2019 m. liepos 21 d. 15:40 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kelios pastabos apie viešąjį transportą

(7)

2017-06-17, 17:01

Vytas TAMOŠIŪNAS

Kelios pastabos apie viešąjį transportą nuotrauka, foto

NUOMONĖ. Klaipėdos autobusai yra gražūs bei modernūs ir reikia būti tikrai labai išpuikusiam, kad bandytum kritikuoti šių dienų autobusų lygį, tačiau kita viešojo transporto infrastruktūra turi kai kurių trūkumų.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Mūsų laikmetis yra privataus transporto bumo metai, bet, ačiū Dievui, dar tebeveikia ir, reikia tikėtis, ir toliau veiks ir visuomeninis transportas. Visgi dėl kai kurių to visuomeninio transporto apraiškų noriu pateikti vieną kitą pastabą.

Pernai rudenį nežinia kokiu tikslu buvo pašalinta ne viena stiklinė būdelė autobusų sustojimo vietose ir vietoje jų pastatytos faktiškai beveik tokios pat, kaip ir buvusios. Keista, kad ir čia kažkam tas minimalus būdelių "pamoderninimas" yra svarbiau už išlaidas ir darbų beprasmiškumą.

Taikos pr. prie Sveikatos priežiūros centro esančios autobusų sustojime šalia sovietų laikų mūrinės didelės keleivių pastogės atsirado net dvi naujos stiklinės būdelės. Ar ne per daug jų vienoje vietoje, kai kitur nėra nė vienos būdelės?

Šilutės plente, "Laistų" autobusų stotelėje abiejose kelio pusėse buvo įrengtos tos įstiklintos būdelės, bet neilgai trukus vakarinės kelio pusės būdelė buvo pašalinta. Tai kam tada reikėjo ją ten ir statyti?

Autobusų stotyje po perono stogo kraštinės briauna yra įrengti elektroniniai autobusų tvarkaraščių skydai, kurių įrašus saulėtą sieną sunku įžiūrėti, nes jie kabo saulės (pietų) pusėje. Saulė spigina tiesiai į akis. Projektuotojai, atrodo, apie tai visai nepagalvojo.

Nėra vykęs ir sumanymas stoties perone pastatyti vos kelis trumpus metalinius suolus. Projektuotojai yra aiškinę, kad tokius molus darė tam, kad ant jų negalėtų gulinėti valkatos. Bet jei jie nepatogūs ir keleiviams, kuriems galams tada aptvėrė stoties teritoriją ir pastatė stoties prižiūrėtojus? Jei yra prižiūrėtojai, tai ir suolus reikėjo pastatyti normalius.

Reklama

Kažin ar tikslinga Šilutės plente esančią autobusų stotelę vadinti "Rasos" vardu, nes tokia čia buvusi skalbykla jau seniai persikėlė į Liepų g.

Panaši situacija ir Kretingos gatvėje, kur yra Kino studijos autobusų stotelė, nors tos Kino studijos čia net nebuvo, net jai skirti statiniai liko nebaigti statyti dar nuo sovietmečio.

Kai kur mieste autobusų stotelėse suolai ir šiukšliadėžės yra pastatyti per arti gatvės bordiūro ir dažnai trukdo išlipti keleiviams iš autobusų.

Teko per radijo laidą girdėti vieną išponėjusią moteriškę kalbant, kad ji beveik nesinaudoja autobusais, nes esą juose vyrauja negeras kvapas. Čia, manau, tai tikrai perdėta, nes dabar nepamatysi autobusuose valkatų - autobusai gražūs bei modernūs ir šiuo požiūriu su jais viskas gerai. Reikia būti tikrai labai išpuikusiam, kad bandytum kritikuoti šių dienų autobusų lygį.

Štai tik kartkartėmis nesuveikia abu autobuso elektroniniai komposteriai, kai priglaudi prie jų elektroninę kortelę.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

La

2017-06-19   00:26

IP: 78.61.87.195

Ir beje patys vairuotojai daznai prismardina salona, kai rukydami galineje stoteleje net nesiteikia is kabinos islipti. Puse miesto pravaziuoja kol issivedina.

La

2017-06-19   00:20

IP: 78.61.87.195

Perdeta del kvapo?? Autorius gal kokiu nepopuliariu tarp apsimyzusiu girtuokliu marsrutu vazineja? Siandien pavakare vaziavau 9 autiku nuo Universiteto link Tauralaukio ir eilini karta teko pora stoteliu pravaziuoti sulaikius kvepavima. Smirdalius jau buvo islipes, nes autobuse tebuvo like keli zmones ir visi atrode tvarkingai, bet kai taip smirda net bijai kur sestis ar uz tureklo laikytis, nes nezinai kur tas myzalius sedejo ir ka liete. Ir tai tikrai ne retenybe! Gaila, kad telefonai kol kas nefiksuoja kvapu, galeciau vos ne kasdien tokiu aromatu kolekcija rinkti. Kame, kazin, tamstos sekmes formule, kad tik gaiviais svariais autobusais tenka vazinetis?

autoriui ir ne tik

2017-06-18   18:03

IP: 79.234.254.28

Pone Vytautai, jūsų pastabos savalaikės ir teisingos. Dar būtų gerai, kad kokia "Bočių" ar "Sidabrinės gijos" draugija Jums nupirktų kelionę bent jau į kaimyninę Lenkiją ar Vokietiją. Ypač pastarąją, iš kurios Klaipėdos autobusų parkas nusiperka autobusų. Gal tada nesvaigtumėte, kokie gražūs ir ištaikingi uostamiesčio autobusai!!!O visus klausimus Jums rimtai reiktų išdėstyti garsiai "Klaipėdiečių tribūnoje" Tarybos posėdyje jau po vasaros atostogų. Pabaigohe paklaustumėte ir mero, ir administracijos direktoriaus, ir "Keleivinio transporto vadovų, kodėl dešimtmečiais mūsų visuomeniniu transportu rūpintis patikėta legendinei sovietmečio specialistei Lizočkai avtobusnovnai? Kodėl? Ir nenorėkite, kad kas nors keistųsi, juk ponia Liza gal net Leniną gyvą matė? Tai ir nesvajokite, kad kas nors mieste būtų kitaip...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Salantų pašte pažymėjo karo pradžią nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Rapolas Veržbolauskas (1895-1985 m.), apie kurio likimą ir jo šeimą rašyta straipsnyje...

Taršos mokestis - traktoriams ar automobiliams? nuotrauka, foto

Automobiliai, Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako,...

Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko,...

Po sekmadienio laukia lietūs, bet vėl sušils nuotrauka, foto

Vasara, Nors sekmadienį termometro stulpeliai kops iki 30 laipsnių padalos, pirmadienį šią šilumą...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 39 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Vasara, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...