Ketvirtis amžiaus puoselėjant ukrainietiškas tradicijas

Ketvirtis amžiaus puoselėjant ukrainietiškas tradicijas

Penktadienio popietę "Pajūrio" pagrindinės mokyklos salėje skambėjo lietuvių, rusų, baltarusių ir, žinoma, ukrainiečių kalbos. Gėlėmis nešini esami ir buvę mokiniai, kolegos ir svečiai rinkosi pasveikinti mokytojos Nadeždos Lukinos, tądien šventusios 25 metų pedagoginės veiklos sukaktį.

Būtent šios mokytojos, kurios veiklą įvertino ir Ukrainos valstybė, apdovanojusi N. Lukiną Kunigaikštienės Olgos III laipsnio ordinu, dėka ketvirtį amžiaus Klaipėdoje skamba ukrainiečių kalba.

"Kokia graži, kokia skambi ukrainiečių kalba, kokie gražūs jūs visi, ja kalbantys ir taip palaikantys ryšį su savosiomis šaknimis, su savo istorine tėvyne, - sveikindamas jubiliatę kalbėjo Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas. - Žmogus, kuris nepuoselėja savo tradicijų, sunkiai supranta tos šalies, kurioje gyvena, kultūrą. Tai, ką jūs darote, yra labai gražu ir prasminga."

Mokytoją su jubiliejumi eilėmis sveikinęs VšĮ "Žalioji akademija" vadovas Gintautas Mieleika įteikė N. Lukinai Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Volodimiro Jacenkivskio pasirašytą padėkos raštą.

"Labai malonu, kad geri darbai tęsiami, ir jie tęsiami gerai", - pasidžiaugė buvęs "Pajūrio" mokyklos direktorius Piotras Gaidajenka, palinkėjęs, kad mokytoja N. Lukina dar ilgus metus mokytų vaikus jų tėvų ir senelių gimtosios kalbos.

Su švente mokytoją, jos mokinius, mokyklos vadovus ir visą ukrainiečių bendruomenę Klaipėdoje pasveikino Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, radęs istorinių paralelių tarp žemaičių ir ukrainiečių, tarp Lietuvos ir Ukrainos valstybių istorijos.

„Jūsų veikla labai  svarbi su Klaipėda savo gyvenimą susiejusiems žmonėms, kurių šaknys – Ukrainoje. Labai svarbi tiems, kurie savo šaknų nepamiršta ir nori, kad jų vaikai, jų anūkai turėtų galimybę išmokti ukrainiečių kalbos ir ja bendrauti. Linkiu Jums įkvėpimo ir energijos puoselėjant ukrainietišką dvasią čia, Klaipėdoje. Linkiu, kad jos dėka ir toliau čia skambėtų ukrainietiškai kalbančių vaikų balsai“,- kalbėjo S. Urbonas.

Prieš 25 metus būtent jis, vadovavęs tuometei 26 vidurinei mokyklai, atsiliepė į ukrainiečių bendruomenės ir jai atstovavusio Leonido Tregubo prašymą priglausti besikuriančią ukrainiečių sekmadieninę mokyklą ir suteikė patalpas klasei, kurioje ir pradėjo dirbti N. Lukina.

Klaipėdos nacionalinių kultūrų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Stonkienė sakė, jog jos atstovaujamo centro kolektyvas ir vadovai džiaugiasi bei didžiuojasi, kad uostamiestyje yra tokias gilias šaknis turinti ukrainiečių bendruomenė, o N. Lukina jau ketvirtį amžiaus padeda mažiesiems puoselėti savo kultūros tradicijas.

"Pajūrio" mokyklos direktorė Lina Stankutė pabrėžė, jog ši mokykla - išskirtinė, nes čia galima išgirsti ne tik lietuvių ir rusų, bet ir baltarusių, o mokytojos N. Lukinos dėka - ir ukrainiečių kalbą.

"Mokykla daro viską, kad vaikai turėtų galimybę susipažinti su savo tautų kultūra, kalba. Ačiū Jums, mokytoja, kad jau 25 metus puoselėjate ukrainietiškąsias šaknis. Tikrai noriu ir linkiu, kad šį darbą dirbtumėte dar tiek pat metų", - mokiniams ir kolegoms plojant linkėjo L. Stankutė.

Oficialios sveikinimo kalbos buvo perpintos mokytojos N. Lukinos ugdytinių ukrainiečių kalba skaitomais eilėraščiais, dainomis ir šokiais, kurių išmokti padėjo mokytojos J. Borcova ir I. Zacharova. Akį džiugino ir baltarusiški šokiai, ausį malonino folkloro studijos "Veretence", vadovaujamos M. Serebriakovos, atliktos rusų liaudies dainos bei mokytojos A. Mieleikienės ugdytinių jaunųjų fleitisčių sugroti kūriniai. N. Lukina itin džiaugėsi buvusių savo mokinių smuikininkės M. Ševčenko ir tarptautinio pripažinimo sulaukusios operos solistės O. Šardt-Žorovos dovanotais kūriniais.

Kokią reikšmę ukrainiečių bendruomenei Klaipėdoje turėjo ir turi jubiliejų šventusi pati sekmadieninė mokykla ir jos pirmoji mokytoja, puikiai pademonstravo VšĮ "Žalioji akademija" sukurtas dokumentinis filmas "Ukrainiečių sekmadieninei mokyklai Klaipėdoje - 25-eri".

Iš salės šventė persikėlė į tautiniais akcentais papuoštą ukrainiečių klasę. Čia, skanaujant tikro ukrainietiško karvojaus ir kitų vaišių, dar kartą prisiminti visi 25 metai, prabėgę nuo 1991 m. vasario 2-osios, kai duris atvėrė pirmoji ukrainiečių klasė. Tada vadovaujant N. Lukinai ukrainiečių kalbos, tradicijų, kultūros pradėjo mokytis 30 vaikų, dabar jų - per 20.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder