutkienė prisiminė, jog ligoninės vyriausiuoju gydytoju tuomet dirbo terapeutas Rimgaudas Leonavičius, o žmona – pediatre. „Pagimdžiusi 5 vaikus, ji buvo jautri gydytoja: atsitikus bėdai, bet kada galėjome ją pasikviesti į ligoninę“, – sakė pašnekovė. Iki šiol ji prisimena pediatrės žodžius: „Kai Elena budi, aš rami.“


Jaunai seselei visokių išbandymų teko patirti. Sykį atbėgo į ligoninės antrą aukštą persigandusi moteriškė, jog atvežta gimdyvė gimdo. „Išbėgau į gatvę, o ten vežime moteris, ir jau... pagimdžiusi. „Beliko nukirpti virkštelę. Parsinešiau kūdikį ligoninę, suvysčiau ir abu su mama išvežėme į Dovilų gimdymo skyrių“, – pasakojo E. Liutkienė.


O kartą greitoji į ligoninę atvežė mirusią moterį. „Paguldė koridoriuje. Ką daryti? Pasirodo, tai nusikaltimas buvęs“, – prisiminė pašnekovė.


E. Liutkienė pasakojo, jog 1968 m. ligoninė iš Žemaitės gatvės perkelta į kitas patalpas – buvusią kleboniją, kur buvo įsikūręs partijos komitetas.


Šis gavo naujas patalpas – dabar čia veikia Muzikos mokykla. Tais metais išsiplėtė ir poliklinika – pradėjo dirbti nauji specialistai, kurių iki tol nebuvo – okulistas, stomatologai ir kiti.


Tuomet E. Liutkienei pasiūlė poliklinikos vyr. sesers pareigas. „Sutikau padirbėti laikinai, nes nenorėjau vadovauti.


Tačiau tai truko visą gyvenimą – dirbau iki 2000 m., – sakė pašnekovė. – Bet visą gyvenimą dirbau medicinos sesele, o ne slaugytoja.“ Ji neslėpė, jog iki šiol negalinti susitaikyti su pasikeitusiu savo specialybės pavadinimu: anuomet taip vadino sanitares. Jai skaudu ir dėl pokyčių ligoninėje.


E. Liutkienė pastebėjo, jog 2022 m. Gargždų ligoninė minės 70 metų sukaktį. „Kiek pastangų reikėjo, kol ji tapo tokia, kokia yra šiandien. Sukurtos sąlygos dirbti ir gydytis. Šiuolaikinė ligoninė reikalinga mūsų rajono žmonėms“, – įsitikinusi buvusi ilgametė medicinos sesuo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje, ties Biržos tiltu, ant Dangės upės kranto, planuojama statyti viešbutį.

Ties Biržos tiltu planuojamas baltas viešbutis nuotrauka, foto

"Likau šokiruotas to, ką patyriau, kai pamėginau ieškotis darbo vasarai", - apmaudą...

Darbdavys panoro skaudžiai pamokyti įsidarbinusį jaunuolį, bet sulaukė netikėto atsako nuotrauka, foto

Šiomis dienomis darbą kaip Lietuvos policijos padalinys baigia Klaipėdos apskr. VPK Migracijos...

Klaipėdos apskrities policija atsisveikina su Migracijos skyriumi nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto informatikos ir mechanikos inžinerijos studijų programoms suteiktas prestižinis, kokybės ženklo...

KU studijoms – prestižinis kokybės ženklas nuotrauka, foto

Rūkytos žuvies mėgėjai Palangoje turi kuo džiaugtis nuotrauka, foto

Vasara, Lietuviams poilsis prie jūros neatsiejamas nuo vieno produkto - rūkytos žuvies. Tiesa,...

Karščiausią dieną nustebino pliaže pamatytas reginys nuotrauka, foto

Vasara, Sinoptikai prognozuoja, kad trečiadienis net ir pajūryje gali būti ypatingas – tikėtini...

Klaipėdos irkluotojų pergalės Šiauliuose nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vyko atviras Lietuvos jaunučių čempionatas, Lietuvos irklavimo federacijos II taurės etapas...

Palangos paplūdimyje - kovos už gyvybę nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangoje - kraupi poilsiautojo mirtis. Sekmadienį vandenyje vyrą pastebėjo ir ištraukė paplūdimyje...

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...