2021 m. sausio 17 d. 01:37 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Išpeikė pasiruošimą ekstremalioms situacijoms

Išpeikė pasiruošimą ekstremalioms situacijoms nuotrauka, foto

SIRENOS. Mieste yra įrengta 51 perspėjimo sirena.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Vakar vykusio Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu buvo pristatoma praėjusių metų civilinės saugos veiklos ataskaita. Tačiau civilinės saugos specialistas neturėjo progos užbaigti pristatymo - jį politikai užvertė klausimais ir kritika.

Civilinės saugos vyr. specialistas Žilvinas Vainora pristatė, kad praėjusiais metais ekstremalių situacijų mieste nebuvo, bet buvo 13 ekstremalių įvykių (10 atvejų, kai rasti sprogmenys, ir 3 melagingi pranešimai apie padėtus sprogmenis).

Pasak specialisto, itin daug sprogmenų buvo rasta rekonstruojant Jūrų muziejaus akvariumą - iš kanalo kelis kartus buvo išvežta po keliasdešimt sprogmenų. Nemažai jų ten dar liko palaidotų po žvyru ir vandeniu - iki kitos rekonstrukcijos. Tačiau esą pavojaus jos nekelia, nes yra be sprogdiklių.

Ž. Vainoros teigimu, pagrindiniai galimi pavojai uostamiestyje - stiprus vėjas, uraganas, užkrečiamos ligos, naftos produktų išsiliejimas, gaisras miesto teritorijoje bei avarija pramoniniame pavojingame objekte. Pavojingų objektų mieste yra 7 - penki aukštesnio lygio (Klaipėdos jūrų krovinių kompanija, "Klaipėdos nafta", Krovinių terminalas, "Bega", SGD laivas-saugykla ir jo švartavimo prieplauka) ir 2 žemesnio ("Mestilla" bei "Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos Kuro bazių valdymo centras).

Komiteto nariai suskubo klausinėti apie galimus scenarijus, jeigu nutiktų kokia nelaimė. Pasak Ž. Vainoros, yra specialūs priemonių planai, kuriuos turi objektai (vidaus planas) ir Savivaldybė (išorės planas). Valdemaras Anužis pasidomėjo, koks planas yra, pavyzdžiui, sprogus naftos bazei - kokios jėgos telkiamos, kokios priemonės naudojamos, kokie ištekliai. Tačiau Ž. Vainora sakė, kad išsamiai komentuoti negalintis, nes už tuos planus atsakingas yra jo kolega.

"Tai jei to darbuotojo nebus darbe tą dieną, kai nutiks ekstremali situacija, tai vadovas bent žinos, kur yra tas pavojingas objektas, jeigu čia ne jo kompetencijos klausimas? Planų perskaityti nespėsite, tam jau nebus laiko", - teigė Aldona Staponkienė.

Reklama

Tuomet V. Anužis ėmė domėtis, koks yra apskritai pasirengimas nenumatytoms nelaimėms. Įvykių eiga esant ekstremaliai situacijai, pasak Ž. Vainoros, rūpinasi ekstremalių situacijų centras. Komiteto nariai buvo informuoti, kad slėptuvių miestas neturi, nors bent viena turėtų būti - skirta ekstremalių situacijų valdymo štabui. Mieste yra 32 mokyklos, kur žmonės galėtų laikinai susiburti, jei dėl nelaimės negalėtų grįžti į namus, įrengta 51 perspėjimo sirena.

"Jei žmonės nežino, kokie ir kur yra evakuacijos keliai, kaip gali būti panaudoti rūsiai, kokie jie yra saugūs, jei slėptuvės nėra net štabui ir taip toliau, tai kam išvis reikalinga ta civilinė sauga? Tie dalykai yra labai svarbūs", - reagavo V. Anužis ir pridūrė, kad jam pačiam yra tekę vadovauti valdant kelias ekstremalias situacijas, tad tam reikia skirti deramą dėmesį ir adekvatų finansavimą, nes kitaip galimi pavojingos situacijos scenarijai miestiečių atžvilgiu yra rizikingi.

"Neskleiskite panikos. Jau įsivaizduoju rytojaus laikraščių antraštes", - pasiklausęs kolegų replikavo istorikas ir politikas Vygantas Vareikis.

Galiausiai nutarta, kad reikėtų į šią padėtį atkreipti miesto mero bei Seimo narių dėmesį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...