2020 m. spalio 24 d. 18:36 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Jau teikiami siūlymai įveiklinti "Sūduvį"

(2)

Jau teikiami siūlymai įveiklinti "Sūduvį" nuotrauka, foto

LAIVAS "Sūduvis" dar nepastatytas į jam skirtą vietą, dar tebėra Karinių jūrų pajėgų flotilėje, o jau plūsta siūlymai, ką jame būtų galima daryti, kaip jis galėtų pasitarnauti miestui.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Tolimojo plaukiojimo kapitonas Sigitas Šileris mano, kad nurašytame Karinių jūrų pajėgų laive "Sūduvis" kiekvieną rytą galėtų vykti Lietuvos vėliavos pakėlimo ir nuleidimo ceremonija.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad laivui "Sūduvis" vietą parinkti turėjusi sudaryta darbo grupė apsisprendė, kad jis turėtų stovėti prie krantinės dešiniajame Danės upės krante, priešais Pilies tiltą ir Karlskronos aikštę.

Pasak kapitono, "Sūduvis" galėtų atlikti patriotinio auklėjimo funkciją. "Karo laive yra tokia tvarka, kad 8 val. keliama vėliava. Ceremonijos metu arba grojamas šalies himnas, arba aidi trimito garsai. Vėliava nuleidžiama leidžiantis saulei. Kadangi "Sūduvis" - karo laivas, jame būtų galima irgi laikytis tokios tradicijos", - sakė S. Šileris, vakar, rugsėjo 21 d., atšventęs 85 metų sukaktį.

Jis sako, besitrankydamas po pasaulį pastebėjęs, kad daugybėje japoniškų laivų iš ryto 8 val. vietos laiku sugrojama kažkokia melodija, galbūt šalies himnas, pakeliama vėliava, o laivo įgulos nariai daro rytinę mankštą šūkaudami karingus japoniškus šūksius. "Mes nuleidę inkarą kur nors netoli japonų laivo stebėdavome tai ir pavydėdavome, kad jie yra tokie patriotai", - sakė S. Šileris.

Jis mano, kad kažkas panašaus galėtų vykti ir Klaipėdoje. Pavyzdžiui, į "Sūduvį" galėtų kiekvieną rytą ateiti uniformuoti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai, Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos moksleiviai ir bent pastovėti išsirikiavę išilgai laivo.

"Tai būtų Lietuvos karinio jūrų laivyno ir Klaipėdos miesto propagavimas, moksleivių ir studentų patriotinis auklėjimas. Be to, kiekvieną dieną nepaisant oro sąlygų Klaipėdoje būtų įvykis, pritraukiantis žmonių, ko gero, tai taptų atrakcija ir turistams", - mano kapitonas.

Mokyklos neprieštarautų

Reklama

Jūreivystės mokyklos direktorius Vaclavas Stankevičius sako, kad kapitono S. Šilerio idėja labai puiki, už ją jis nusipelnė kokios nors klaipėdietiškos Nobelio premijos. "Būtų labai gražu, kad kiekvieną rytą būtų grojamas Lietuvos himnas ir pakeliama vėliava, kad ceremonijoje dalyvautų mūsų įvairių kursų studentai", - sakė V. Stankevičius ir pridūrė, kad mokykla tai galėtų organizuoti. Ir tai tikrai būtų ne pirmas pavyzdys pasaulyje. Bet Klaipėdoje, Lietuvos jūrų sostinėje, toks valstybės vėliavos pakėlimas kiekvieną rytą būtų labai prasmingas dalykas.

Arvydas Piepalius, atsargos kapitonas, kuruojantis Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos neformaliąją veiklą, juokauja, kad kol laivas "Sūduvis" bus pastatytas prie krantinės, dabartiniai mokyklos devintokai, ko gero, jau bus dvyliktokai. Bet idėja ir jam atrodo labai graži. "Mes ir dabar mokyklos kieme kiekvieną rytą keliame vėliavą ir nuleidžiame. Tai galėtų būti mokyklos pareiga miestui. Ji skirtų kokius tris kursantus, kurie atvažiuotų ryte į laivą, pakeltų vėliavą, o vakare po pamokų nuleistų. Tai tikrai išsprendžiamas dalykas, būtų gražu, jie vilkėtų paradines uniformas. Ir tai būtų vienintelis toks dalykas visoje Lietuvoje. Tačiau šitą klausimą turėtų jums komentuoti mūsų mokyklos direktorė.

Manau, kad "Sūduvis" turėtų būti kaip edukacinis laivas, nes kaip kovinis jis didelio susidomėjimo nekelia.

Jame galėtų būti specialios erdvės, kuriose iš visos Lietuvos atvažiavę vaikai būtų mokomi jūrinių dalykų. Jame būtų toks traukos centras", - savo nuomonę išsakė A. Piepalius.

"Kai laivas jau stovės savo vietoje, tada ir aptarsime, ką jame daryti. O dabar dar tešla neužmaišyta, o mes jau kepame blynus. Mintis graži, būtina aptarti, kaip fiziškai tai turėtų būti padaroma. Kai remontuosime laivą, tada jau galėsime dėlioti viską, kas jame vyks. Kol kas tenka spręsti esminius klausimus, kad laivas galėtų būti pastatytas prie krantinės", - sakė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-09-22   13:10

IP: 172.69.190.76

Tolimojo plaukiojimo kapitono Sigito Šilerio sumanimas yra vertas dėmesio t.y. kad nurašytame Karinių jūrų pajėgų laive „Sūduvis“ kiekvieną rytą galėtų vykti Lietuvos vėliavos pakėlimo ir nuleidimo ceremonija. Bet nevertas dėmesio ir logikos sveikos nuovokos neturintis yra tos sudarytos darbo grupės neva apsisprendimas t.y. kad tas nurašytas laivas turėtų stovėti prie krantinės dešiniajame Danės upės krante, priešais Pilies tiltą ir Karlskronos aikštę. Todėl ir yra pasiūlymas t.y. pačią tą darbo įpareigoti karo laive „Sūduvis“ atlikti patriotinio auklėjimo funkciją t.y. kad 8 val. keliama vėliava, ceremonijos metu arba grojamas šalies himnas, arba aidi trimito garsai. Vėliava nuleidžiama leidžiantis saulei. Ir taip aišku t.y. tam nurašytam karo laivui ne vieta priešais Pilies tiltą ir Karlskronos aikštę. Dar sakyčiau karo laivas laikinai yra prie Danės krantinės prišvartuotas, tai valio. Jo vieta yra prie Lietuvos jūrų muziejaus. Taip kad gana Klaipėdos mieste tešla maišytį ir iki prisvilimo kepti tuos sveikam protui nesuvokiamus blynus.

idėja graži, bet

2020-09-22   12:26

IP: 86.100.115.93

nereikia šito beverčio griozdo miesto centre. Klaipėda jau yra, deja, praradusi eilę daug vertingesnių istorinių laivų...Kur anksčiau buvo tešlų minkytojai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Švietimas – viena iš svarbiausių sričių, tad ir formuojant Savivaldybės biudžetą jam...

V. Riaukienė: kryptingai dirbama dėl geresnės švietimo kokybės nuotrauka, foto

Klaipėdos jaunimo teatras pristato labai netradicinį, imersinį spektaklį "Delčia". Jis vyks apleistame...

Tokio teatro Klaipėdoje dar nebuvo nuotrauka, foto

Žinia apie naujus ribojimus, prasidėsiančius pirmadienį, spalio 26-ąją, sujudino būrelių organizatorius....

Būrelių ribojimas sukėlė pykčio bangą nuotrauka, foto

Jau 7-ąją personalinę dailės darbų parodą surengusi menotyrininkė Agota Bričkutė neprisistato kaip...

Agota Bričkutė: "Piešdama nekuriu jokių strategijų" nuotrauka, foto

Mažyčiai miestai ant vandens nuotrauka, foto

Vakarai, Klaipėdiečiams ir miesto svečiams, matantiems uoste prišvartuotus kruizinius laivus, smalsu, ką jų...

Japoniškame sode - gražiausios gamtos spalvos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Japoniškas sodas Kretingos rajone kuriamas pagal “Sou” stilių, kuriame vyrauja laisvas...

Paroda pasakoja Klaipėdos miesto senųjų kapinių istoriją nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdos skulptūrų parko centrinėje aikštelėje šią savaitę pradėta eksponuoti lauko stendų paroda...

Internetinių sukčių išmonė tobulėja nuotrauka, foto

Kriminalai, Išeities iš nusibodusio ir vienišo gyvenimo kiekvienas ieško savaip. Kai vieni...

Vakarai, Paskelbta prieš 14 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 3 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...