2021 m. sausio 24 d. 00:39 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Išsakyti nuomonėms dėl Girulių miško – vos kelios dienos

(5)

2020-11-24, 17:14

Klaipėdos m. sav. inf.

Išsakyti nuomonėms dėl Girulių miško – vos kelios dienos nuotrauka, foto

PAGALBA. Jei gyventojams kyla problemų dėl prisijungimo, turėtų padėti patarimai pradiniame apklausos lauke.

© Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Reklama

Liko mažiau negu viena savaitė, per kurią savo nuomonę dėl Girulių miško ateities kviečiami išsakyti iki šiol to nepadarę klaipėdiečiai. Nors papildomai iki lapkričio 30 d. buvo pratęstas apklausos terminas, klaipėdiečiai apklausoje dalyvauja vangiai. Iki šios dienos savo nuomonę išreiškė vos kiek daugiau nei 5 tūkst. klaipėdiečių.

„Niekas kitas už mus neišspręs mūsų rūpesčių, todėl tik nuo mūsų aktyvumo priklauso, kaip šį klausimą vertins sprendimus priimantys Vilniuje. Kviečiu visus klaipėdiečius būti savo miesto šeimininkais, miesto patriotais ir, nepriklausomai nuo to, kurioje Klaipėdos vietoje gyvenate, sudalyvauti apklausoje, kuri ir surengta siekiant išgirsti jūsų nuomonę dėl Girulių miško ateities, kurią vėliau būtų galima pateikti ir sostinės valdininkams“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, ragindamas aktyviai dalyvauti apklausoje.

Elektroniniu būdu vykdomoje apklausoje, į kurią nukreipiama per oficialią Klaipėdos miesto savivaldybės svetainę iš www.klaipeda.lt/apklausa, klausiama „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“

Apklausa truks iki š. m. lapkričio 30 d. (imtinai).

Jau skelbta, kad atskiru mero potvarkiu buvo pratęstas nuo š. m. spalio 5 iki spalio 30 d. vykusios apklausos terminas. Tai padaryta atsižvelgiant į specialiai apklausai vykdyti sudarytos komisijos 2020 m. lapkričio 6 d. posėdyje išsakytus argumentus ir siūlymus, kad dėl karantino sutrumpėjo terminas, per kurį gyventojai galėjo dalyvauti apklausoje išreikšdami nuomonę rašytine forma, be to, apklausos pradžioje buvo užfiksuoti balsavimo trukdžiai, nebuvo užtikrintas korektiškas apklausos veikimas balsuojant iš mobiliųjų įrenginių.

Ši apklausa – Klaipėdos miesto savivaldybės ir miesto Tarybos politikų inicijuotas būdas patvirtinti, kokią poziciją dėl geležinkelio plėtros Girulių miške turi klaipėdiečiai.

Reklama

Ir nors pagal Vietos savivaldos įstatymą gyventojų balsas – patariamojo pobūdžio, aiški gyventojų pozicija būtų akstinas rengti dokumentą, kuris būtų teikiamas Vyriausybei kaip siūlomas nutarimo projektas dėl miško išsaugojimo.

Šių metų vasarą Vyriausybei svarstant Klaipėdos geležinkelio mazgo infrastruktūrinius pakeitimus, kuriais traukinių manevravimo ir stovėjimo aikštelę numatoma įrengti Giruliuose, tokiems ketinimams aktyviai pasipriešino Klaipėdos miesto bendruomenė, kategoriškai pasisakiusi prieš vertingo, klaipėdiečių pamėgto miško iškirtimą. Kitų alternatyvų geležinkelio mazgui plėsti ieškoti ragino ir miesto vadovai.

Anot projekto rengėjų, geležinkelių infrastruktūros plėtra Klaipėdoje reikalinga, siekiant iki 2030 metų iš centrinės miesto stoties iškelti krovinius, dėl ko sumažėtų triukšmas ir oro tarša mieste.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, siekdama išsaugoti Girulių mišką, šių metų liepos 30 d. Vyriausybei pateikė siūlymą keisti birželio 22 d. nutarimą "Dėl transeuropinio IX B transporto koridoriaus Klaipėdos geležinkelio mazgo dalies susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planų rengimo pradžios". Šalies valdžiai išsiųstame rašte akcentuota, kad minėtas nutarimas neatitinka Klaipėdos miesto bendruomenės bei Savivaldybės lūkesčių ir yra iš esmės nepriimtinas. Vyriausybė vėliau pataisė nutarimo projektą ir kaip galimas geležinkelio plėtros zonas pasiūlė įvardinti Klaipėdos rajono teritorijas, bet Girulių miško iš nutarimo projekto neeliminavo.

Tikimasi, kad Vyriausybė supras klaipėdiečių susirūpinimą dėl ketinimų iškirsti vertingą mišką ir nepabijos miško apsaugos įtvirtinti ir savo nutarime, kurio projektą turėtų pateikti savivaldybė. Tam, kad būtų parengtas atitinkamas dokumentas, kurį dar turėtų patvirtinti savivaldybės taryba, reikalinga, kad apklausoje dalyvautų ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje (turinčių teisę balsuoti), t. y., beveik 20 tūkst. klaipėdiečių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nord

2020-11-24   23:48

IP: 77.79.44.60

Ovį, vat kaip tik reikalų tiek, kad pasimiršo tas momentas. Prisijungiau šiandien, o man ten sako: "Jūs jau balsavote". Vienžo, prisiminiau, kad balsavau, dar kai ta apklausa tik prasidėjo:-)

Jonas

2020-11-24   20:03

IP: 78.62.150.86

Reikia padaryti taip , kad geležinkelio vagonai šen bei ten nedardėtų per visą Klaipėdą . Klaipėda ne vien Giruliai .

Toks

2020-11-24   17:40

IP: 185.11.26.161

apklausos metodas, kuris neužtikrina respondento anonimiškumo ir nustatantis jų kvotas labiau tinkamas pavadinti miesto referendumu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdietė Rosita pamačiusi skelbimą vienoje Facebook grupėje susidomėjo pasiūlymu mokamai fotografuotis pėdų...

Klaipėdietė internete sulaukė itin keisto 500 eurų pasiūlymo nuotrauka, foto

Patraukdami į tradicinį pėsčiųjų žygį “Klaipėdos sukilėlių keliais” klaipėdiečiai paminėjo Klaipėdos krašto...

Pėsčiųjų žygis “Klaipėdos sukilėlių keliais” nuotrauka, foto

Kviečiame susipažinti su daugiabučių namų kiemų apšvietimo sprendiniais. Klausimus ir pasiūlymus galite...

Apšvietimas daugiabučių kiemuose: bus atnaujinti dar 3 kiemai nuotrauka, foto

Mūsų pajūryje ir pamaryje iki šiol galima rasti įvairiausių Antrojo pasaulinio karo...

"Savaitės eksprese" - kokia karinė paslaptis glūdi pamario nendrynuose? nuotrauka, foto

Kuo gali būti pavojingas įstrigimas savo mintyse - ruminavimas nuotrauka, foto

SE, Visi mes kartais ruminuojame, tik galbūt ne visi žinome, kad tai darome....

Baltijos šalių ministrai bendrai pasmerkė taikių protestuotojų sulaikymus Rusijoje nuotrauka, foto

Pasaulis, Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai, reaguodami į Rusijos ...

Riaušių įkvėpti klaipėdiečiai griebėsi „Molotovo kokteilio“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų pavasarį JAV kilusi masinė aršių protestų bei neramumų banga susuko...

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Pasaulis, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...