2021 m. sausio 20 d. 16:38 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kaip privilioti mokytojus į Klaipėdą?

(3)

Kaip privilioti mokytojus į Klaipėdą? nuotrauka, foto

PROBLEMA. Klaipėdoje sprendžiamas klausimas, kaip pritraukti mokytojus į uostamiestį. Labiausiai uostamiestyje trūksta ikimokyklinio ugdymo pedagogų.

© Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Nors dabar karantinas, situacija uostamiestyje gana sudėtinga, tačiau reikės gyventi ir po jo. Todėl Savivaldybė bando spręsti ir kitus miestui svarbius klausimus, iškilsiančius ateityje. Praėjusį penktadienį posėdžiavo darbo grupė, turinti pateikti pasiūlymų, kaip pritraukti daugiau mokytojų į Klaipėdos mokyklas.

Pasak vicemero Arvydo Cesiulio, priklausančio šiai darbo grupei, labiausiai uostamiestyje trūksta ikimokyklinio ugdymo pedagogų. Darbo grupė parengė trejų metų mokytojų pritraukimo į Klaipėdą programą, kuri jau turėjo būti pradėta įgyvendinti šiemet, bet dėl koronaviruso Savivaldybė, stokodama lėšų, negali jos pradėti vykdyti. Darbo grupės sprendimai ateityje bus teikiami svarstyti miesto Tarybai. Galima sakyti, kad ji jau baigė savo darbą, kai kurie siūlymai bus pradėti įgyvendinti, tačiau procesas nesibaigia.

"Mano manymu, pasiekėme neblogą rezultatą. Kai kuriuos elementus iš tos programos mes jau dabar imamės įgyvendinti, pavyzdžiui, dėl stipendijų skyrimo. Sakoma, kad Klaipėdai labiausiai trūksta inžinierių, IT specialistų. Bet mes negalime finansuoti tik jų stipendijas, turime galvoti plačiau, pradėti nuo pačios pradžios, nuo tada, kai formuojasi vaiko asmenybė. Mes šį klausimą vertiname labai rimtai ir manome, kad miesto parama pedagogams remti ir pritraukti turi būti įvairiapusė ir apimti įvairius aspektus", - sakė vicemeras.

Perkvalifikavimas, stipendijos, socialinė parama

Visų pirma pačioje Klaipėdoje mokytojų turi būti rengiama daug daugiau. Šiuo metu uostamiestyje yra dvi švietimo įstaigos, turinčios pedagoginę pakraipą - universitetas ir valstybinė kolegija. Jose rengiami mokytojai ikimokyklinėms įstaigoms. Į jų studijas reikėtų pritraukti daugiau studentų. Fizikai, matematikai, informatikai Klaipėdoje nerengiami, jos aukštosios mokyklos neturi net tokių studijų programų. Todėl svarstoma, ką reikėtų padaryti, kad tokias specialybes įgiję žmonės Vilniaus ar Kauno universitetuose atvažiuotų į Klaipėdą.

Kitas dalykas, reikėtų rasti būdų, kaip skatinti žmonių, turinčių aukštąjį išsilavinimą, bet neturinčių pedagoginio cenzo, perkvalifikavimą. Šioje srityje jau dirba Klaipėdos universitetas, jis turi parengtas programas ir per metus suteikia pedagoginę kvalifikaciją.

A. Cesiulio teigimu, jau sutarta, kad kitais metais Savivaldybė prisidės prie 8-12 žmonių perkvalifikavimo KU į pedagogines specialybes.

Reklama

Galvojama ir apie tai, kaip privilioti būsimus ar jau dirbančius pedagogus. Šiuo klausimu svarstomi keli variantai. Vienas jų - tam tikrų socialinių lengvatų teikimas: galbūt verta galvoti apie paramą būstui įsigyti arba socialinio būsto išlaidų kompensavimą. "Reikėtų, kad tie žmonės, kurie atvažiuotų dirbti į Klaipėdos mokyklas, gautų kokią nors socialinę paramą iš Savivaldybės. Šiuo klausimu dar nesame nieko nutarę, bet apie tai galvojame", - sako A. Cesiulis.

Ko gero, trumpiausias būdas būtų žmonėms, studijuosiantiems pedagoginius dalykus aukštosiose mokyklose, skirti stipendijas. Yra keli variantai, kaip jos būtų skiriamos.

KU reikia teisės rengti pedagogus

Darbo grupės pasitarime kalbėta ir apie tai, kad nemokame pasigirti tuo, ką turime. "Mes galime parengti puikius pedagogus. Ačiū Dievui, gerų specialistų dar turime. Tik reikia garsiau kalbėti apie save, turint omenyje ir interneto, ir agitaciją feisbuke. Informacija, kad mes teikiame tokias galimybes ir tam tikras lengvatas, turi pasiekti visus regionus, nes mokytojų ir juose trūksta.

Po tam tikrų Seimo sprendimų pedagoginės studijos buvo koncentruojamos tik Vilniuje ir Kaune. Dabar pagal bendrą su Vytauto Didžiojo universitetu programą yra galimybė rengti pedagogus Klaipėdoje, bet tik limituotą jų skaičių. Tikime, kad Seimas atsižvelgs į mūsų galimybes, turimą potencialą, kol jis dar yra, poreikius ir suteiks teisę mūsų universitetui rengti mokytojus", - kalbėjo vicemeras.

Dar reikia pamąstyti ir apie tai, kaip išlaikyti uostamiestyje pedagogines specialybes įgysiančius žmones, kad nepabėgtų į Angliją ar Kūlupėnus. "Savivaldybė negali būti labdaros organizacija, finansuoti žmones, kurie nori studijuoti mūsų aukštosiose mokyklose ir neturėti iš to naudos. Turime galvoti apie miestiečių interesus. Galbūt reikėtų pasirašyti kokį nors susitarimą su regionų savivaldybių merais, galbūt jie prisidėtų prie jaunųjų specialistų rengimo savoms ugdymo įstaigoms", - aiškino A. Cesiulis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

senos dainos

2020-11-24   17:10

IP: 78.62.147.40

Be šansų... Tuos pačius reikia stengtis išlaikyti.

Gerbiamieji

2020-11-24   14:28

IP: 185.11.26.161

Dirbkit normaliai , nedejuokite , kad per mažas atlyginimas , pirmiau reikia dirbti , nusipenyti o tada rekalauti didesnio atlyvinimo

Vienas kelias

2020-11-24   10:15

IP: 185.11.26.161

Atleidžiat Prizgintienę, duris Parodot Hrubliausko mafijai, tada po truputį normalizuosis situacija Klaipėdoje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Taikos prospekto ašyje sausį bendras eismo srautas sausį 34% mažesnis lyginant su...

Kaip klaipėdiečiai judėjo gatvėmis šiemet? nuotrauka, foto

Dėkoju visiems pilietiškiems klaipėdiečiams, nuolat pranešantiems, kuriose gatvėse pasigendama kelininkų.

Už nepakankamą gatvių valymą - baudos nuotrauka, foto

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Klaipėdos bėgikas savo balsu pribloškė scenos vilkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinis, daugkartinis šalies trumpų nuotolių bėgimo per barjerus...

Gabeno naminę - neteko automobilio nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus priežasčių, kodėl taip nutiko, siūlo pradėti...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 37 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 50 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 54 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...