Klaipėda grasina nutraukti sutartį su "Mano dienynu"

Klaipėda grasina nutraukti sutartį su "Mano dienynu"

Klaipėdiečiams trūko kantrybė - žadama nutraukti sutartį su taip iki galo jos ir neįvykdžiusia bendrove "Mano dienynas". Tiesa, prieš tai dar bus įvertintos galimos tokio sprendimo pasekmės. Galutinio verdikto tikimasi po mėnesio.

Taip nuspręsta vakar vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje, į kurį pasiaiškinti atvyko ir "Mano dienyno" steigėjo UAB Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Rakauskas.

Nors įdiegti bendrą elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdoje "Mano dienynas" turėjo iki šių mokslo metų pradžios, iki šiol ji tinkamai neveikia. Mokinio pažymėjimo vis dar laukia 4 tūkst. moksleivių.

Komiteto posėdyje dalyvavę uostamiesčio mokyklų vadovai piktinosi, kad jiems jau trūko kantrybė, nes visą tėvų nepasitenkinimą dėl tokios situacijos tenka atlaikyti jiems.

Mokyklų vadovai pasakojo, su kokiais kuriozais tenka susidurti mokykloms dėl to, kad elektroninio mokinio pažymėjimo sistema nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Mokytojai jau pavargo rankiniu būdu vis trinti "n" ir "p" raides, nes jos "Mano dienyne" atsiranda be jokios priežasties, nors vaikas į pamoką atėjo laiku.

"Pavyzdžiui, mūsų mokykloje skirtingose klasėse mokosi mokiniai, turintys tokį patį vardą ir pavardę. Vieno mama jau šešis kartus kreipėsi, kad vaikai vis supainiojami. Nors atkuriame teisybę, kitą dieną vėl ta pati problema", - pasakojo Gedminų progimnazijos direktorius Aurelijus Liaudanskas.

LAUKIA. Teigiama, kad mokinio pažymėjimo Klaipėdoje vis dar laukia 4 tūkst. moksleivių, nors mokslo metai jau įsibėgėjo. Redakcijos archyvo nuotr.

Kitų mokyklų vadovai guodėsi, kad būta įvairių liapsusų, kai vaikai gavę pažymėjimą nustebo, kad įklijuota visai kito vaiko nuotrauka, ir t. t. Priekaištai "Mano dienynui" vakar komitete pylėsi tarsi iš gausybės rago.

Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Rakauskas gynėsi esą dėl nesklandžiai vykdomo proceso kaltę turėtų prisiimti ir pačios mokyklos, nes ne visos laiku atsiuntė reikiamus duomenis mokinio pažymėjimams. Esą trys mokyklos jų nepateikė iki šiol.

"Buvo ir kitų kliūčių. Švietimo sektoriui būdingas sezoniškumas, pavyzdžiui, vasarą jie nedirba", - ši G. Rakausko pastaba sukėlė aršų mokyklų vadovų pasipriešinimą. Ne vienas įstaigos vadovas pateikė pavyzdį, kad jiems patiems vasarą nepavyksta susisiekti su "Mano dienyno" darbuotojais, atsakymų reikia laukti mėnesį ir daugiau.

Rangovui jau buvo surašytas 21 aktas. Vien šiemet - devyni. G. Rakauskas vakar pripažino, kad nė vieno akto neapskundė ir sutiko su baudomis. Tiesa, baudos juokingos, už vieną pažeidimą - tik 58 eurai.

"Svarstome galimybę nutraukti sutartį. Geriau tai padaryti, nei turėti neužbaigtą darbą ir neveikiančią sistemą", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Tačiau ji pripažino, kad pirmiausia reikėtų įvertinti visas galimas tokio sprendimo pasekmes. Mokyklų vadovai taip pat pritarė, kad situacija absurdiška, ypač tose mokyklose, kurios atsisakė "Tamo" dienyno ir nuo šių mokslo metų norėjo dirbti tik su "Mano dienynu".

"Kaip atrodysime tėvų akyse. Buvo e-dienynas, paskui "Tamo", vėliau patikėjome "Mano dienynu", dabar ir vėl pokyčiai. Gal reikėtų bent šiuos mokslo metus užbaigti", - svarstė mokyklų vadovai.

Kiti teigė, kad bet kuriuo atveju norėtų grįžti prie "Tamo" dienyno. Kiek žinoma, "Tamo" dienynu vis dar naudojasi aštuonios švietimo įstaigos.

Komitetas įpareigojo Savivaldybės administraciją įvertinti visas galimas pasekmes ir per mėnesį priimti sprendimą, ar nutraukti sutartį su "Mano dienynu" ir ieškoti kito rangovo.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder