2020 m. rugpjūčio 6 d. 13:25 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėda - sukurta iš šukių

(1)

Klaipėda - sukurta iš šukių nuotrauka, foto

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Klaipėda - seniausias Lietuvos miestas - rugpjūčio 1-ąją švenčia 768-ąjį gimtadienį. Gimtadienio dieną Pilies muziejuje lankytojams pirmą kartą bus atvertos durys į šiuo metu šiaurinėje kurtinoje dar tik kuriamą ekspoziciją apie XVI-XVIII a. miestą. Ką pusvalandžio ekskursijoje išvys lankytojai dabar ir kas bus šioje muziejaus erdvėje po metų, "Savaitės ekspreso" skaitytojams sutiko papasakoti Klaipėdos pilies muziejaus direktorius Jonas Genys ir ekspozicijos kūrėjai Anatolijus, Romanas ir Ilja Klemencovai.

"Šiai ekspozicijai atsirasti idėją padiktavo senojo miesto atodangos, kurias archeologai atrado tirdami šiaurinę pilies kurtiną. Tai senojo miesto fragmentas, medinės ir mūrinės, galbūt pastato, dalys, kurias mes pasiryžome restauruoti ir konservuoti. Tai - labai sudėtingas ir brangus procesas. Kartu tai pirmas Lietuvoje tokio didelio ploto konservuojamas objektas. Jau antrus metus kiekvieną dieną ant medinės dalies yra pilama speciali medžiaga, kuri išstumia vandenį ir tokiu būdu konservuoja medieną", - pasakojo muziejaus vadovas, rodydamas autentiškus radinius, kuriems skirta visa muziejaus salė.

Kitoje kurtinos patalpoje kuriama ekspozicija, anot J. Genio, yra šios autentiškos ekspozicijos tęsinys. "Tai archeologų interpretacija, pasakojimas apie tai, ką jie atrado. Atrado ne tik šiuos molio ir medžio fragmentus, bet ir daug kitų radinių. Archeologo darbo tikslas nėra tik atkasti, užfiksuoti, nufotografuoti ir sudatuoti radinius. Radinių interpretacija yra įdomiausia dalis, nes skirtingi archeologai skirtingai interpretuoja tuos pačius artefaktus.

Apie šiuos senojo miesto fragmentus taip pat archeologų nuomonės išsiskyrė. Vieni sako, kad tai tikriausiai buvo gatvė, kiti teigia, kad tai pastato vidus, treti tvirtina, kad tai XVI a. perstatytos pilies konstrukcijos. Skirtingos nuomonės kelia intrigą, kuria remiantis ir kuriama ekspozicija", - dėstė J. Genys.

Muziejaus vadovas paminėjo, kad ekspozicijoje, pasakojančioje apie Klaipėdos miestą ir jos gyventojus XVI-XVII amžiuje, bus pristatyta keli tūkstančiai eksponatų, tarp jų lankytojai pirmą kartą išvys prašmatnią auksinių žiedų kolekciją, kurioje bus 30 žiedų, rastų archeologinių tyrimų metu Klaipėdos senamiestyje.

Senojo miesto inscenizacija

Ekspoziciją kuria žinomi uostamiesčio menininkai - tėvas Anatolijus Klemencovas ir jo sūnūs Romanas ir Ilja. "Klemencov group" pasivadinę dizaineriai įrenginėja jau antrą Klaipėdos pilies muziejaus ekspoziciją. Ankstesnis jų darbas muziejuje buvo interaktyvi, Antrojo pasaulinio karo istorijai skirta ekspozicija "39/45", kuriai atsiradus muziejaus lankytojų skaičius ypač išaugo.

Pasakojimas apie Mėmelį ir jo gyventojus XVI-XVII a. bus dar interaktyvesnis. "Bus naujų sprendimų ne tik Lietuvos kontekste, bet ir plačiau", - šypsosi Anatolijus ir prasitaria, kad archeologinius artefaktus papildys ne tik įvairios vaizdo projekcijos, filmuoti 3D siužetai, bet ir pirmą kartą Lietuvoje muziejuje bus panaudota halogramos technologija.

Pirmas įspūdis įžengus į kuriamą ekspoziciją - tarsi kino filmavimo aikštelėje arba teatro scenoje. Salės erdvę į kelias dalis dalija fachverkinius namus imituojančios dekoracijos. Regis, eitum senojo miesto gatvelėmis, kuriose verda gyvenimas.

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje „Savaitės Ekspresas“, kurį galite užsiprenumeruoti, arba įsigyti prekybos centruose ir spaudos kioskuose visą savaitę - nuo šeštadienio iki penktadienio.

O kartu su „Savaitės ekspresu“ gausite ir specialų priedą „TV publika“ su TV programa visai savaitei.Naujojo „Savaitės ekspreso“ ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Šiaiptai

2020-08-01   21:30

IP: 185.11.26.161

Višta ne paukštis, Klaipėda ne Lietuva.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Informuojame, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 6 d. 23 val. iki rugpjūčio 7...

Laikinai bus uždaryta Girulių geležinkelio pervaža nuotrauka, foto

AB "Klaipėdos vanduo" pasirašė sutartį su UAB "Fortum Klaipėda", kad šioje įmonėje...

"Fortum Klaipėda" degins nuotekų dumblą nuotrauka, foto

Pastaruoju metu buvo skelbiama, jog fiksuodama augantį koronaviruso COVID-19 infekcijos atvejų skaičių...

KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!” nuotrauka, foto

Ūkininkai vėl pjauna ne tik javus, bet ir elektros stulpus nuotrauka, foto

Ūkis, Šiemet užfiksuota 11 įvykių, kai dėl žemės ūkio technikos kliudytų ar nugriautų...

Studijuoti į Klaipėdą – iš Vilniaus, Kauno ir net iš už Atlanto nuotrauka, foto

Švietimas, „Klaipėdoje gyvenu jau dvejus metus, ir be galo įsimylėjau šį nuostabų miestą!“...

Šeštadienį Klaipėdoje - neįgaliųjų sporto festivalis nuotrauka, foto

Sportas, Jau šį šeštadienį Klaipėda įvairių Lietuvos miestų neįgaliuosius suburs į pajūrį, į...

Mokslo metai prasidės mokyklose nuotrauka, foto

Švietimas, Netylant kalboms apie antrosios koronaviruso bangos atėjimą ir vis garsiau spėliojant, kaip...

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...