2020 m. spalio 31 d. 03:59 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Jūros šventės organizatoriai: "Pagrindinis iššūkis - saugumas"

(4)

Jūros šventės organizatoriai: "Pagrindinis iššūkis - saugumas" nuotrauka, foto

PASIPUOŠĖ. Visos Jūros šventės metu klaipėdiečius ir miesto svečius džiugins pasipuošusios uostamiesčio gatvės.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Uostamiestyje prasidedant Jūros šventės šurmuliui, organizatoriams netrūksta veiklos. Vakar vos keliolikai minučių užsukus į šventės pasiruošimo vietą mus pasitiko pavargę, bet be galo linksmi organizatorių veidai ir ore tvyrantis jauduliukas prieš netrukus prasidėsiančią Jūros šventę "Pasimatymai su vėju".

Nors šių metų Jūros šventė į uostamiestį ateina ypatingu metu, kai visas pasaulis vis dar kovoja su koronaviruso šėlsmu, tačiau organizatoriai nusprendė išsaugoti ir padovanoti jūriniam miestui ir bendruomenei saugią šių metų Jūros šventę.

VšĮ "Klaipėdos šventės" projektų vadovė Rūta Steponavičienė pasakojo, kad šiais metais tenka susidurti su ypatingais iššūkiais, vienas ir pats didžiausias jų - saugumas.

"Mūsų didžiausias iššūkis, kad šventė būtų saugi, atsakinga, atraktyvi ir, žinoma, įdomi. Pagrindinis iššūkis - saugumas. Tikiuosi, kad mūsų sugalvotos priemonės veiks, žmonės išgirs garsinius signalus nesibūriuoti, draugiškai įspėsime, kad keliaukite, vaikščiokite ir ieškokite", - pasakojo R. Steponavičienė.

Pasisvečiavus pas nuotaikingą, aplink bėgiojančią, vienus svečius pasitinkančią, o kitus išlydinčią organizatorių komandą nenoromis ir mus užvaldė džiaugsmingas laukimo jaudulys ir virpuliukas - kada gi pagaliau uostamiesčio gatvės prisipildys muzikos, vėjo ir žmonių pašnekesių garsų?

Organizatoriai šmaikštavo, jog specialiai šiai Jūros šventei sudėliojo ne tik programą, bet ir užsakė vėją ir tikisi, jog visą savaitgalį jis švelniai glostys uostamiesčio svečius ir miestiečius.

Reklama

"Ne veltui Jūros šventė šiais metais turi tris raktinius žodžius: eina, važiuoja, plaukia. Važiuoja scenos, Jūros šventės teatro ir Kruizinių laivų terminalo scena persikėlė į muzikinę platformą, kuri svečius pagaus netikėčiausiose Klaipėdos senamiesčio vietose. Plaukia muzikinis laivas, kuriame koncertuos tiek Klaipėdos, tiek iš visos Lietuvos atvykstantys muzikantai. Netikėčiausiose vietose jus pagaus menininkai, kurie sutiko dalyvauti Jūros šventėje su pasirodymais iki 15 minučių. Jie bus saugūs, tikimės, aktyvūs ir originalūs", - mintimis dalijosi R. Steponavičienė.

Vakar šiek tiek pasivaikščioję po Klaipėdos senamiestį pakylėtą nuotaiką išvydome ir praeivių akyse. Gatvėse jau buvo galima jausti artėjančios šventės atmosferą, nes senamiestyje jau plevėsavo Jūros šventės vėliavos, kabėjo plakatai, skelbiantys renginių programą, Danės krantinėje svečius pasitiko jau pakabintos girliandos, taip pat po truputį ruošėsi ir laikinųjų prekybos vietų dalyviai.

"Miestas puošiasi ir bus pasipuošęs, nors šventė ir kitokia, bet mes keliame sau uždavinius sukurti tą pačią šventės atmosferą. Senamiestis uždaromas, jau sudėlioti kelio ženklai, parodantys kur galima važiuoti. Žinoma, atvyksta ir laikinųjų prekybos vietų dalyviai, kurie pradės savo darbą nuo 12 valandos", - su nekantrumu vakar pasakojo R. Steponavičienė.

IŠŠŪKIS. "Didžiausias iššūkis, kad šventė būtų saugi", - sakė Rūta Steponavičienė.

Jūros šventės organizatoriai paskutiniame posėdyje saugumo tematika sudėliojo ir visus taškus bei akcentus, kad tikrai visi organizatoriai, koordinatoriai ir savanoriai žinotų savo pareigas ir uždavinius.

Reklama

"Darbas vyksta sklandžiai, kaip ir suplanuota, judančios platformos jau yra paruoštos, dabar tik laukiame atvykstančių atlikėjų, kur netikėčiausioje vietoje vyks paskutiniai pasiruošimo darbai. Dalijame akreditacijas, leidimus, norime, kad visi šiais metais jaustųsi saugiai, tad į tai žiūrime labai rimtai", - sakė VšĮ "Klaipėdos šventės" kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.

Jau šiandien vakare bus keliama Jūros šventės vėliava, šaunami saliutai iš laivų ir tada jau visas miestas išgirs, kad šių metų Jūros šventė "Pasimatymai su vėju" - prasidėjo.


PASIRUOŠIMAS. Organizatoriai vakar sudėliojo paskutinius Jūros šventės akcentus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tarbalai

2020-07-25   08:37

IP: 185.11.26.161

Skaitau komentaru ir stebiuos, kad dar yra tikinčių spektakliumi "soroš-19":-)

Baisu

2020-07-24   21:45

IP: 185.11.26.161

Zmones, kur jusu protai iskeliavo, gal ju niekada ir neturejote... Visi siandiena be kaukiu, eina, braunasi per spustis mugeje.

Klp

2020-07-24   19:50

IP: 172.69.190.62

Baisesnių transporto kamščių šiandien, penktadienį, darbo dieną Klaipėdoje nemačiau turbūt niekad, nors Jūros šventė nutinka kasmet. Kas sumąstė uždaryti ne tik Tiltų, bet ir esminę transportui Pilies gatvę bei tiltus??? Ir net ne ryt, o šiandien??? Mąstote truputį? Juk ir Šilutės plente bei žiede remonto darbai. Regis, nieko daugiau Klaipėdai šiandien ryt poryt nebereikia. Čia kaip kad ant visos Lietuvos su korona - jokių ligų staiga nebeliko, tik ši....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Artėjant Visų šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienoms padaugėjo gyventojų, ypač senyvo amžiaus,...

Prašoma nelipti į pilnus autobusus nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Po to, kai spalio 20 dieną uostamiesčio simbolis burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas...

"Meridiano" remontas: povandeniniai siurprizai ir gero oro medžioklė nuotrauka, foto

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Klaipėdos Viltis“ dėl dalies gyventojų bei...

„Klaipėdos Viltyje“ kritiškai trūksta socialinių darbuotojų padėjėjų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...