Karklės meška iškraustyta į Vokietiją

Karklės meška iškraustyta į Vokietiją

Verslininko Antano Boso poilsio ir pramogų parke nuo 2006-ųjų gyvenusi rudoji meška Laima vakar ryte buvo priversta atsisveikinti su savo buveine - ji išvežta į užsienio rezervatą.

Karklėje esančiame komplekse gyvenusią mešką prieš kurį laiką pastebėjo Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija - jos vadovė Brigita Kymantaitė verslininkui ėmė priekaištauti dėl gyvūno laikymo sąlygų. Esą 40 kv. m ploto narvas atitinka keliamus reikalavimus, bet reikėtų daugiau erdvės, o priešingu atveju - atiduoti ten, kur geriau.

"Žadėjo pagerinti sąlygas, žinojome, kad statomas naujas voljeras. Bet vėliau nusprendė ją atiduoti. Kodėl - nežinau. Sutarėme geranoriškai, tai tikrai ne konfiskacija", - sakė B. Kymantaitė.

Komplekse šiuo metu jau pastatytas naujas, apie 500 kv. m ploto voljeras. Jame jau apsigyveno dvi apie poros metų amžiaus meškos - patinas ir patelė.

"Nusprendėme mešką padovanoti. Turime naują voljerą, du meškiukus, o Laima su jais nesugyveno, toks jau jos charakteris. Kalbėjomės su Barselonos zoologijos sodu, bet jie gyvūno nepriėmė. Todėl tiesiog dovanojome tiems, kurie turi noro ir sąlygas mešką laikyti. Tikrai nebuvo jokio gyvūnų teisių gynėjų spaudimo, ir būti negalėjo - laikymo sąlygos atitiko visus reikalavimus, turėjome visus būtinus dokumentus", - paaiškino A. Bosas.

Laima iškeliavo į už 1,5 tūkst. kilometrų Vokietijos-Austrijos pasienyje esantį meškų rezervatą "Gnadenhof fur baren". Ši organizacija ir padengs visas gyvūno transportavimo išlaidas.

Pasak specialistų, apie 25 metų meška ir Karklėje jautėsi visai gerai, o naujoje vietoje jos elgesys gali būti neprognozuojamas.

"Nesirgo nei infekcinėmis, nei virškinimo ligomis, nesiskundė apetitu, kailis meškos geras. Tačiau ji pasižymėjo labai ūmiu, neprognozuojamu charakteriu, todėl, mano manymu, Vokietijos rezervate Laima gali pridaryti bėdų", - pasakojo gyvūną prižiūrėjęs veterinaras Povilas Kvekšas.

CHARAKTERIS. Meška Laima pasižymėjo labai ūmiu, neprognozuojamu charakteriu, todėl manoma, jog Vokietijos rezervate ji gali pridaryti bėdų. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Jis priminė neseną atvejį, įrodantį Laimos agresiją - meška prieš porą metų buvo išvežta į Telšių rajone esantį žvėrinčių, kuriame gyvena lokys Timofėjus. Tačiau pora nesusidraugavo - meška patinui sugebėjo nukąsti liežuvį.

"Ji nelaukia, kol ją puls, pati puola, dramblį gali pulti, dydis jai nesvarbu. Didelė tikimybė, jog ir naujoje vietoje, pasibaigus medikamentų veikimui, užvirs kova. Arba pati ką nors sudraskys, arba ją kas nors", - sakė veterinaras.

1993 m. įkurtame "Gnadenhof fur baren" šiuo metu gyvena 12 įvairaus amžiaus meškų. Teigiama, kad ten sukurta natūralias meškų gyvenimo sąlygas primenanti, per 10 kv. km ploto erdvė, gyvūnai rezervate laikomi iki tol, kol nugaišta.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder