2021 m. vasario 25 d. 21:50 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021

2021-01-19, 21:47

"Choose Klaipėda"

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, atidarymo renginiu uostamiestis paskelbs Europos jaunimo sostinės 2021 programos startą. Šį titulą, kurio laukta porą metų, uostamiestis perėmė iš Prancūzijos miesto Amiens.

Projektą sudaro devynios platformos, pristatančios jaunimo idėjas, iššūkius ir problemas, tokias kaip silpnas politinis aktyvumas, senstantis miestas, "nepatogių" temų ir žmonių vengimas, verslumą ir kūrybiškumą puoselėjančios aplinkos stoka.

2021-ųjų programoje - 67 renginiai, 70 įvairių organizacijų, 133 ambasadoriai ne tik iš daugelio Europos šalių, bet ir tokių tolimų valstybių kaip Pakistanas, Indija. Laimėtas titulas suteiks daug neeilinių galimybių ne tik jaunimui, bet ir pačiam miestui pritraukti Europos jaunimo dėmesį, pristatyti miestą tarptautiniame kontekste ir stiprinti Europos jaunimo identitetą.

"Ateinantys metai Klaipėdai bus ne vien džiaugsmo ir garbės, bet ir didžiulių iššūkių bei didžiulės atsakomybės metai, nes į mus bus nukreiptos visos Europos ir tolimesnių šalių akys. Akys, kurios tikisi iš mūsų netikėtų, racionalių, įdomių, jaunatviškų, drąsių, ambicingų sprendimų, akys, kurios tikisi pamatyti klaipėdietiškąjį jaunimo, miesto, regiono, Lietuvos potencialą.

Gražu ir simboliška, kad Europos jaunimo sostine 2021 m. tampa seniausias Lietuvos miestas. Šis kontrastas tarsi paliudija, kad būtent branda ir jaunatviškas polėkis, turtinga istorija ir ambicingi jaunatviški iššūkiai gali duoti fantastiškų rezultatų", - sveikindamas Europos jaunimo sostinės 2021 m. organizatorius ir dalyvius sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Iššūkiai, laimėjimai, potencialas

Reklama

Europos jaunimo sostinės titulas miestui suteikiamas dviem atvejais - kai miestas nori pasidalyti gerąja patirtimi arba kai miestas išdrįsta identifikuoti savo problemas, aktualias jaunam žmogui, ir imasi aktyviau jas spręsti. Klaipėdai titulas suteiktas būtent pastaruoju būdu. Pagrindinis Europos jaunimo sostinės tikslas - kurti tokį miestą, kuriame jaunas žmogus jaustųsi išgirstas ir reikalingas.

Pagal projekto idėją Klaipėda įgyvendins kompleksinę devyniose platformose išdėstytą programą, kurioje - jaunimo identifikuota problematika, pasiekimai, lūkesčiai.

Nors pasaulį apėmusi pandemija pakoregavo ne tik pirminius projekto planus, renginių skaičių ir biudžetą, daugelis esminių renginių išliko ir sėkmingai vyko visus praėjusius metus.

"Iki vasaros pradžios visi programoje numatyti renginiai vyks nuotoliniu būdu, pasitelkiant išmaniąsias technologijas, bendraujant ir komunikuojant saugiu atstumu. Kadangi didelė dalis renginių, tokių kaip paskaitos, diskusijos, yra skirta vienai ar kitai tikslinei auditorijai, kuri apima keliasdešimt, kartais kelis šimtus žmonių, nuotoliniai renginiai vyksta sėkmingai", - sako projekto "Europos jaunimo sostinė 2021" vadovė Greta Meškauskienė.

Europos jaunimo sostinės renginiams iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto numatyta 850 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus bus suorganizuota arti septyniasdešimties renginių, tarp kurių - ir Europos jaunimo sostinės atidarymo bei uždarymo renginiai, įvairios diskusijos, iniciatyvos.

Išskirtiniai renginiai

Reklama

Europos jaunimo sostinės programoje - arti 70 renginių, diskusijų, iniciatyvų, akcijų. Didelė projekto renginių dalis skirta aiškiai apibrėžtoms tikslinėms auditorijoms - moksleiviams, studentams, socialiai jautrioms grupėms.

Programoje išskiriami septyni didieji renginiai: tarptautinis festivalis-dirbtuvės "BeachArt"; išskirtinis tarptautinis 3D gatvės piešinių festivalis "Art Gates"; šiuolaikinio meno ir senųjų tradicijų festivalis "Gabya"; bendruomenių susitikimai "Miegok po žvaigždėmis"; jaunimo bendradarbiavimo iniciatyva "Jaunimo piknikas"; žymiausių Lietuvos LGBT+ friendly ir LGBT+ muzikos žvaigždžių mega koncertas. Programoje numatyti ir įvairūs sporto renginiai - Netradicinio sporto festivalis, Sporto festivalis (banglenčių turnyras, riedlenčių ir breiko varžybos).

Dovana jaunimui taps ir Paryžiaus Komunos gatvėje duris atversiančios atviros jaunimo erdvės. Toks centras bus antrasis Klaipėdoje. Atviros jaunimo erdvės Paryžiaus Komunos gatvėje, rekonstruotoje Futbolo mokykloje, turėtų būti atidarytos gegužę.

VISUS METUS VYKSIANTYS RENGINIAI: patrauklių miesto erdvių kūrimas "Aš nesu tik siena"; jaunųjų verslininkų sėkmės istorijų ciklas "YouTube" tinkle; visą vasarą vyks "3D piešinių ekspozicija ir kūrybinė erdvė".

PAVASARĮ VYKSIANTYS RENGINIAI: Mokyklų forumas; Jaunimo ambasadorių forumas; Kultūrinis renginys: Ukraina; simpoziumas LGBT+ draugiškos jaunimo politikos formavimui.

VASARĄ VYKSIANTYS RENGINIAI: Jaunimo vasaros akademija; Sporto festivalis; tarptautinės dirbtuvės "Naujos nepatrauklių erdvių istorijos"; Tarptautinė jaunimo stovykla Ukrainoje; Tarptautinis kūrybiškumo festivalis; tarptautinis festivalis-dirbtuvės "BeachArt"; šiuolaikinio meno ir senųjų tradicijų festivalis "Gabya"; Tarptautinė darnaus vystymosi konferencija; Žymiausių Lietuvos LGBT+ friendly ir LGBT+ muzikos žvaigždžių mega koncertas; Netradicinio sporto festivalis.

Reklama

RUDENĮ VYKSIANTYS RENGINIAI: bendruomenės susitikimas "Miegok po žvaigždėmis"; Jaunimo piknikas; Jaunimo darbuotojų suvažiavimas; tarptautinis forumas "Neįgaliųjų integracija švietimo įstaigose: kur mes esame ir kur turėtume būti"; Jaunimo ambasadorių forumas; verslumo renginys "Jaunimas - jaunimui".

ŽIEMĄ VYKSIANTYS RENGINIAI: Europos jaunimo sostinės 2021 uždarymo renginys.

Jaunimo iššūkiai devyniose platformose

Jaunimo problemos ir idėjos išdėstytos devyniose platformose: "Dialogai", "Solidarumas", "Lyderystė", "Kūrybiškumas", "Erdvės", "Spalvos", "Šiaurė-pietūs", "Jungtys", "Potencialas".

Platforma "Dialogai" skatina socialinį įsitraukimą, pristato Klaipėdos jaunimo politinio raštingumo idėją, jo didinimą, galimybes dalyvauti Klaipėdos politiniame gyvenime, debatų kultūrą. Esminis platformos renginys - Jaunimo ambasadorių forumas. Tai strateginė iniciatyva, skirta jaunimo balsui stiprinti, suteikiant jam erdvę, įrankius, galimybes ir paramą siekiant įsitraukimo ir dalyvavimo pilietiniuose procesuose. Forumas veiks kaip vietos jaunimo bei jaunimo organizacijų sąjunga, glaudžiai bendradarbiaujanti ir reguliariai susitinkanti su politikos formuotojais ir vykdytojais. Platformai priskiriama ir "Choose Klaipėda" ambasadorių iniciatyva, kuri šiuo metu jungia 133 ambasadorius - žmones, norinčius prisidėti prie projekto veiklų įgyvendinimo ir siekiančius realių pokyčių Klaipėdos mieste. Platformą įgyvendina Klaipėdos universitetas ir KU studentų sąjunga.

"Solidarumas" - platforma, keičianti savanorio ir savanorystės įvaizdį. Platformą įgyvendina centras AUK kartu su LCC, Lietuvos jūrų muziejumi, Dvasinės pagalbos jaunimui centru. Tarp svarbiausių metų renginių - Humanitarinė stovykla Ukrainoje (LCC) ir Lietuvos jūrų muziejaus renginiai - Mokyklų forumas bei PATIRK, IŠGIRSK, ATRASK SAVE KAIP JŪRĄ. Pastarasis renginys numatomas birželio 8-ąją. Pasaulinio vandenyno dienos proga Smiltynės paplūdimyje vyksiantis renginys sujungs apie 2 000 moksleivių. Renginio temą - pažintis su Baltijos jūra - geriausiai apibūdina 3 sąvokos - jauna, uždara, užteršta. Tai proga kalbėti apie opiausias problemas - jaunimo uždarumą ir vidinę taršą.

Reklama

Platforma "Lyderystė" - verslumo, inovatyvių verslo idėjų platforma. Pagrindinis platformos renginys - "Jaunimas - jaunimui 2021" - vyks lapkričio mėnesį. Didelio pupuliarumo sulaukęs renginys pirmą kartą vyko 2020 metais, todėl tikimasi, kad šis renginys įgaus tęstinumą. Įgyvendina Lietuvos verslo kolegija.

"Kūrybiškumas" - platforma kitoniškoms, neįprastoms idėjoms. Svarbiausias platformos renginys - liepos 11-ąją vyksiantis Kūrybiškumo festivalis, kuris rodo, kaip reikia kurti miestui ir rasti būdus idėjas paversti realybe. Platformą įgyvendina VšĮ "Klaipėdos šventės".

"Erdvės" - erdvių transformacija jaunimui, saugių erdvių pateikimas jaunimui. Svarbiausias platformos renginys - festivalis "BeachArt", kuris prisidės prie inovatyvių sprendimų, kaip atgaivinti miesto erdves. Įgyvendintojas - "Creator".

Platforma "Spalvos", kurioje kalbama tabu temomis, skirta mažinti atskirtį, skatinti sąmoningumą, išauginti atskirties jaunimo saugumo jausmą. Platformos renginiai liečia jautrias temas - nuo LGBT iki negalią turinčių asmenų integracijos. Pagrindinis renginys - simpoziumas, skirtas LGBT+ draugiškos jaunimo politikos formavimui surengimas.

Platforma "Šiaurė-pietūs" akcentuoja miesto decentralizacijos svarbą ir būtinybę dalį renginių, kultūrinių iniciatyvų perkelti iš miesto centro į kitas miesto dalis, įtraukti periferines bendruomenes. Svarbiausi platformos renginiai: naujai gimstantis liepos 16-18 d. vyksiantis festivalis "Gabya", kuris taps tiltu tarp praeities ir dabarties - senųjų tradicijų, paveldo ir etno bei pasaulio muzikos, šiuolaikinių menų ir modernių elektroninių sąskambių. Tarp išskirtinių platformos renginių ir festivalis "Art Gates", kuris vyks birželio 21-28 d., bei rugsėjo 4 d. vyksiantis festivalis "City Stars" ("Miegok po žvaigždėmis"). Platformą įgyvendina: Socialinių mokslų kolegija, "Creator76", "Spotas" ir kiti partneriai.

Platforma "Jungtys" - horizontalioji platforma, kuri atsakinga už bendradarbiavimo skatinimą tarp įvairių tarptautinių, nacionalinių institucijų, organizacijų su projekto ambasadoriais. Taip užtikrinama, kad bendradarbiavimas nenutrūks ir ateityje.

Reklama

Platforma "Potencialas" atsakinga už tai, kad į visą programos kūrimą ir įgyvendinimą būtų įtrauktas jaunimas, sykiu siekiant stiprinti jaunimo organizacijas, kad kiekvienoje veikloje būtų išgirstas jaunimo balsas.

Europos jaunimo sostinės titulą uostamiesčio jaunimas parvežė pirmą kartą ne tik į Lietuvą, bet ir į Šiaurės Europą, nors tokia jaunimo sostinių iniciatyva prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį. Konkursą organizuoja Europos jaunimo forumas. Rengiant programos paraišką įsitraukė per 500 jaunuolių. Šiuo metu #chooseklaipeda ambasadorių tinklas vienija per 100 jokioms jaunimo organizacijoms nepriklausančių jaunuolių.

Sekite mus socialiniuose tinkluose su ženklu CHOOSE KLAIPĖDA

Facebook https://www.facebook.com/chooseklaipeda

Instagram https://www.instagram.com/chooseklaipeda/

Youtube shorturl.at/IQ356

Reklama

Tik ToK https://www.tiktok.com/@chooseklaipeda?lang=en.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Pasibaigus stipriems šalčiams, sulig šiluma, jau pirmąją dieną pajūryje ir Nemuno deltoje...

Paukščiai paskelbė pavasarį nuotrauka, foto

Moksleivių atvežimas į švietimo įstaigas automobiliu itin smarkiai prisideda prie spūsčių susidarymo...

Į mokyklas - viešuoju transportu arba dviračiu? nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...