2019 m. liepos 21 d. 01:19 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kelio rekonstrukcija gali ir užtrukti

(9)

Kelio rekonstrukcija gali ir užtrukti nuotrauka, foto

ŠIUO METU Tilžės gatvę su Jakų žiedu jungiančio kelio rekonstrukcija yra įstrigusi. Rangovai dėl to kaltina sostinės biurokratus, šie sako nematantys priežasčių, dėl ko darbai turėtų stoti.

© Skaitytojo nuotr.

Reklama

Nors eismui uždarytą rekonstruojamą Jakų žiedą su Tilžės gatve jungiančio kelio atkarpą rangovai anksčiau žadėjo atverti iki rugsėjo 15-osios, dabar nebežino, kad ji bus išasfaltuota. Dėl to jie kaltina darbų užsakovą - Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD). Pastaroji gi net nežino, jog vieno iš svarbiausių įvažų į uostamiestį tvarkymo darbai stringa.

Nuo Jakų žiedo į miestą vedančio rajoninio kelio Nr. 2215 rekonstrukcijos metu ketinama paplatinti važiuojamąją dalį, pakloti naują dangą, nutiesti dviračių takus.

Projektą įgyvendinančios UAB "Lemminkainen Lietuva" statybos direktorius Vilius Vandzinskas neužtikrino, jog šiais metais bus atlikti visi numatyti darbai. Anot pašnekovo, problema iškilo dėl asfalto.

Stabdo naujos taisyklės

"Terminai mūsų negąsdina, viskas pavyktų pagal sutartį, tačiau tai priklauso nuo užsakovo - Automobilių kelių direkcijos, kuri pradėjo naujai aiškinti savo taisykles, turinčias įtakos mūsų darbui.

Jau po to, kai pasirašėme sutartį, iš esmės pasikeitė reikalavimai asfalto dangai, ir tai turi įtakos ir mūsų darbų spartai. Pirkimo dokumentai prieštarauja naujiems norminiams reikalavimams. Nors sutartis nepasikeitė, tačiau sutartyje mes esame įsipareigoję laikytis visų norminių aktų reikalavimų.

Tai, jog šis kelias ir Tilžės gatvė yra viena pagrindinių įvažiavimo į miestą arterijų, Vilniui tolima problema. Kelių direkcija nuo šių metų laikosi pozicijos, jog viskas yra rangovo problema, ir nebendradarbiauja.

Reklama

Ypač daug problemų kyla su pirkimo dokumentais, už kuriuos yra atsakingas pats užsakovas. Kai klausiame, kuriuo norminiu dokumentu vadovautis, nesulaukiame išaiškinimo, ir taip vilkinamas laikas", - teigė V. Vandzinskas.

Rekonstruojamame kelyje, anot jo, jau padaryta nauja žemės sankasa ir rangovas pasiruošęs padengti šalčiui atsparų sluoksnį ir skaldos sluoksnį.

"Šie darbai truktų dvi savaites, o po to jau reikėtų dengti asfalto pagrindą šaltai regeneruotu mišiniu. Jį į Klaipėdą turime parsivežti iš kito, taip pat LAKD, objekto Plungėje. Plungėje, kelyje Nr. 164, šiuo metu nuardyta 10 km asfalto dangos, o direkcija jau du mėnesius mums neleidžia kloti kelio pagrindo mišinio ir asfalto.

Kodėl? Nežinome, biurokratija. Du mėnesius argumentų mums nepateikia. O mūsų darbai suplanuoti taip, jog jeigu klosime ten, tai neklosime čia ir atvirkščiai. Mes turime vieną įrangą, kurios padalinti per abu objektus negalime. Tad sudėliojome grafiką tai, kad padarytume abu objektus, tačiau užsakovas mus prispaudė taip, kad mes negalime dirbti pagal numatytą planą", - guodėsi rangovas.

Važinės žvyrkeliu

Anot jo, Kelių direkcijoje vien šiais metais pasikeitė daugybė darbuotojų: "Vadovaujamas pareigas eina laikini darbuotojai ir niekas nesprendžia problemos iš esmės. Institucijoje - didelė sumaištis."

Reklama

ŽVYRKELIU. Nuo rugsėjo 15 dienos kelininkai gali atverti kelią eismui, tačiau jis bus neasfaltuotas, ir visą žiemą vairuotojai važinės žvyrkeliu. Skaitytojo nuotr.

Pagal planą, V. Vandzinsko teigimu, numatyta rekonstruotą kelią atiduoti naudojimui kitų metų liepą.

"Iki rugsėjo 15 dienos su miestu sutarta dėl kelio apylankos. Suėjus šiam terminui, mes galime atverti kelią eismui per supiltą skaldą. Tai reiškia, jog visą žiemą kelio naudotojai važinės žvyrkeliu. Tai, jog šis kelias ir Tilžės gatvė yra viena pagrindinių įvažiavimo į miestą arterijų, Vilniui tolima problema. Kelių direkcija nuo šių metų laikosi pozicijos, jog viskas yra rangovo problema, ir nebendradarbiauja", - tvirtino "Lemminkainen Lietuva" atstovas.

Atsakomybė - tik rangovo?

LAKD Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Marius Čereška informavo, jog sutarčių pažeidimų minimo kelio rekonstrukcijos metu nustatyta nebuvo.

"Už darbų atlikimą, medžiagas atsakingas rangovas. Jis turi sutartį, terminus ir privalo per numatytą laiką atlikti darbą. Naujos taisyklės nėra priežastis, dėl kurios galėtų strigti darbai. Tai nėra nauji reikalavimai, sutartis nebuvo pakeista ir numatytas darbų kiekis išlieka.

Asfalto dangos įrengimo reikalavimai šiek tiek sugriežtėjo. Buvo leistini didesni nuokrypiai, dabar mažesni, tačiau dangos storį rangovas turi išlaikyti tokį patį, kaip numatyta projekte. Reikalavimai neturi įtakos darbų trukmei, tik rangovo savikontrolei, didesnei atsakomybei. Papildomų darbų neatsirado.

Reklama

Dėl ko stringa rangos darbai, aš nežinau. Mūsų žiniomis, nėra priežasčių, dėl kurių jie turėtų strigti. Jeigu rangovas nebaigs laiku rekonstrukcijos, užsakovas vertins atliktų darbų kiekį ir leis pabaigti, tačiau skaičiuos delspinigius už kiekvieną pradelstą dieną", - priminė rangovo atsakomybę M. Čereška.

Antrojo šios arterijos rekonstrukcijos etapo metu, kitąmet, planuojama rekonstruoti jau pačią Tilžės gatvę - jos atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki Sendvario žiedo, o pastarąjį naikinti ir vietoje jo įrengti šviesoforais reguliuojamą keturšalę sankryžą.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

o APŠVIETIMAS

2017-08-21   13:42

IP: 78.63.137.9

bus ??,, Nes šeip šis kelio ruožas patenka į miesto teritorija :)

Konkursas

2017-08-21   09:54

IP: 86.100.48.14

Reikėtų tokiems 5 metam uždrausti dalyvauti konkursuose, o ne vien delspinigius skaičiuoti. Tegu pabaigia kaip priklauso, tegu išsinuomoja (pas kolegas, ar iš kokių lenkų) ar nusiperka. Eilinį kartą kentės paprastas žmogus kamščiuose, o kaltų nebus.

Gytis

2017-08-19   13:36

IP: 86.100.58.214

Aha, buvo leidziama paklaida, tik 10 cm :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėda už maždaug 5 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės...

Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Kaip pritaikyti Klaipėdą kovai su klimato kaita? Jau artimiausiu metu šiam klausimui...

Ketina daugiau dėmesio skirti klimato kaitai nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...