2020 m. rugsėjo 23 d. 09:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Keičiasi Autizmo dienai skirto renginio data

Reklama

Autizmo dienai planuojamas išskirtinis renginys Klaipėdoje nusikelia į gegužę. Kadangi šis unikalus projektas skirtas švietimo bendruomenėms, organizatoriai nusprendė palaukti, kol atslūgs gripo epidemijos banga.

Pasaulinei autizmo dienai Klaipėdoje paminėti dienraštis "Vakarų ekspresas" kartu su partneriais VšĮ "Elgesio sprendimai" ir "Vilties miestas "Švyturio" arenoje organizuoja didžiulį renginį uostamiesčio moksleiviams. Renginio data nukeliama į gegužės 4-ąją.

Autizmo sutrikimų turintiems asmenims svarbus aplinkinių supratimas, jų poreikiams pritaikyta aplinka, ugdymas ir pagalba. Tik visos bendruomenės narių pastangomis, įsiklausant į šį sutrikimą turinčių žmonių individualius poreikius ir sykiu patiriant buvimo džiaugsmą, įmanoma pasiekti pažangos.

"Autizmas nėra beviltiškas, tačiau viltis priklauso ne tik nuo tėvų, auginančių vaikus su autizmo spektro sutrikimu, bet nuo visos bendruomenės ir miesto. Žiūrėti į vaiką ne autistiškomis akimis.

Štai kas yra svarbu. Mes dažnai matome negalią, bet nepastebime žmogaus. Pamatę žmogų, asmenybę mes patys tapsime žmoniškesni“, - apie autizmą sako pranciškonų vienuolis brolis Benediktas.

"Kuo ankstesnė elgesio ir mokymo intervencija - tuo lengviau autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms prisitaikyti ir gyventi visuomenėje", - antrina VšĮ „Elgesio sprendimai“ vadovė Rita Karvelienė.

Itin svarbų augimo ir formavimosi etapą kiekvienas iš mūsų išgyvename ugdymo įstaigose. Deja, ypatingų poreikių turinčio vaiko ar jaunuolio ugdymas, pagalbos būdų ir tinkamų sprendimų paieška neretai priklauso tik nuo pavienių švietimo entuziastų pastangų ir darbo. Trūksta žinių, laiko, tinkamų žmonių, lėšų, o neretai - jėgų...

Tad VšĮ "Elgesio sprendimai", "Vilties miestas" ir dienraštis "Vakarų ekspresas" kviečia švietimo bendruomenes išskirtiniame renginyje susipažinti su autizmo spektro ypatumais ir pasimokyti supratingumo.

Kad ši tema klaipėdiečiams aktuali ir svarbi, byloja tai, kad renginiui erdvę neatlygintinai suteiks "Švyturio" arenos administracija.

Idėją palaiko ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Renginį globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Šis švietėjiškas, o sykiu ir pramoginis renginys skirtas Klaipėdos miesto ir rajono pradinių klasių mokiniams, pedagogams, švietimo ir ugdymo organizacijų darbuotojams.

Renginio metu skirtingose veiklos zonose vyks įvairios edukacijos, žaidimai, konkursai, pramogos. Sieksime rankų dėlionės rekordo.

Reklama

Už simbolinį mokestį bus galima įsigyti autizmo sutrikimą turinčių vaikų darbelių, pasivaišinti simbolinėmis vaišėmis. Visos surinktos lėšos bus skirtos VšĮ „Elgesio sprendimai“ organizuojamai savaitgalinei stovyklėlei.

Išankstinė registracija: [email protected]

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pajūryje poilsiauti mėgstantys ir gaiviu Baltijos jūros oru kvėpuojantys klaipėdiečiai gali džiaugtis...

Tarp pajūrio kopų - Melnragės parkas nuotrauka, foto

Aukščiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai - garbės ženklai "Nešk savo šviesą ir tikėk"...

Gintaras Grajauskas: "Ačiū nešu, ačiū tikiu" nuotrauka, foto

Kasmet aukcionuose nereikalingą nekilnojamąjį turtą (NT) ir kitus objektus parduodanti Klaipėdos savivaldybė...

Perka ir blogos būklės butus nuotrauka, foto

Suvestinė: pro langą iškritęs mažametis ir girtų vairuotojų sukeltos avarijos nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020–09–22 apie 08.07 val. Klaipėdos r., Slengių k., Smeltaitės g. ir Bertuliškės...

Sulaikytas klaipėdietis įtarimas neteisėtai disponavęs šaudmenimis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Kelionė per gyvenimą – didžiulis iššūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mieli rinkėjai,

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla nuotrauka, foto

Ūkis, Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės...

Kriminalai, Paskelbta prieš 17 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...