2020 m. lapkričio 29 d. 22:07 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Girulių draustinis laukia Tarybos palaiminimo

(2)

Girulių draustinis laukia Tarybos palaiminimo nuotrauka, foto

PRIORITETAI. Draustinio statuso suteikimas teritorijai - tik būdas atkreipti dėmesį, pasakyti, kad Savivaldybei ši teritorija yra svarbi, tačiau valstybinės reikšmės projektams taikoma pirmenybė", - pažymėjo Mantė Černiūtė-Amšiejienė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Artimiausiame Klaipėdos miesto Tarybos posėdyje spalio 29 d. politikai svarstys siūlymą steigti Girulių botaninį-zoologinį draustinį ir parengti specialųjį jo teritorijos planą.

Savivaldybės lygio Girulių draustinio steigimo procesas pradėtas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos iniciatyva, reaguojant į visuomeninę iniciatyvą, kurią savo parašais palaikė 16 tūkst. asmenų. Klaipėdos universiteto mokslininkai argumentavo, kad perspektyvinėje draustinio teritorijoje kaip vertybė išskiriamas natūralaus pobūdžio miškingas, mažai sukultūrintas kraštovaizdis, kuriame saugotinos medžiais apaugusių pajūrio kopų ir pelkėtų lapuočių miškų buveinės.

Girulių draustinio idėjai pritarė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Kultūros ministerija. Šios institucijos, atsižvelgdamos į tai, kad svarbiausios saugomos vertybės yra gamtinės, rekomendavo steigti botaninį-zoologinį draustinį, o ne kraštovaizdžio draustinį, kaip siūlė iniciatyvinė grupė, akcentuodama, kad Girulių miškas yra miesto žmonių XIX a. pasodintas miškas, sutvirtinęs pustomas pajūrio kopas.

Pažymėtina, kad dar 1960 metais Girulių miške, 613 ha plote, buvo įsteigtas Girulių botaninis-zoologinis draustinis, kurio pagrindinės vertybės buvo pajūrio miško bendrijos ir gyvūnija. Tik Lietuvai atgavus nepriklausomybę, draustinio teritorija buvo padalinta į dvi dalis - vienoje įsteigtas Pajūrio regioninis parkas, o kita pateko į Klaipėdos miesto rekreacinę teritoriją.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjos Mantės Černiūtės-Amšiejienės, įsteigus Girulių draustinį, jo teritorijos statusas būtų aukštesnis nei rekreacinio miško. "Draustinio steigimo procesas nebus greitas. Mažiausiai metus laiko užtruks ir apie 40-50 tūkst. Eur kainuos parengti specialųjį draustinio teritorijos planą, nes reikės įvertinti esamą situaciją, patikslinti vertybes ir jų ribas, numatyti jų apsaugos priemones ir pan.", - vardijo M. Černiūtė-Amšiejienė.

Priminsime, kad poreikis saugoti Girulių mišką iškilo dėl to, kad AB "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo uostą aptarnaujančio geležinkelių kelyno plėtros planavimo procedūrą ir numatė pauosčio kelyno plėtrą Girulių miške, nors Klaipėdos miesto ir rajono planuose tam buvo numatyta vieta Klaipėdos rajone, Kopūstų kaime. Klaipėdos uostą aptarnaujančio geležinkelio kelyno plėtra pripažinta valstybinės reikšmės projektu.

Reklama

"Valstybinės reikšmės projektams taikomos labai didelės išimtys, - pažymėjo M. Černiūtė-Amšiejienė. - Draustinio statuso suteikimas teritorijai - tik būdas atkreipti dėmesį, pasakyti, kad Savivaldybei ši teritorija yra svarbi, tačiau valstybinės reikšmės projektams taikoma pirmenybė."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-11-20   21:14

IP: 86.100.120.30

Valstybinės reikšmės projektams taikoma pirmenybė, o tai reiškia, kad ruošiama infrastruktūra giliavandeniam uostui. Tikriausiai daugiau nebėra apie ką diskutuoti. Ekonominė perspektyva šiuo atveju yra varomoji...
Miškas yra vertybė, o ypač stipriai urbanizuotom ir industrializuotoms teritorijoms. Dabar galime reikalauti tik kito miškui skirto ploto prie Klaipėdos. Po 100 metų vaikaičiai gal pamatys tą mišką, jei nebus paskelbtas dar koks valstybinės reikšmės projektas...

Skverneli ir Hrubliauskad ir Narkevič

2020-10-14   12:31

IP: 185.11.26.161

Atstovauka nusikalstomom verslo grupėms. Kurios nori vohti iš žmonių Girulių miška ir Pajūri. Tribunolas turi buti paskelbtas tiems asmenysm . Taikytinas trismo reikalavimu Sušaudymas už vagystės

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...