2020 m. lapkričio 27 d. 04:46 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Girulių draustinis laukia Tarybos palaiminimo

(2)

Girulių draustinis laukia Tarybos palaiminimo nuotrauka, foto

PRIORITETAI. Draustinio statuso suteikimas teritorijai - tik būdas atkreipti dėmesį, pasakyti, kad Savivaldybei ši teritorija yra svarbi, tačiau valstybinės reikšmės projektams taikoma pirmenybė", - pažymėjo Mantė Černiūtė-Amšiejienė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Artimiausiame Klaipėdos miesto Tarybos posėdyje spalio 29 d. politikai svarstys siūlymą steigti Girulių botaninį-zoologinį draustinį ir parengti specialųjį jo teritorijos planą.

Savivaldybės lygio Girulių draustinio steigimo procesas pradėtas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos iniciatyva, reaguojant į visuomeninę iniciatyvą, kurią savo parašais palaikė 16 tūkst. asmenų. Klaipėdos universiteto mokslininkai argumentavo, kad perspektyvinėje draustinio teritorijoje kaip vertybė išskiriamas natūralaus pobūdžio miškingas, mažai sukultūrintas kraštovaizdis, kuriame saugotinos medžiais apaugusių pajūrio kopų ir pelkėtų lapuočių miškų buveinės.

Girulių draustinio idėjai pritarė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Kultūros ministerija. Šios institucijos, atsižvelgdamos į tai, kad svarbiausios saugomos vertybės yra gamtinės, rekomendavo steigti botaninį-zoologinį draustinį, o ne kraštovaizdžio draustinį, kaip siūlė iniciatyvinė grupė, akcentuodama, kad Girulių miškas yra miesto žmonių XIX a. pasodintas miškas, sutvirtinęs pustomas pajūrio kopas.

Pažymėtina, kad dar 1960 metais Girulių miške, 613 ha plote, buvo įsteigtas Girulių botaninis-zoologinis draustinis, kurio pagrindinės vertybės buvo pajūrio miško bendrijos ir gyvūnija. Tik Lietuvai atgavus nepriklausomybę, draustinio teritorija buvo padalinta į dvi dalis - vienoje įsteigtas Pajūrio regioninis parkas, o kita pateko į Klaipėdos miesto rekreacinę teritoriją.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjos Mantės Černiūtės-Amšiejienės, įsteigus Girulių draustinį, jo teritorijos statusas būtų aukštesnis nei rekreacinio miško. "Draustinio steigimo procesas nebus greitas. Mažiausiai metus laiko užtruks ir apie 40-50 tūkst. Eur kainuos parengti specialųjį draustinio teritorijos planą, nes reikės įvertinti esamą situaciją, patikslinti vertybes ir jų ribas, numatyti jų apsaugos priemones ir pan.", - vardijo M. Černiūtė-Amšiejienė.

Priminsime, kad poreikis saugoti Girulių mišką iškilo dėl to, kad AB "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo uostą aptarnaujančio geležinkelių kelyno plėtros planavimo procedūrą ir numatė pauosčio kelyno plėtrą Girulių miške, nors Klaipėdos miesto ir rajono planuose tam buvo numatyta vieta Klaipėdos rajone, Kopūstų kaime. Klaipėdos uostą aptarnaujančio geležinkelio kelyno plėtra pripažinta valstybinės reikšmės projektu.

Reklama

"Valstybinės reikšmės projektams taikomos labai didelės išimtys, - pažymėjo M. Černiūtė-Amšiejienė. - Draustinio statuso suteikimas teritorijai - tik būdas atkreipti dėmesį, pasakyti, kad Savivaldybei ši teritorija yra svarbi, tačiau valstybinės reikšmės projektams taikoma pirmenybė."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-11-20   21:14

IP: 86.100.120.30

Valstybinės reikšmės projektams taikoma pirmenybė, o tai reiškia, kad ruošiama infrastruktūra giliavandeniam uostui. Tikriausiai daugiau nebėra apie ką diskutuoti. Ekonominė perspektyva šiuo atveju yra varomoji...
Miškas yra vertybė, o ypač stipriai urbanizuotom ir industrializuotoms teritorijoms. Dabar galime reikalauti tik kito miškui skirto ploto prie Klaipėdos. Po 100 metų vaikaičiai gal pamatys tą mišką, jei nebus paskelbtas dar koks valstybinės reikšmės projektas...

Skverneli ir Hrubliauskad ir Narkevič

2020-10-14   12:31

IP: 185.11.26.161

Atstovauka nusikalstomom verslo grupėms. Kurios nori vohti iš žmonių Girulių miška ir Pajūri. Tribunolas turi buti paskelbtas tiems asmenysm . Taikytinas trismo reikalavimu Sušaudymas už vagystės

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

"Savaitės eksprese" - kodėl menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

Garsiai nuskambėjusioje Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnos katilinės renovacijos istorijoje padėtas...

Švėkšnos katilinės istorijoje padėtas taškas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas netaikyti architektūrinių konkursų organizavimo nuostatų,...

Konkurso bažnyčiai atkurti nebus nuotrauka, foto

Uostamiestis penktadienį ketvertui valandų kviečia panardyti žaliose pajūrio bangose. Čia vyks judumą...

Klaipėda „Ant žalios bangos" su Andriumi Mamontovu nuotrauka, foto

Išrinko atstovus į Klaipėdos regiono plėtros tarybą nuotrauka, foto

KMS, Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su dar šešiomis regiono savivaldybėmis steigs Klaipėdos regiono...

S.Maslobojevas S.Skverneliui siunčia gertuvę nuotrauka, foto

Sportas, Sergejus Maslobojevas viešai kelia klausimą, ko vertas jo pasaulio kikbokso čempiono titulas....

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė dar vieną nesėkmę. Martino Schillerio...

20 mln. eurų parama „išgraibstyta“ per 2 valandas nuotrauka, foto

Euras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl 20 mln. eurų paramos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...