2020 m. spalio 31 d. 19:26 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kelyje į mokyklą šaukiamasi nelaimės

(4)

Kelyje į mokyklą šaukiamasi nelaimės nuotrauka, foto

SPRENDIMAS? Valdininkų siūlymas: jei nori pereiti gatvę, tai susirask, kur pereiti anksčiau. Esą perėjos juostos senojoje vietoje iš naujo dažomos nebus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Galimai nesaugi perėja ar tiesiai per kelią bėgantys vaikai? Tokio rebuso Savivaldybei nepavyksta išspręsti net metus. Bangų gatvėje gyvenantys ir į netoliese esančią "Saulėtekio" pagrindinę mokyklą atžalas išleidžiantys tėvai piktinasi, jog panaikinus perėją vaikams neliko galimybės saugiai nukakti į mokyklą. Esą iki nelaimės - žingsnis, tačiau valdininkai tik skėsčioja rankomis.

Bangų gatvėje, už Trinyčių tvenkinio, gyvenančiai Romenai šie mokslo metai kelia didžiulį nerimą. Jos ir kitų tėvų atžalos į mokyklą turės eiti rizikuodami savo sveikata ar net gyvybe. Panaikinus net dvi perėjas Bangų gatvės gale (kur gatvė "atsiremia" į Mokyklos gatvės tiltą ir Joniškės gatvę) iš dešiniosios rajono pusės ateinantiems žmonėms lieka tik bėgti per gatvę.

"Aš ir kiti tėvai sėdime lyg ant adatų, nes tokia situacija tikrai šaukiasi nelaimės. Pereiti nėra kur, o vaikai į mokyklą eina būriais. Nepamirškime, kad kai kurie mėgsta bėgti per gatvę", - pasakojo moteris ir tvirtino, jog bent vieną perėją reikėtų sugrąžinti.

Esą ne tik žmonės saugiau galėtų pereiti, tačiau ir važiuojantiems automobiliu būtų patogiau išsukti iš šalutinės gatvės.

Moteris taip pat piktinosi ir kaip be galvų lekiančiais vairuotojais, kurie nuo Mokyklos gatvės tilto lekia net neapsižiūrėję. Esą bėdą galėtų išspręsti vadinamųjų kalniukų pastatymas.

Reklama

NUOTAIKOS. Rugsėjo 1-osios "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos mokinių tėvai laukia su nerimu. Šalia mokyklos esančiame išvažiavimo kelyje iš Bangų gatvės nelikus perėjų, daugelis jų zuja tiesiai per kelią.

Kad problema egzistuoja, pripažįsta ir "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Bartašiūtė.

"Panaikinus perėjas vaikams mokyklą pasiekti tapo žymiai sunkiau. Jei eini iš miesto dešine puse, nebėra kaip pereiti. Jei einama kariąja puse, tai perėja likusi", - tvirtino direktorė.

Ji pažymėjo, jog dar prieš metus kreipėsi į Savivaldybę dėl gan sudėtingos situacijos - prašė atkurti perėją arba surasti kitą būdą saugiau pereiti gatvę, taip pat pageidavo, jog būtų panaikinta žalia rodyklė sukant Mokyklos gatvės tilto link bei būtų įrengti greičio slopinimo kalneliai.

Nors vadovė sulaukė formalaus atsakymo, kad iškelti klausimai bus svarstomi, tačiau jokio konkretaus sprendimo nesulaukta iki šiol.

Savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininkas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Michailovas prisiminė, jog pernai išties sulaukė rašto iš mokyklos vadovės, tačiau situaciją komentuoti atsisakė.

Reklama

"Rytoj grįšiu prie šito klausimo. Sušauksiu nedidelį pasitarimą ir išsiaiškinsime", - vakar tvirtino valdininkas.

Kiek atviresnis buvo tai pačiai komisijai priklausantis Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Paukštė. Jo manymu, perėjos šioje vietoje greičiausiai nebebus, o į akligatvį patenkantiems žmonėms jis siūlo kitą išeitį.

"Paprastai ten vaikšto vietiniai, todėl žinodami, kad negalės pereiti, į kairiąją kelio pusę gali pereiti anksčiau ir tuomet eiti šviesoforo reguliuojama perėja", - teigė V. Paukštė.

Esą galimybių grąžinti senąją tvarką nėra - dabartinės taisyklės numato, kad pėsčiųjų perėjų šalia šviesoforais reguliuojamų sankryžų negali būti.

"Tokiose vietose vairuotojas praranda atidumą: užsidega žalia, vėl perėja, o tada kyla nesusipratimų. Seniau perėjas įrengdavo ten, kur prašydavo gyventojai, bet tai saugumo nelabai suteikdavo. Toje vietoje, jei neklystu, perėjusios buvo likusios nuo sovietinių laikų, todėl reikia eiti prie tvarkos", - tvirtino specialistas.

Praėjusiais metais "Saulėtekio" pagrindinę mokyklą lankė per 230 aplinkinėse vietovėse gyvenančių vaikų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

hm

2015-09-02   09:32

IP: 146.81.200.62

Problema iškelta nes nieks nenori keisti įpročių ir eiti link mokyklos kaire kelio puse, kadangi priprato eiti taip kaip nori. Kai pripranti prie betvarkės, aišku visada atrodo sunku prisitaikyti prie tvarkos, tai jau taip.

Kažkokia amžinių zyzikų ir bambeklių tauta.

kalniukas

2015-09-01   14:23

IP: 85.232.138.203

Ten reikėtų ne kalniuką, o tramplyną pastatyti. Būtų atrakcija ir vasarą, ir žiemą: šuoliai nuo tilto, kas toliau nušoks.

XxX

2015-09-01   14:22

IP: 82.135.247.129

pabaikite jūs su tais kalniukais, pilnas miestas jų, atvažiavę turistai juokiasi iš mūsų nuo tokių sprendimų. Tai tada išvis nuskuskute nuo visų gatvių asfaltą ir važinėjame kaip senais laikais...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Vyresniosios kartos kino ir televizijos operatorius, fotožurnalistas Eugenijus Macius savo 80-ties metų...

Fotometraštininko Eugenijaus Maciaus akiratyje - ir meno, ir politikos virtuozų portretai nuotrauka, foto

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“ nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs...

Sužinokite, kokie bus 2021-ieji pagal Rytų kalendorių nuotrauka, foto

Įvairybės, Pagal Rytų kalendorių 2021-uosius valdys Jautis. Kokia šio ženklo energija ir ko...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...