2020 m. lapkričio 1 d. 04:02 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Išvengti nelaimių kelyje padėtų atsargumas

(2)

Reklama

Pasitinkant Vairuotojų ir keliaujančiųjų dieną Klaipėdos apskrities pareigūnai dar kartą priminė, kad kelyje saugumu turi rūpintis kiekvienas eismo dalyvis.

Šeštadienį Sąjūdžio parke vykusiame šeimų renginyje policija vaikams ir suaugusiems dalijo atšvaitus, kitus atributus, tikrino Kelių eismo taisyklių žinias.

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyriausiosios tyrėjos Audrutės Dunčienės, didelė dalis pėsčiųjų gatvėse laikosi Kelių eismo taisyklių. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai nelaimės nutinka paprasčiausiai dėl neatsargumo.

„Dažnu atveju pakaktų tik apsidairyti, kad būtų išvengta nelaimių kelyje. Pastebime, kad ir matant policijai pėstieji neapsidairo. Ir tai daro suaugusieji. Net vaikai žino, kad užsidegus žaliam šviesoforo signalui vis tiek būtina apsidairyti ir įsitikinti, kad automobilis sustojo.

Paprastai suaugę žmonės taisykles žino, bet jas pažeidžia. Blogiausia, kad tai daroma matant vaikams. Stengiamės kartas nuo karto apie tai pasikalbėti prevenciškai. Nenorime bausti. Norime, kad visi būtų sveiki ir gyvi“, - sakė A. Dunčienė.

Renginyje savo žinias patikrinę vaikai į klausimus atsakė kone šimtaprocentiniu tikslumu. Pareigūnai viliasi, kad pademonstruotos žinios buvo, yra ir bus taikomos kelyje.

Reklama

„Esame išdaliję daug atšvaitų. Ir dabar juos dalijame. Pastebime, kad žmonės elgiasi kur kas atsakingiau, dėvi atšvaitus. Net dviratininkai paprastai turi kelis, vaikai juos prisisega prie kuprinių, moterys – prie rankinukų, apsivynioja ant rūbų.

Bendraujame ne tik su vaikais. Turime edukacinių užsiėmimų ir suaugusiems. Vyksta susitikimai su gyventojais, bendruomenėmis, tautinėmis mažumomis. Visa tai darome tam, kad žmonės kuo mažiau pažeistų taisykles ir kelyje saugotų ne tik save, bet ir kitus“, - teigė A. Dunčienė.

Klaipėdos apskrities keliuose ir miestų gatvėse nuo metų pradžios jau užregistruoti 306 įskaitiniai eismo įvykiai. Per juos žuvo 15 eismo dalyvių, sužeisti 337 žmonės. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 18 eismo įvykių.

Palyginti per tą patį laikotarpį pernai, įskaitinių eismo įvykių buvo 312, žuvo 16, sužeista 390 žmonių. Neblaivūs vairuotojai sukėlė 9 eismo įvykius.

Vien uostamiestyje per šiuos metus registruoti 123 eismo įvykiai. Per juos sužeisti 127 asmenys, 6 eismo dalyviai žuvo – automobilio vairuotojas , keleivis, dviratininkas ir trys pėstieji.

Nuotraukų galerija

 

© Mindaugas Drąsutis

Mindaugas Drąsutis

 

Mindaugas Drąsutis

 

Mindaugas Drąsutis

 

Mindaugas Drąsutis

 

Mindaugas Drąsutis

 

Mindaugas Drąsutis

 

Mindaugas Drąsutis

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

L N

2020-09-27   13:43

IP: 172.69.190.32

Labai jau tarybinis požiūris, kad koks vadas ar pareigūnas ateis, padarys kažką ir vis bus saugūs. Kiekviena apsaugos tiktai budrumas ir atsargumas, o homo sovietikus tegul laukia kad ateis tautos tėvas ir visus išgelbės.

2020-09-27   08:39

IP: 185.11.26.161

Nelaimių ir avarijų padėtų išvengti jei atsakingi atliktu savo darbą, jei džermeika atliktu kas priklauso tai avarijų ir nelaimių būtų mažiau, atrodo daugiau greičio pažeidimų nėra, policininka tik kaip trikojo sargą gali pamatyti mašinoj sėdinti...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Vyresniosios kartos kino ir televizijos operatorius, fotožurnalistas Eugenijus Macius savo 80-ties metų...

Fotometraštininko Eugenijaus Maciaus akiratyje - ir meno, ir politikos virtuozų portretai nuotrauka, foto

Įgyvendinus nemalonių kvapų mažinimui skirtas priemones, AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje Dumpiuose...

AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valykloje kvapus sumažino nuo 3 iki 16 kartų nuotrauka, foto

Po to, kai spalio 20 dieną uostamiesčio simbolis burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas...

"Meridiano" remontas: povandeniniai siurprizai ir gero oro medžioklė nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...