2021 m. kovo 3 d. 11:38 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

MOKYKLA. Dėl skirtingų priežasčių Klaipėdos mokyklose nuotoliniu būdu mokosi 140 mokinių.

© Asociatyvi Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, yra sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu švietimo įstaigose. Vyriausybės sprendimas įsigaliojo jau sausio 21 d., tad namuose mokytis sąlygų neturintys vaikai į mokyklas jau sugrįžo praėjusią savaitę.

Antradienio duomenimis, Klaipėdos mokyklose mokosi 53 penktų-aštuntų klasių mokiniai, neturintys sąlygų mokytis namuose ar patiriantys mokymosi sunkumų.

"Daugiausiai jie yra dėl to, kad Vaiko gerovės komisija nusprendė juos kviesti į mokyklas tam, kad iš mokyklų jie galėtų jungtis į pamokas, nes namuose patiria mokymosi sunkumų. Vienas kitas tarp jų yra ir turintis specialiųjų poreikių. Tokiems vaikams geriau jungtis į pamokas iš mokyklos, nes mokymosi sunkumų jie patiria dėl įvairių sutrikimų", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė.

Klaipėdos miesto gimnazijose yra 4 mokiniai, kurie į nuotolinį mokymąsi jungiasi iš mokyklų. Pasak V. Bubliauskienės, trys gimnazistai yra nemotyvuoti ir jiems geriau ateiti į mokyklą, nes tada yra didesnė tikimybė, kad jie dalyvaus pamokose, o vienas iš jų turi specialiųjų poreikių, tad jam yra reikalinga pagalba prisijungti prie pamokų.

Taip pat dėl skirtingų priežasčių mokyklas lanko ir 83 pradinių klasių mokiniai.

"Viena dalis vaikų yra tie, kurių tėvai dirba ir negali pasiimti nedarbingumo pažymėjimų, nes turi dirbti iš darbo vietų, o kita dalis - specialiųjų poreikių vaikai, kuriems reikalinga ne tik pagalba atliekant užduotėles, bet ir prisijungiant. Vienas kitas pradinukas ateina į mokyklą ir dėl situacijos šeimoje. Namuose vaikams nėra galimybės prisijungti į pamokas, tad jie yra kviečiami į mokyklą", - tikino V. Bubliauskienė.

Reklama

Sprendimą, kurie vaikai nuotoliniu būdu mokysis mokyklose, priima mokyklų vaiko gerovės komisijos, tačiau yra atvejų, kai dėl mokyklos lankymo kreipiasi ir mokinių tėveliai.

"Būna, jog kreipiasi tėvai, bet dažniausiai vaiko gerovės komisija nusprendžia, kad reikia vaiką kviesti į mokyklą, nes šeima yra probleminė, priklauso rizikos grupei, o ir prisijungimas prie nuotolinio mokymosi rodo, jog esama problemų. Taip pat būna atvejų, kai pasiūloma mokytis mokykloje, tačiau šeima atsisako", - sakė V. Bubliauskienė.

Mokyklose vaikai nėra paliekami vieni, jiems dažniausiai padeda mokytojų padėjėjai, informacinių technologijų specialistai ar net mokyklų direktorių pavaduotojai. Taip pat atsakingi asmenys rūpinasi ir mokinių maitinimo klausimu.

"Mokyklose yra darbuotojai, kurie padeda išspręsti maitinimo problemą. Ten, kur yra daugiau vaikų, jie užsako maistą, kurį atveža tiekėjai, arba maistas gaminamas vietoje, taip pat yra galimybė ir pašildyti atsineštą maistą. Mokyklos kol kas puikiai tvarkosi", - tikino V. Bubliauskienė.

Pasak Švietimo skyriaus patarėjos, mokinių, lankančių mokyklas, skaičius kiekvieną dieną keičiasi. Pirmadienį buvo 26 penktų-aštuntų klasių mokiniai, o antradienį šis skaičius išaugo iki 53.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Tikėtina, kad jau šiais metais net ant 9 Klaipėdos švietimo įstaigų stogų...

Švietimo įstaigoms taupyti padės saulė nuotrauka, foto

"Klaipėdos nafta" jau gerą dešimtmetį diegia įvairias priemones naftos produktų krovos kvapams...

"Klaipėdos nafta" toliau mažins smarvę nuotrauka, foto

Paupių bendruomenė perspėja automobiliais Joniškės gatve važiuojančius klaipėdiečius - jau kurį laiką,...

Į automobilius vėl svaido akmenis nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...