2020 m. rugpjūčio 5 d. 22:46 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kaip aš tvarkyčiau Skulptūrų parką

(4)

2020-05-18, 07:44

Kalbino Dalia BIKAUSKAITĖ

Kaip aš tvarkyčiau Skulptūrų parką nuotrauka, foto

Edmundas Andrijauskas, Dovilė Ringis, Vytautas Karaciejus.

Reklama

Klaipėdos miesto kapinių (Skulptūrų parko) sutvarkymo projektą ketinama įgyvendinti iki 2022 metų pabaigos ir taip gražiai paminėti Klaipėdos sukilimo 100-ąsias metines. Darbus norima pradėti dar šiemet.

Projektas klaipėdiečius padalijo į dvi stovyklas. Daugiausia diskusijų kelia ketinimas iškirsti 504 iš 1 198 parke augančių medžių. Vieni miesto gyventojai kategoriškai prieš, kiti mano, kad reikia parką sutvarkyti, kad jis būtų šiuolaikiškas.

Edmundas ANDRIJAUSKAS, architektas


 

Parko sutvarkymo projektą rengė ne vienas žmogus, o didelis kolektyvas. Jie apmąstė visą problematiką gana giliai. Mes, diskutuojantieji, reiškiame savo nuomonę. Vieni sakome - reikia atkurti kapines, kiti - palikti mišką. Lengviausia duoti pasiūlymus tiems, kurie šioje srityje nesusigaudo.

Ar mes, neįsigilinę tiek, kiek įsigilino projekto rengėjai, galime savo nuomonę laikyti pagrįsta? Manau, kad projektuotojai pasiekė visai priimtiną rezultatą. Problematika yra gerokai platesnė. Tai kompleksiški dalykai, kurie įvertinami tik per laiką ir darbą.

Aš būčiau pasirinkęs kitą konkurse dalyvavusį variantą, bet jeigu jau sykį nutarta, negalime dabar visko stabdyti. Kiek tik atsimenu, tiek diskutuojama apie tą parką. Turi būti kada nors viso to pabaiga.

Nebus taip, kad visus medžius išsaugosime iki tol, kol šie nugrius. Skulptūrų parke vieni medžiai buvo pagal anuometinį seną projektą pasodinti kapinėms, kiti augo atsitiktinai. Medžius reikia saugoti, bet nepaversti jų fetišu, nes apaugsime atsitiktinais medžiais, nebežinosime kur dėtis.

Manau, galima kažkiek jų pjauti, juo labiau kad yra įvertinta jų būklė. Parkas turi būti tvarkomas.

Vytas KARACIEJUS, fotografas


Reklama

 

500 medžių tikrai yra per daug. Užtektų pusę jų iškirsti, tuos, kuriuos jau tikrai reikia. Kai atsodina, medeliai būna tokie skysti, jie 50 metų neužaugs. Manyčiau, reikėtų kiek įmanoma daugiau medžių išsaugoti.

Skulptūrų parką fotografuoju beveik nuo jo įkūrimo, įamžinau ir jo atidarymą anais laikais, esu visas skulptūras nufotografavęs, turiu ir gana įdomių nuotraukų. Mano supratimu, parkas per laikmetį niekuo nepasikeitė, koks buvo, toks ir yra.

Be jokios abejonės, jį reikia tvarkyti. Bet 500 medžių išpjauti, jau čia kažkas per plačiai užsimojo. Kažkam nuskils į kišenę įsidėti gana nemažus pinigus. Ir projektai, ir pjovimas labai brangiai kainuoja.

Už malkas bus gauta pinigų, atsodinimas vėl kainuos - aukso kasykla. Manau, ne šiaip sau tokie dalykai vyksta.

Dovilė RINGIS, komunikacijos specialistė

 

Reklama

 

Manau, kad Skulptūrų parką reikėtų išlaikyti kuo labiau žalią. Kai buvo mažas vaikas, mes labai dažnai eidavome į jį pasivaikščioti. Norėtųsi, kad jis būtų išlaikytas kuo unikalesnis.

Betono džiungles bet kada gali įrengti, o medžiui užauginti reikia daug metų. Žinoma, sutvarkyti grindinį, plyteles tikrai reikia. Dabar nesaugu ten ir vaikams lakstyti, ir seneliams vaikščioti.

Bet žaluma turėtų išlikti.

 

Reklama

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje "Savaitės ekspresas", kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.


Ne vienam bus įdomu paskaityti, kodėl Klaipėdoje nelieka meno galerijos "Pėda" ir kodėl menininkai Eugenija ir Vytautas Karčiauskai palieka Klaipėdą ir išvyksta gyventi į Vilnių.

Sporto mėgėjams - išskirtinis Čikagoje gyvenančio mūsų tautiečio Aurimo Matulevičiaus pasakojimas. Lietuvos pajūryje vaikystės vasaras leidęs ir Klaipėdos universitete mokslus baigęs Aurimas Matulevičius jau du dešimtmečius už Atlanto yra tikras savo gimtosios šalies ambasadorius, kurstantis tautiečių azartą krepšinio aikštelėje ir tiesiantis bendrystės tiltą tarp Lietuvos ir Čikagos.

43 metų krepšinio specialistas, padedamas savo brolio, žinomo Klaipėdos verslininko ir politiko Teisučio Matulevičiaus ir dar būrio krepšinio entuziastų, 2003 metais įkūrė Čikagos lietuvių krepšinio lygą (ČLKL) ir ją sėkmingai plėtoja iki šiol.

Reklama

Čikagoje, kuri vadinama Amerikos lietuvių sostine, oranžinio kamuolio aistruoliams A. Matulevičius yra puikiai pažįstamas žmogus. Jis čia lietuviams užkūrė sporto emocijomis pagardintą gyvenimą - yra ne tik minėtos ČLKL įkūrėjas, prezidentas, bet ir Čikagoje veikiančioje "Lituanicos" akademijoje moko jaunimą krepšinio paslapčių, o vasaromis Amerikoje organizuoja krepšinio stovyklas.

Savaitraštyje rasite interviu ir su talentingąja balerina Kira Tykhonova. Kijevo baleto mokyklos absolventė devyniolikmetė K. Tykhonova praėjusiais metais sėkmingai įsiliejo į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupę ir jau spėjo joje sukurti nemažai solinių vaidmenų bei pelnyti "Metų artistės" nominaciją teatro įsteigtuose apdovanojimuose "Pagauk bangą".

Priede "Kultūros uostas" tradiciškai rasite senųjų Klaipėdos kapinių istorijas ir naują žurnalistės Gražinos Juodytės "Akvarelių" pasakojimą. Beje, dabar landžiojama po Herkaus Manto g. 2-ąjį namą, kur ilgą laiką veikė ir "Vakarų ekspreso" redakcija. Tad šį sykį, manome, bus įdomu paskaityti buvusios dienraščio žurnalistės Dalios Grikšaitės prisiminimus.

Ir dar daug įdomių istorijų, pasakojimų rasite naujame "Savaitės ekspreso" numeryje. O kartu su juo gausite ir specialų priedą "TV publika" su TV programa visai savaitei.

Naujojo "Savaitės ekspreso" ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-06-26   03:52

IP: 129.205.124.37

Sveiki, ši žinia skirta visiems, turintiems problemų dėl santuokos ir santykių ar kokių nors dvasinių kovų. Aš noriu pranešti visam pasauliui apie tai, kaip dr. Fayosa atkūrė mano nutrūkusius ryšius su Franku. Mes kartu jau daugiau nei 2 metus, bet Šių metų vasario mėn. Įvyko nesusipratimas, jis paliko mane ir keliavo į kitą Prancūzijos valstiją. Jis grįžo po 2 savaičių po to, kai išsprendėme problemas, tačiau jis man pasakė, kad nemyli manęs, kaip ir įpratęs, todėl išsiskyrė su man, man buvo širdis sudaužyta ir du kartus bandau nusižudyti, bet nepavyko,

Man nebebuvo gerai per 2 mėnesius po to, kai jis išsiskyrė su manimi, mano gyvenimas buvo apgailėtinas ir tiesiog nežinau, kaip toliau vykti su savo vežėju be jo, jaučiausi tuščia, nes labai myliu jį, vieną dieną buvau ieškojau būdo, kaip jį susigrąžinti internete, kai pamačiau moterį, kuriai skambino Susan, liudijančią, kaip burtininkas, vadinamas dr. Fayosa, padėjo jai susigrąžinti savo buvusį asmenį per tris dienas, aš taip norėjau susigrąžinti savo buvusįjį. Aš susisiekiau su gydytoju Fayosa ir paaiškinau jam savo situaciją, jis įsakė man daryti kokius nors veiksmus, kuriuos aš padariau, o po 48 valandų man paskambino mano draugas Frankas ir pasakė, kad jis ateina į mano namus, kad mane matytų ir sudarytų taiką su manimi. maldavo mano atleidimą ir aš jam iškart atleidžiu, o mūsų santykiai vėl normalizavosi, noriu pasakyti didelę padėką dr. Fayosa už gerą darbą. Aš patariau visiems, turintiems panašią problemą, susisiekti su juo ir turėti laimingą gyvenimą bei santykius, dr. „Fayosa“ gali išspręsti bet kokias santuokos ir santykių problemas. Dėl neatidėliotinos pagalbos susisiekite su gydytoju Fayosa šiuo el. Pašto adresu ([email protected]) arba tiesiogiai per „whatsapp“ +2348151918774

Vytautas Lupeika

2020-05-18   12:22

IP: 89.116.14.115

Tikriausiai mažai kam žinoma kas tie projektuotojai , kokios jų ne tik profesionaliosios , bet ir istorinės , idėjinės nuostatos , o , turbūt , ir dvasinės , pilietinės pažiūros .Nežinau ir aš , bet ... Ar tai primestinis sovietinis parkas ar Istorinės miesto Kapinės - viskas turi būti labai tvarkingai ! Čia turi būt gražu , šviesu , įdomu , patrauklu ! Negali čia būt vien tik betonas , bet ir negali būt kaip dabar yra . Čia yra tiek savaiminių lauko , miško medžių , kad vietomis yra tiesiog miškas - tamsu , niūru , šalta , net žolė kai kur nebauga . Čia turi vyrauti Parkiniai medžiai , gėlynai , rožynai ... Nors čia Vis Tik yra Senosios Miesto Kapinės !!! Esu ne kartą komentavęs , rašęs kiek čia ir kas čia palaidoti ir ilsisi . Nuo miesto Burmistro iki gatvės Darbininko , nuo uosto Dokerio iki mokyklėlės Mokytojo , nuo liuterono Pastoriaus iki Sausio 15-sios šaulio-kareivėlio Didžiosios irgi Mažosios Lietuvos ... Čia - senojo , jau Istorinio , Mėmelio miesto irgi jau pokarinės Klaipėdos Atminties PANTEONAS ...

Mindaugas

2020-05-17   23:36

IP: 78.60.172.14

Andrijauskas sako, kad galima kažkiek pjauti medžių. Tas kažkiek - 500 iš tūkstančio. Kažkiek išeitų sakyt, jei kirstų 100-200 medžių iš tūkstančio, ne daugiau. Na, bet iš Andrijausko daugiau nieko ir negalima tikėtis. Tai sistemos žmogus, jis dirba jai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

AB "Klaipėdos vanduo" pasirašė sutartį su UAB "Fortum Klaipėda", kad šioje įmonėje...

"Fortum Klaipėda" degins nuotekų dumblą nuotrauka, foto

Pastaruoju metu buvo skelbiama, jog fiksuodama augantį koronaviruso COVID-19 infekcijos atvejų skaičių...

KU rektorius, prof. Artūras Razbadauskas: „Jei vėl bus kalbama apie karantino įvedimą Lietuvoje, aš esu prieš!” nuotrauka, foto

Šią vasarą mieste atsiradę dviračių skaičiuokliai paskatins eismo pokyčius Herkaus Manto gatvėje....

Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai jau seniai skundžiasi, kad ant gyvenamųjų namų stogų apsigyvenę kirai klyksmais...

Pajūrio gyventojams įgriso juos atakuojantys sparnuočiai nuotrauka, foto

Šiukšlinėje - kiaulių galvos nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos rajone, Mazūriškių gyvenvietėje esančios autobusų stotelės šiukšlinėje, buvo rastos dvi išmestos...

"Ne plastiko bangai" jau antrąjį kartą išjudino Neringą vartojimo įpročių pokyčiams nuotrauka, foto

Neringa, Nebūti abejingiems tokiems reiškiniams bei keisti vartojimo įpročius šiemet jau antrąjį kartą...

Rytoj ir poryt - futbolo kovos nuotrauka, foto

Sportas, Rytoj, rugpjūčio 6-ąją nuo 10.30 val. Klaipėdos centriniame stadione (Sportininkų g. 46)...

Šaltojo karo paslaptys Plokštinės miške nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vakarų Lietuvoje šį kartą nutarėme aplankyti turistų labai pamėgtą vietą - Šaltojo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...