2020 m. rugpjūčio 5 d. 11:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Jau nuo kitų metų „Smiltynės perkėloje“ laukia naujovės

(1)

2020-07-10, 13:29

Lukrecija Baluškevičiūtė, Gintarė Baškytė

Jau nuo kitų metų „Smiltynės perkėloje“ laukia naujovės nuotrauka, foto

© Lukrecijos Baluškevičiūtės, Gintarės Baškytės nuotraukos

Reklama

Penktadienį, liepos 10 dieną vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavo „Smiltynės perkėla“, „Vakarų laivų gamykla“, „Western Baltic Engirneering“ atstovai.  Buvo aptariami du nauji projektai: naujojo keleivinio-krovininio kelto ir keleivių aptarnavimo pastato statyba.

Šių metų gegužės 8  dieną „Smiltynės perkėla“ pasirašė sutartį su tarptautinio konkurso laimėtoju „Vakarų Baltijos laivų“ statyklos įmone. Šis keltas turi būti pastatytas iki kitų metų liepos mėnesio. „Smiltynės perkėlos“ generalinio direktoriaus Mindaugo Čiako teigimu, laivas pagerins susisiekimą su Neringos pusiasaliu, sumažins vasaros sezono metu nemėgstamas eiles.

„Projektai įmonės yra labai dideli. Iki 2023 metų, Įmonė pasiruošusi investuoti daugiau kaip 20 milijonų eurų ir pagerinti visų miestiečių ir svečių gyvenimą tam tikram kontekste ir pagražinti miestą“, – pasakoja M. Čiakas.

Anot M. Čiako, dabar krovininiai keltai gali paimti 350 keleivių, pagal gelbėjimo liemenių skaičių, ir 33 lengvuosius automobilius.  Naujasis keltas galės paimti iki 600 keleivių ir iki 40 lengvųjų automobilių. Laivas galės sutalpinti iki 8 turistinių autobusų, esant poreikiui, šis laivas galės būti nukreiptas vykti į Šiaurės Ragą kaip keleivinis laivas, galės paimti iki tūkstančio keleivių.Padidinti keleivių skaičių prašo turizmo įmonės. „Laivas bus pats moderniausias mūsų parke“, – sako generalinis direktorius.

Šiuo metu visi keltai yra technologiškai pajėgūs. Tačiau seniausiam keltui yra 45 metai, jį ir pakeis naujasis keltas „Klaipėda“.

Pasak M. Čiako, vizualiai keltas „Klaipėda“ bus tik šiek tiek didesnis: „Jeigu keltas labai išsiskirtų savo parametrais, tuomet šiame algoritme jis tik maišytųsi.“

Keleivinio-krovininio kelto statybos terminas planuojamas 14 mėnesių. Kitų metų vasarą keltas tūrėtų išvysti dienos šviesą.

 

„Savo būsimam nariui rinkome vardą. Buvo kreiptasi į visuomenę pagalbos, įmonės Facebook paskyroje miestiečiai ir kiti miesto svečiai galėjo siūlyti savo pasiūlymus, kurių sulaukėme daug. Buvo pasiūlyta daugiau nei 100 pavadinimų. Vienas vardas buvo akivaizdus lyderis – Klaipėdos miesto pavadinimas „Klaipėda“. Jau dabar reikia užsakyti laivo gelbėjimo priemones: gelbėjimo liemenes, plaustus, valtis, kurie būtų paženklinti laivo vardu“, – teigia M. Čiakas.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasveikino komandą su šiais naujais projektais: „Kiek atsimenu, keltų pavadinimu buvo pagerbta Neringa, Palanga, o Klaipėdos kaip ir nebuvo. Toks tam tikros istorinė tiesos atstatymas tikrai buvo labai pageidautinas ir jūsų pasirinkimas yra labai teisingas.  Linkius, kad tai būtų tas svetingasis Klaipėdos denis, ant kurio užlipęs kiekvienas pajaustų aurą, pasirinkimą ir galimybę keliauti.“

Taip pat pristatytas naujas keleivių aptarnavimo centro projektas.

Reklama

„Toliau seks naujo keleivių aptarnavimo pastato statyba mūsų Naujoje perkėloje. Prognozuojama, jog statybos turi prasidėti pavasarį ir po poros metų pastatas bus pastatytas. Svarbu paminėti, jog Klaipėdos miesto gyventojams ir svečiams bus atvertas priėjimas prie Kuršių marių. Pastatas turės terasą, iš kurios atsivers nuostabiausi vaizdai, žmonės būdami terasoje galėsi atsigerti kavos, stebėti atvykstančius ir išvykstančius laivus.“

 

„Kalbant apie naująjį Naujosios perkėlus pastatą, manau, kad vienu sprendimu išsprendžiama labai daug aktualijų. Atsiranda papildoma galimybė prieigai prie marių, ko klaipėdiečiams labai trūksta. Grakšti to pastato architektūra derės su aplinka, Kuršiu Nerija. Tai taps nauju dar vienu Klaipėdos traukos centru. Net neabejoju, daugelis žmonių atras tą vietą visiškai naujai“,  – džiaugiasi miesto meras.

„Smiltynės perkėla“ valdybos pirmininkas Valdemaras Naičiakauskas dėkoja visiems dirbusiems prie šio projekto, partneriams ir teigia, kad visi tie planai bus vykdomi laiku. Pagal keltų statybos terminus, 14 mėnesių yra labai ambicingas terminas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

miestas miestiečiams ir kaimiečiams

2020-07-10   14:16

IP: 185.11.26.161

Taip pat sakė ir statant Šiauriniame Rage keleivių salę, kad bus aikštelė miestiečiams, o dabar ten baras ir pabandyk dabar vasarą ten pasigrožėti mariomis. Jeigu nieko neperki, mandagiai paprašys eiti lauk.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šią vasarą mieste atsiradę dviračių skaičiuokliai paskatins eismo pokyčius Herkaus Manto gatvėje....

Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai jau seniai skundžiasi, kad ant gyvenamųjų namų stogų apsigyvenę kirai klyksmais...

Pajūrio gyventojams įgriso juos atakuojantys sparnuočiai nuotrauka, foto

Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą plaukia naujas nedidelis Rusijos...

Į Klaipėdą plaukia naujas „Novatek“ dujų krovinys nuotrauka, foto

Savivaldybės pažadai, kad kiekvienais metais Klaipėdoje bus įrengta po penkias naujas vaikų...

Naujų vaikų žaidimo aikštelių - kasmet vis mažiau nuotrauka, foto

Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Šią vasarą mieste atsiradę dviračių skaičiuokliai paskatins eismo pokyčius Herkaus Manto gatvėje....

Populiacijos tyrimas dėl koronaviruso turėtų prasidėti kitą savaitę nuotrauka, foto

COVID-19, Populiacijos tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu...

Bus teisiamas nelegalus paskolų teikėjas nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis nuotrauka, foto

COVID-19, Antradienį mirė Santaros klinikose gydytas koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos.

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...