2020 m. lapkričio 30 d. 10:58 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Į Klaipėdą atplaukė 33 kūdikiai

(1)

Į Klaipėdą atplaukė 33 kūdikiai nuotrauka, foto

PROGNOZĖS. Tikimasi, kad šiemet Klaipėdos uoste apsilankys iki 75 tūkst. kruizinių laivų keleivių.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Vakar Klaipėdos kruizinių laivų terminale šį sezoną prišvartuotas pirmasis kruizinis laineris "MSC Poesia", plaukiojantis su Panamos vėliava. Šis pirmą kartą Lietuvos uostamiestyje viešėjęs laivas pradėjo kruizinių laivų sezoną. Beje, šiemet mūsų uostamiestyje tikimasi sulaukti kur kas daugiau jaunesnio amžiaus turistų.

Iš Gdansko uosto atplaukęs laivas "MSC Poesia", kurio įgulą sudaro 996 nariai, mūsų uoste stovėjo 8 valandas. Po vizito Klaipėdoje jis išplaukė į Latvijos sostinę Rygą. Kadangi tai pirmasis šio laivo vizitas mūsų uoste, laikantis tradicijų, jo kapitonui Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna įteikė Klaipėdos ženklą.

TRADICIJOS. Kadangi "MSC Poesia" mūsų uoste lankėsi pirmą kartą, Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna (dešinėje) tradiciškai įteikė laivo kapitonui Klaipėdos miesto ženklą.

Uosto direkcijos nuotr.

Pirmas kruizinis laivas atplukdė 2 613 svečių, tarp kurių buvo 56 paaugliai, 78 vaikai ir net 33 kūdikiai. "Labai džiaugėmės, kad beveik 10 proc. turistų sudarė jaunimas. Tai rodo, kad kelionės kruiziniais laivais tampa prieinamos ir šeimoms, ne tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tikimės šį sezoną sulaukti labai daug jaunesnio amžiaus žmonių", - sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

Reklama

"Bendra pasaulinė tendencija - kruizų keleiviai jaunėja. Kelionės tampa įdomesnės, interaktyvesnės, pigesnės, t. y. prieinamos įvairaus amžiaus žmonėms", - teigia Kristina Gontier, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė.

"MSC Poesia" turistai tradiciškai lankėsi Klaipėdoje, Palangoje, Kuršių nerijoje, Šilutės regione ir Platelių šaltojo karo muziejuje. Pasak R. Savickienės, šiemet turistai rinkosi ne tik pasyvias, bet ir ekskursijas dviračiais, laiveliais, "tuktukais". "Šių metų sezono naujovė - siūlome kiek galima daugiau aktyvesnių paslaugų", - sakė R. Savickienė.

Daug naujų kruizinių laivų

"MSC Poesia" - vienas iš 10 kruizinių laivų, kurie į Klaipėdos uostą atplaukia pirmą kartą. "Klaipėdos uoste dar nesame turėję tiek daug kruizinių laivų, kurie lankosi pirmą kartą. Tai rodo, kad Klaipėda tampa vis įdomesnė užsienio turistams. Šiemet turėsime ir tris naujas kruizines linijas. Tendencijos džiuginančios ir rodančios, kad kruizinės laivybos segmentas auga. Prognozuojama, kad Europos kruizinė laivyba per ateinančius 10 metų išaugs apie 60 procentų", - pasakojo K. Gontier.

Šiemet per sezoną kruiziniai laivai į Klaipėdą užsuks 52 kartus. Nors jų bus mažiau nei pernai, tačiau prognozuojama, kad turistų skaičius išliks panašus kaip 2018-aisiais. Tikimasi sulaukti 72-75 tūkst. turistų.

Kruizinė laivyba padeda miestui ir regionui spręsti sezoniškumo klausimą - šiemet sezonas prasidėjo balandžio 25 d., o baigsis spalio 7 d. 2020 metais, pagal šios dienos registraciją, pirmasis kruizinis laivas "Astoria" Klaipėdos uoste prisišvartuos kovo 31 d., o sezoną baigs laivas "Columbus" spalio 26 d. 2020 metams jau dabar yra registruoti net 64 kruiziniai laivai. Pasak K. Gontier, 90 proc. jų yra didieji laivai.

Reklama

 KELEIVIAI. 293,80 metrų ilgio kruizinis laivas "MSC Poesia" atplukdė 2 613 svečių, tarp kurių buvo 56 paaugliai, 78 vaikai ir net 33 kūdikiai. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Atrodytų, paradoksalu, kad laivų mažėja, o turistų skaičius didėja. To priežastis paprasta - kasmet sulaukiama vis didesnių laivų. Pasaulyje statoma vis daugiau didžiųjų laivų, talpinančių daugiau kaip 4 000 keleivių. Iki 2027 m. planuojama pastatyti daugiau kaip 150 naujų laivų", - sakė K. Gontier. Beje, vis daugiau kruizinių laivų statoma Kinijos laivų statyklose, nes Europos laivų statyklos dėl užimtumo nebepriima užsakymų.

Klaipėdos regiono aplankyti atvyksta svečiai iš įvairiausių pasaulio šalių - Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Italijos, JAV, Meksikos, Japonijos ir kt.

Beje, iki šiol Lietuvoje nėra metodikos, kaip skaičiuoti į šalį atvykstančius turistus. Todėl sunku pasakyti, kokią Lietuvos turistų dalį sudaro kruiziniai turistai. Užtat jie, pasak R. Savickienės, būna labai tiksliai suskaičiuoti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vitalija

2019-04-26   10:20

IP: 83.171.17.42

Nuvažiuos į paplūdimį o ten tualetai užrakinėti.Eilinį kartą matomai per anksti ateina vasara.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Po nuodugnios apžiūros – nė vieno pirkimui tinkamo naudoto automobilio per 15 metų: kaip neįsigyti katės maiše? nuotrauka, foto

Automobiliai, Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti...

Buriuotojų sąjungos vadovas N. Nasvytis: jei žinai tikslą, nesvarbu, iš kur pučia vėjas nuotrauka, foto

Žmonės, Trečiai kadencijai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente perrinkus Dainą Gudzinevičiūtę, vieno iš...

Dar 1136 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...