2020 m. lapkričio 25 d. 07:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Gintaras Neniškis: "Girulių miškas yra neliečiamas“

(4)

2020-06-26, 10:14

Klaipėdos m. sav. inf.

Gintaras Neniškis: "Girulių miškas yra neliečiamas“ nuotrauka, foto

Reklama

"Net ir norėdamas tokio leidimo negalėčiau duoti. Pirma, tai prieštarautų mano įsitikinimams, antra, tai prieštarautų  miesto Tarybos  ir žmonių valiai“,- į klausimą apie kaltinimus, neva, davė sutikimą iškirsti Girulių mišką, atkerta Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Administracijos direktorius džiaugiasi, kad tvirtą poziciją dėl Girulių miško išsaugojimo išsako vis platesnis ratas aktyvių Klaipėdos ir visos šalies žmonių, kad vienbalsiai tam pritaria ir miesto Tarybos nariai. Pasak jo, prisidengdami sena miesto svajone - sumažinti geležinkelio eismą miesto centre, sostinės klerkai nusprendė tai daryti iš esmės Girulių miško sąskaita. Nes jų parengtame Vyriausybės nutarime tai įrašyta nedviprasmiškai.

,,Matydami tokias nelabas užmačias derinant Vyriausybės nutarimą mes siūlėme analizuojant situaciją žvelgti plačiau - neapsiriboti Giruliais, bet nagrinėti didesnę teritoriją, įvertinti krovinių vežimą autotransportu, planuojamas autotransporto jungtis, kad būtų kompleksiškai įvertinta viso Klaipėdos geležinkelio mazgo plėtros apimtis bei aiškiai apsispręsta dėl jungčių vystymo prioritetų“,- sako G. Neniškis.

Kita  vertus, pasak jo, uždrausti ką nors Vyriausybei mes neturim galios, o nepritarti Vyriausybės planams analizuoti geležinkelio infrastruktūros  tobulinimo galimybes būtų neracionalu, nes geležinkeliečiams užsispyrus tokią studiją tektų atlikti pačiai savivaldybei. Tai ne tik papildomai kainuotų, bet ir gerokai užtęstų miesto bendrojo plano, kuris yra absoliutus savivaldybės administracijos veiklos prioritetas, patvirtinimą. Kol neturime naujo bendrojo plano, tol negalime vykdyti tokių projektų kaip šv. Jono bažnyčios atstatymas, multifunkcinio sporto komplekso, senelių globos namų statyba ir pan.

Iš tikrųjų Savivaldybės administracija pritaria, kad būtų analizuojamos geležinkelio krovinių iš centrinės miesto dalis iškėlimo alternatyvos ir siūlo tikslinti teritorijos ribas, analizuojant ir Klaipėdos, Draugystės, Rimkų geležinkelio stotis, ir teritoriją rajone prie Kopūstų kaimo. O bandymą pritempiamai interpretuoti savivaldybės administracijos poziciją pagal iš konteksto  ištraukto vieno iš raštų pusės sakinio, nepasakant, kad tame pačiame rašte yra ir antra sakinio dalis, kurioje kalbama apie platesnį geležinkelio alternatyvų vertinimą bei neįvardinant jau keletą metų vykstančio susirašinėjimo tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Susiekimo ministerijos bei AB „Lietuvos geležinkeliai“ G. Neniškis vertina kaip pigų politikavimą norint susireikšminti prieš artėjančius Seimo rinkimus.

,,Dėkojame visiems, suprantantiems situacijos rimtumą ir tikimės, kad Vyriausybė atsižvelgs į mūsų lūkesčius“, - sako administracijos direktorius. ,,Neabejoju, kad susitelkę kartu mes rasime optimaliausius sprendimus. Jei tik nepradėsime rietis, kuris esame geriausias kovotojas už Girulių mišką“, - sako G. Neniškis.


Reklama

 

 Klaipėdos miesto bendrajame plane, patvirtintame 2007 m. balandžio 5 d . sprendimu  Nr. T2-110, yra tokia nuostata:

„3.5. Plėsti Klaipėdos miesto geležinkelio kelyną, naujas stotis planuojant priemiestyje, Klaipėdos rajone prie Kopūstų kaimo įrengiant  aplinkelį už miesto. Perspektyvinį Pauosčio stoties, Melnragės kelyną planuoti nekertant miško. Pietinėje miesto dalyje, lygiagrečiai „Draugystės“ geležinkelio stoties kelynui – perspektyvinį geležinkelio kelyną, sujungtą su aplinkeliu. Laipsniškai mažinti centrinės geležinkelio teritorijos ir stoties plotus ir veiklą juose. SPAB „Lietuvos geležinkeliai turi paruošti miesto vidinio kelyno  mažinimo galimybių studiją.“

Panašios nuostatos yra ir naujo Klaipėdos m. bendrojo plano projekte. Negana to, Lietuvos Respublikos Seimo 2013 m. birželio 18 d. Nr. XII-381 nutarimo „Dėl rytų–vakarų transporto koridoriaus Lietuvos dalies projekto (Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, kelių, geležinkelių infrastruktūros komplekso) pripažinimo ypatingos valstybinės svarbos projektu“ 17 p. yra nurodyta: „Klaipėdos geležinkelio mazgas (Klaipėdos, Rimkų, Draugystės geležinkelio stotys, joms priklausantys kelynai, jungiamieji ir privažiuojamieji keliai)“. Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2016 m. liepos 20 d. nutarimo Nr. 769 „Dėl Klaipėdos apskrities teritorijos bendrojo (generalinio) plano patvirtinimo“ 30.5.1.1 p. ir 33.5 p. nurodyta, kad rezervuojamos teritorijos geležinkelio infrastruktūros plėtrai prie Kopūstų kaimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

giruliskis

2020-06-26   15:16

IP: 88.216.138.5

Pritariu šv. kovai prieš LG numatomą genocidą, tačiau rekomenduoju būti nuosekliems- nekirsti Girulių miško taip pat ir Girulių aplinkkeliui įrengti. Įgyvendinant tvaraus judumo principus, Giruliuose privalo likti GK stotis ir kaip neišvengiamybė- esamas GK ruožas nuo Kalotės iki Girulių.

2020-06-26   12:58

IP: 185.11.26.161

Arba pats yr asilas arba kitus asilais laiko- abiem atvejais ji reikia ismesti is administracijos nes tokie zmogenai neturi nei sazines nei garbes nei supratimo kas tai yra. Necituosiu viso rasto bet juodu ant balto su Neneskii prasu parasyta: susipazinome su projektu ir PRITARIAM, o toliau rasoma : siulome tikslinti.. Neneski, kur cia isimta is kokio konteksto?? Atsakimymas teisingas buvo tik vienas: susipazinome ir nepritariame.. bet mazgote ir liks mazgote..

dėmesio

2020-06-26   12:58

IP: 172.69.190.62

Tikroji ir graudžioji Girulių miško istorija:
1. Grubliausko ir konservatorių koalicija meluoja: jie sako, kad yra prieš Girulių miško atidavimą transporto koridoriui, o iš tiesų jie per Neniškį pritarė vyriausybės nutarimui. Memorandumas yra tik dūmų uždanga, nuo kurios vyriausybės sprendimai nesikeičia!
2. Norint panaikinti vyriausybės sprendimą, reikia atšaukti Neniškio pritarimą vyriausybės nutarimui.
3. Pateikiau tarybai du sprendimo projektus: atšaukti Neniškio pritarimą vyriausybės nutarimui ir antrą - nepritarti vyriausybės nutarimui dėl dėl geležinkelio mazgo perkėlimo į Girulių mišką. 4.Grubliauskas neleido įtraukti pasiūlymų į šios dienos posėdį, motyvuodamas tuo, kad projektai nederinti savivaldybėje.
5. Liepos 1 d. vyks Vyriausybės posėdis, kuriame bus taisomas nutarimo projektas dėl geležinkelio mazgo (IX transporto koridoriaus).
6. Prašiau Grubliausko, kad savivaldybė derinimą atliktų per šiandien, kad sprendimo projektai rytoj jau būtų įregistruoti ir Grubliauskas per keturias galėtų sušaukti tarybos posėdį, kuriame patvirtintume minėtus sprendimus. Tai būtų liepos 1 d. rytas - iki vyriausybės posėdžio. Be savivaldybės pritarimo vyriausybės sprendimas tampa niekiniu.
7. Nesustabdžius vyriausybės nutarimo nebus jokių draustinių. Bus transporto koridorius.
8. Tad prašau kolegų politikų nekvailinti nei savęs, nei miestiečių ir padaryti viską, kad liepos 1 d. ryte priimtumėme svarbiausius sprendimus. Visa kita - tik pigi politikų vaidyba, Lietuvai kainuosianti Girulių mišką.

Nina Puteikiene

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Antradienį vykusiame pasitarime dėl keleivių vežimo miesto ir priemiestiniais maršrutais tarifų dydžio...

Autobusų bilietų kainų siūlo nedidinti nuotrauka, foto

Jau šią savaitę į Teatro aikštę turi atvykti pagrindinė miesto šventinė eglė,...

Klaipėdos kalėdinė eglė atkeliaus jau ketvirtadienį nuotrauka, foto

K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Liko mažiau negu viena savaitė, per kurią savo nuomonę dėl Girulių...

Išsakyti nuomonėms dėl Girulių miško – vos kelios dienos nuotrauka, foto

Planuojama pratęsti karantiną iki gruodžio 17 dienos nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti karantiną pratęsti iki gruodžio 17 dienos.

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Lietuvos bokso čempionate - klaipėdiečių pergalės ir įspūdžiai nuotrauka, foto

Sportas, Kaune, besilaikant visų būtinų dėl koronaviruso pandemijos saugumo reikalavimų, net penkias dienas...

Nuostolingus metus išgyvenusi N.Bunkė namuose įžiebė eglę: „Neleisiu iš manęs atimti Kalėdų“ nuotrauka, foto

Žmonės, Garsi dainininkė, elektroninės parduotuvės „homedecorbynb.lt“ įkūrėja Natalija Bunkė jau kurį laiką gyvena...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...