2021 m. kovo 3 d. 17:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Karščiavimo klinikos įkūrimas Tuberkuliozės filiale - nepateisinamas žingsnis

(4)

2020-04-02, 08:48

Romualda Gylienė VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės Tuberkuliozės filialo vadovė

Karščiavimo klinikos įkūrimas Tuberkuliozės filiale - nepateisinamas žingsnis nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija trečiadienį sprendė dėl Karščiavimo klinikos Klaipėdoje ir, anot Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, medikų bendruomenės akys krypsta į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

Manoma, kad karščiavimo klinika galėtų įsikurti šios ligoninės tuberkuliozės padalinyje, kuris turi visą reikiamą infrastruktūrą.

Po posėdžio per konferenciją meras V. Grubliauskas teigė, kad tokią rekomendaciją galima laikyti sprendimu – esą klinika veiks Tuberkuliozės skyriuje P. Lideikio gatvėje.

Apmaudu, kad Ekstremalių situacijų komisija labai neatsakingai sprendė dėl Karščiavimo klinikos, nepagalvodama į kokį pavojų, riziką nukreipia sergančius tuberkulioze ir pacientus, įtariamus užsikrėtus koronavirusine infekcija, kad bus sutrikdyta įprastinė tuberkulioze sergančiųjų priežiūra, kils pavojus žmonėms, užsikrėsti vieniems nuo kitų oro lašeliniu būdu plintančiomis pavojinga ir ypač pavojinga infekcijomis.

Neturėtų TB filialo patalpos būti prioritetu kovojant su COVID -19 infekcija.

Dėl karščiavimo klinikos įsteigimo nesiteirauta Tuberkuliozės filialo administracijos, gydytojų specialistų, infekcionistų, epidemiologų nuomonės, nepasidomėta tuberkuliozės filialo patalpų išdėstymu, turima šiuo metu rentgenodiagnostine įranga: š.m. veikia vienas 1963 m. rentgeno aparatas (naują planuojama įsigyti tik 2020 m. III ketvirtį) ambulatoriniams ir trims stacionaro skyriams, kuriuose š.m. gydomi 82 atvira tuberkulioze sergantys asmenys. Iš jų - 26 asmenys sergantys atsparia ir ypač atsparia vaistams tuberkulioze.

Reklama

Patekimas į radiologinį kabinetą yra vienas - per polikliniką, kuri neturi nei izoliavimo patalpų nei atskirų patalpų su sanitariniu mazgu.

Kaip paskirstyti pacientų srautus poliklinikoje, kurioje atliekami radiologiniai tyrimai stacionare gydomiems ir ambulatoriškai dispanserizuotiems tuberkulioze sergantiems pacientams, kurių ambulatorinis gydymas yra nuo 4 mėn. iki 12-18 mėn.

Norime priminti, nors šiuo metu visų žvilgsniai nukrypę į naujojo koronaviruso sukeltą pandemiją, daugiausia mirčių sukelianti infekcinė liga pasaulyje išlieka tuberkuliozė.

Daug metų buvo kartojama, jog tuberkuliozė neaktuali ir išnyks per artimiausius 10-20 metų, tačiau iki šiol nuo tuberkuliozės kiekvieną dieną pasaulyje miršta 4000 žmonių. Galbūt dėl tokio požiūrio Lietuva išlieka viena iš didžiausią bendrą sergamumą ir sergamumą daugeliui vaistų atsparia tuberkulioze turinčia šalimi Europos Sąjungoje.

Šiais metais Pasaulinė sveikatos organizacija, kovo 24 d. minėdama Tarptautinę tuberkuliozės dieną priminė nepamiršti tuberkuliozės. Jos priežiūrai daug metų skirta nepakankamai dėmesio, todėl koronaviruso sukeltos pandemijos akivaizdoje toliau skirti ypatingą dėmesį, būti budriems - tuberkuliozė buvo, yra ir lieka...
PSO skelbia, kad tuberkuliozė yra viena dažniausių mirtingumo nuo užkrečiamųjų ligų priežasčių.

Tai gi, pagalvokime ar tikrai norime Tuberkuliozės filiale, t.y. tose pačiose patalpose įkurti Karščiavimo kliniką pacientams, įtariamiems užsikrėtus koronavirusine infekcija, dar vienai ligai nešančiai mirtį...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

siaubas

2020-04-02   13:57

IP: 86.100.115.93

Bet prijungė prie RK turbūt ne 1963-1964 m., ar ne? :)

to"siaubas"

2020-04-02   12:59

IP: 88.119.117.175

Na, taip. Gylienė turi resursus, kad panorėjusi galėtų gauti rentgeno aparatą. Kieno rankose visi resursai matome. Ir matome, kaip jie "stengiasi ir skuba pajudinti " rankas. Jeigu moteris būtų galėjusi- tikrai jau 100kartų būtų pasirūpinusi. Žinau, ji labai rūpestinga ir stropi- nuo jos nepriklausė. Ligoninė seniai prijungta prie Raudonojo kryžiaus- tik jos vadovas sprendė, kam duoti ir kam ne. Taip , kad neužsipuldinėkite nekaltų žmonių.Velėkit tikruosius kaltininkus.

taigi

2020-04-02   12:30

IP: 78.60.175.197

taigi, aparatas nesuvokiamai senas tokioje ligoninėje, o tuberkuliozė sunki liga. Kas bus su pacientais, kai susikryžmins TBC su corona?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Nuo šiandien gyventojai gali deklaruoti praėjusių...

Pajamų deklaravimas: ką reikia žinoti? nuotrauka, foto

Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Tikėtina, kad jau šiais metais net ant 9 Klaipėdos švietimo įstaigų stogų...

Švietimo įstaigoms taupyti padės saulė nuotrauka, foto

G. Landsbergis šeimos saugojimu užsiimti siūlo pačiam R. Karbauskiui nuotrauka, foto

Lietuva, Užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis trečiadienį atkirto Ramūnui Karbauskiui, kad...

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Klaipėda, Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Besimokantiems vairuoti - džiugios žinios nuotrauka, foto

Automobiliai, Trečiadienį Vyriausybė priėmė dešimčių tūkstančių žmonių lauktą sprendimą atnaujinti vairavimo mokyklų darbą...

Stambulo konvencija: jeigu Seimo nariai Petras ir Vytautas pradėtų gyventi kartu nuotrauka, foto

Nuomonės, Stambulo konvencija – universalus tarptautinis dokumentas, užkardantis smurtą prieš moterį ir smurtą...

Klaipėda, Paskelbta prieš 53 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...