2019 m. birželio 26 d. 05:34 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Karščius kenčia ne tik mokiniai, bet ir darželinukai

Karščius kenčia ne tik mokiniai, bet ir darželinukai nuotrauka, foto

DILEMA. Karšta ne tik mokyklose, bet ir darželiuose. Tačiau tėvai neturi kur vaikų palikti, tad negalima nutraukti ugdymo proceso.

© "Fotolia" nuotr.

Dėl karščių kai kurios uostamiesčio mokyklos sustabdė ugdymo procesą - šiandien ir rytoj dalis moksleivių liks namuose, kitur pamokos trumpinamos. Tačiau kyla nerimas dėl darželinukų ir penktadienį vyksiančio valstybinio matematikos brandos egzamino, nes akivaizdu, kad įkaitusiose mokyklų salėse ištverti kelias valandas abiturientams nebus lengva.

Ne veltui sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Panašiai nutiko ir su mokslo metų pailginimu. Priėmus tokį sprendimą, lyg tyčia Lietuvoje birželio mėnesio temperatūra viršijo visas normas, tad karščiams nepritaikytose mokyklų patalpose mokiniams neįmanoma tverti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija akcentuoja, kad mokyklų vadovai gali koreguoti ugdymo procesą. Tokia informacija šios savaitės pradžioje išsiųsta visoms mokykloms.

"Esant ypač karštiems orams, galima leisti vaikams neiti į mokyklą, jei oro sąlygos kelia pavojų mokinių sveikatai ir neleidžia užtikrinti tinkamų mokymosi sąlygų nei mokyklų patalpose, nei kitose aplinkose", - rašoma ministerijos pranešime.

Tad šiandien ir rytoj kai kuriose Klaipėdos mokyklose pamokos nevyks, kitur bus sutrumpintos.

"Mes nedisponuojame tiksliais skaičiais, kiek mokyklų trumpina pamokas, o kiek laikinai stabdo ugdymo procesą. Visos mokyklos yra gavusios ministerijos rekomendacijas ir kiekviena sprendžia pagal savo galimybes. Kiek žinau, kai kuriose mokyklose jau ir šiandien nebuvo pamokų, bet daugiausia yra tokių, kuriose pamokos trumpinamos. Taip pat pamokos vyksta netradicinėse erdvėse, tad panašu, kad mokyklų administracijos susitvarko su šiuo iššūkiu ir tą gamtos stichiją kažkaip įveiks", - situaciją komentavo Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

NERIMAS. Su nerimu laukiama penktadienį vyksiančio valstybinio matematikos brandos egzamino. Nežinia, kaip abiturientai ištvers kelias valandas tvankiose mokyklų salėse.

Redakcijos archyvo nuotr.

Pasak jos, švietimo bendruomenei kur kas labiau kelia nerimą penktadienį vyksiantis valstybinis matematikos brandos egzaminas.

"Egzaminas vyks mokyklų salėse, o jos labai tvankios. Deja, šiuo metu nespėja ir per naktį atvėsti. Tad laukia nemenkas iššūkis", - sakė Švietimo skyriaus vedėja. Ne ką mažesnį nerimą kelia ir situacija darželiuose. "Darželių patalpose labai karšta, ypač blokiniuose pastatuose. Bet tėvai neturi kur vaikų palikti, tad negalima nutraukti ugdymo proceso. Darželių darbuotojams tenka imtis įvairiausių priemonių. Ir vėsina vandeniu, ir gaivina... Laimei, kad Klaipėdoje bent vėjelis prapučia", - pasakojo L. Prižgintienė. Pasiteiravus, ar uostamiestyje yra tokių darželių, kurie turėtų kondicionierius, vedėja svarstė, kad kondicionierių neturi ir Anglijoje esantys darželiai. "Tiesiog esame ne toje zonoje, tad tokių įrenginių kaip Ispanijoje ar Italijoje pas mus nėra. Tenka pripažinti, kad tokiai rekordinei karščio bangai birželio mėnesį mes tikrai nesame prisitaikę. Bet, kiek įmanoma, problemą stengiamasi švelninti", - sakė L. Prižgintienė. Ministerija primena, kad sprendimus dėl ugdymo gali priimti mokyklų direktoriai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Iškilmingai į vandenį Kaune nuleistas greitaeigis laivas „Raketa“ jau nuo birželio pradžios...

Triukšmingai pristatytas laivas „Raketa“ – vis dar krante nuotrauka, foto

Nuo penktadienio iki pirmadienio per Kuršių marias keliantys keltai atliko papildomus...

Savaitgalis: 193 papildomi reisai, 15 tūkst. mašinų nuotrauka, foto

Nutraukus visas sutartis su UAB „Žemkasa“, Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda ieškoti naujo...

Jau ieško naujo rangovo Tilžės gatvės rekonstrukcijai nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Balsys turi ambicingą...

Statys paminklą mokytojui nuotrauka, foto

Susimovei, Petrai! nuotrauka, foto

Nuomonės, Tikiu šventą Petrą, pradėtą šventos Mergelės Marijos, kuris kentėjęs prie Grybauskaitės, buvo...

Keltininkams Joninių savaitgalis nebuvo baisiausias nuotrauka, foto

Vasara, AB "Smiltynės perkėla" darbuotojai sako, kad per Joninių ilgąjį savaitgalį jiems sekėsi...

Lietuvoje Jūrininkų diena nešvenčiama nuotrauka, foto

Jūra, Pasaulyje birželio 25 d. minima kaip Tarptautinė jūrininkų diena. Pasak Lietuvos jūrininkų...

Policija prašo pagalbos - dingo senolis nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien iš namų Klaipėdoje uogauti išėjo ir iki šiol negrįžo 1937 m....

Nuomonės, Paskelbta prieš 7 val.

Vasara, Paskelbta prieš 8 val.

Jūra, Paskelbta prieš 9 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...