2019 m. liepos 23 d. 07:41 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Iš Dituvos sodų - autobusu

(9)

2017-05-12, 10:01

Gintaras NENIŠKIS, VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius

Iš Dituvos sodų - autobusu nuotrauka, foto

KOREKCIJOS. Dituvos maršrutų tvarkaraščių pokyčiai bus daromi pagal pagrįstą poreikį, bet ne dažniau kaip kartą per mėnesį ir iš anksto pranešus. Jie įsigalios nuo mėnesio pradžios.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Reklama

Nuo kovo 1 dienos Dituvos autobusų maršrutus, kuriems suteikėme 40 ir 41 numerius, organizuoja VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas". Pirmųjų mėnesių patirtis leidžia jau daryti atsargius apibendrinimus apie įvykusius pasikeitimus, išryškėjusias problemas ir keleivių reakciją į pokyčius.

Nors formaliai - tai tik sodų bendrija, kokių Klaipėdos apylinkėse yra keliolika, mes Dituvą vertiname kaip antrąjį pagal dydį, po Gargždų, Klaipėdos rajono miestą. Administraciniu požiūriu būdama tik Derceklių seniūnaitija, ši bendrija nuolatinių gyventojų skaičiumi prilygsta Neringos miestui, o iš viso sodininkų ten yra per 6 tūkstančius.

Skirtingai nuo Gargždų, kuriuose ten pat yra nemažai darbo vietų, beveik visų nuolatinių Dituvos gyventojų darbas - Klaipėdoje. Todėl kokybiškas viešasis susisiekimas Dituvai yra būtinybė.

Yra ką vežti

Pačios bendrijos vertinimu, nuolatinių gyventojų joje yra 2 500. Ne visi jie, suprantama, kasdien važinėja į Klaipėdą. Pagal mūsų kovo mėnesio skaičius, reguliarias švytuoklines (Dituva-Klaipėda ir atgal) keliones viešuoju transportu kasdien atlieka apie 300 bendrijos gyventojų. Iš viso į Klaipėdą, mūsų ekspertiniu vertinimu, kasdien važiuoja iki 1 000 dituviškių. Kol kas, kaip stebime, dauguma jų naudojasi asmeniniu automobiliu.

Nesitikime, kad visas tas tūkstantis persės į autobusus, tačiau matome viešojo transporto dalies augimo potencialą. Mes tikimės pasiūlę geresnę paslaugą padidinti dituviškių, kasdien važiuojančių į Klaipėdą viešuoju transportu, skaičių iki 500. O asmeninių automobilių, atvažiuojančių į miestą, skaičius sumažėtų apie 110.

Tos ambicijos gali atrodyti kuklios, bet tie asmeniniai automobiliai į Klaipėdą atvažiuoja ir joje malasi kaip tik piko ir spūsčių metu, taigi verta dėl tokio pokyčio stengtis.

Fokuse - dirbantieji

Reklama

Mūsų analizė rodė, kad reguliariems keleiviams vis dėlto trūko ankstyvo ryto ir vėlesnio vakaro reisų. Iki mums perimant maršrutų organizavimą pirmasis autobusas iš Dituvos išvažiuodavo 6.40 val., o iš Klaipėdos dituviškiai vėliausiai atgal galėdavo išvažiuoti 18.40 val.

Dabar pirmasis reisas darbo dienomis iš Dituvos yra 6 val., o iš Klaipėdos vėliausiai grįžti galima 20.45 val. Apie septintą ryto darbą Klaipėdoje pradedančiam dituviškiui jau tapo įmanoma naudotis viešuoju transportu, o vakare jis irgi turi daugiau laisvo laiko Klaipėdoje.

Sodininkams - dažnesni reisai

Svarbu pažymėti, kad viešojo transporto darbo laiko pratęsimas atliktas ne retinant reisus, o pridedant naujų. Taigi, paslauga dirbantiesiems ir moksleiviams pagerinta ne sodininkų sąskaita.

Pernai šiltuoju sezonu per savaitę autobusai į Dituvą važiuodavo 202 kartus. Dabar nuo gegužės pirmosios per savaitę yra 235 reisai.

Palankesnis sodininkams yra ir savaitgalio grafikas su dar labiau į vakarą pratęstu paskutiniųjų reisų į Klaipėdą laiku.

Nauja kokybė

Dituvos maršrutų įtraukimas į bendrą Klaipėdos viešojo transporto sistemą suteikė keleiviams ir aukštesnę paslaugos kokybę.

Reklama

Visi autobusai dabar turi švieslentes, elektroninio bilieto nuskaitymo įrangą. Skelbiamos visos stotelės. Atvykstančio autobuso vietą trasoje galima matyti tikro laiko režimu kompiuteryje ar išmaniajame telefone. Visi jie nudažyti vienodai ir vidutiniškai naujesni nei važiavę prieš tai (galioja toks pat spalvų ir amžiaus standartas kaip ir Klaipėdos mieste važinėjantiems autobusams).

Dituvos soduose atsirado 5 naujos stotelės 41-ojo autobuso maršrutui. Taigi, greta gyvenantiems žmonėms sutrumpėjo atstumas iki stotelės. Kitos stotelės mūsų prašymu taip pat buvo sutvarkytos ir tapo labiau civilizuotos.

Reguliariai važinėjantiems - 40 proc. pigiau

Kartinio bilieto kaina atstumui Klaipėda-Dituva liko ta pati - vienas euras. Tačiau maršrutų įtraukimas į bendrą Klaipėdos viešojo transporto bilietų sistemą leidžia keleiviams taupyti perkant terminuotąjį bilietą.

Ne paslaptis, kad dabar daugelis dituviškių atvykę autobusu į Klaipėdą dar turi tęsti kelionę miesto autobusu iki darbo ar mokymosi vietos. Taigi, jiems kasdien tenka pirkti du bilietus pirmyn ir du atgal.

Abiejuose maršrutuose dabar galioja II tarifų zonos terminuotasis bilietas. Tokio visos kainos mėnesinio visų kalendorinių dienų bilieto kaina yra 51 euras. Mėnesinis tik darbo dienų bilietas kainuoja 38 eurus. Nesunku paskaičiuoti, jog iki šiol per mėnesį (apie 21 darbo dieną), važiuojant kiekvieną dieną (iki miesto ir mieste - 2+2 kelionės), transporto išlaidos galėjo siekti net 63 eurus. Įsigijęs terminuotąjį II zonos darbo dienų bilietą dabar toks keleivis moka tik 60 proc. ankstesnės mėnesio kelionių kainos. Panašiai taupo ir visų dienų terminuotąjį zoninį bilietą perkantis ir kasdien važinėjantis keleivis.

Zoninį terminuotąjį bilietą galima nusipirkti internetu arba mūsų Klientų aptarnavimo centre. Pardavimo statistika rodo, kad jau apie 50 Dituvos gyventojų nusipirko II zonos terminuotuosius bilietus. Bendras keleivių skaičius šioje kryptyje kasdien svyruoja apie vieną tūkstantį, taigi terminuotųjų dalis dar nėra didelė. Jie dituviškiams dar yra naujovė ir sulaukiame iš jų nemažai klausimų, tad verta pateikti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus:

Reklama

Toks bilietas galioja visame Klaipėdos mieste ir bendroje sistemoje esančiuose maršrutuose Klaipėdos rajone. Su juo galima važinėti iš Dituvos į Klaipėdą ir pačiame Klaipėdos mieste, taip pat ir Klaipėdos rajone - į Šernus, Plikius, Dovilus ir kitur, kur tik yra "Klaipėdos keleivinio transporto" oganizuojami maršrutai;
Galioja nuolaidos turintiems teisę į lengvatas priemiestinio susisiekimo maršrutuose;
Pametus bilieto kortelę, tačiau išsaugojus kvitą, bilietą perkeliame į naują kortelę;
Terminuotieji bilietai kitam mėnesiui parduodami nuo 15-osios einamojo mėnesio dienos;
Įlipus į autobusą bilietą privaloma žymėti.

Šie metai - tobulėjimui

"Klaipėdos keleivinis transportas" išsikėlė tikslą per šių metų sezonų ciklą išsiaiškinti keleivių srautų pokyčių dinamiką, užmegzti glaudžius kontaktus su bendruomenėmis, kurioms reikalinga keleivinio transporto paslauga, išsiaiškinti ir patikslinti jų poreikius. Anksčiau tokia analizė deramai nebuvo vykdoma, tvarkaraščiai buvo surašyti pagal tradiciją, nebūtinai atitinkančią jau pasikeitusias per daugelį metų aplinkybes.

Ir ateityje tvarkaraščių pokyčiai bus daromi pagal pagrįstą poreikį, bet ne dažniau kaip kartą per mėnesį ir, iš anksto pranešus. Jie įsigalios nuo mėnesio pradžios.

Dituvos kryptis mums yra prioritetinė. Dituvos sodų gyvenvietė yra Klaipėdos miestas palydovas. Turime ir galimybių, ir ryžto sukurti jam pavyzdinį viešąjį transportą.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Tomas

2017-09-06   09:32

IP: 90.138.58.85

Vakar autobusas velavosi 15min 40autobusas o sendien 41 pirmas turetu atvaziuot 9.13 dar jo nera kai jau 9.31 daryk it kazka nusibodo

inga

2017-05-24   23:25

IP: 78.61.94.140

gaila, kad autobusai vaziuojantys i stoti, pakeite marsruta dituvoje, todel daugumai reikia labai toli eiti iki stoteles

Jauna sodininke

2017-05-22   15:40

IP: 85.232.128.52

Kad autobusų važiavimo laikas prailgintas, tai gerai. Bet autobusai miestiniai nelabai tinka, nes mažai sėdimų vietų. Anksčiau važiuodavo su daugiau sėdimų vietų ir užuolaidomis. Buvo labai gerai. Naujieji autobusai užuolaidų neturi, ventiliacijos nėra, liukai uždaryti, retas vairuotojas juos atidaro, tad turim dusti ir visą valandą kol nuvažiuoji jaustis kaip šiltnamyje. Netgi yra mintis kreiptis į atitinkamas tarnybas dėl tokių autobusų, nes jie neatitinka normalių sąlygų, žmogus gali uždusti. Lai patys direktoriai pavažiuoja ir pamato, ypač šeštadieniais kai tiek žmonių važiuoja kad oro trūksta.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto bendruomenė kaip ir kasmet, taip ir šiemet, prisijungia prie didžiosios...

Eisenoje - elektriniai autobusai, pneumobilis, šokėjos nuotrauka, foto

Vyrai pasijuto diskriminuojami. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba praneša gavusi skundų dėl atskirtų...

Pasijuto diskriminuojami: vyrai pasigedo jiems skirtų paplūdimių nuotrauka, foto

Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...