2020 m. gruodžio 4 d. 02:04 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Giedrius Danėlius: "Klaipėdos užmiršti neįmanoma"

(4)

Giedrius Danėlius: "Klaipėdos užmiršti neįmanoma" nuotrauka, foto

© Prokuratūra

Reklama

Kaip jau skelbta, kitą savaitę tarnybą prokuratūroje savo noru palieka Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius. Ta proga Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė komunikacijai Palmira Martinkienė jam uždavė keletą klausimų.

G. Danėlius darbą prokuratūroje pradėjo 1997 m., dar tebestudijuodamas Vilniaus valstybiniame universitete. Per 16 darbo prokuratūros sistemoje metų jaunas prokuroras itin sparčiai kilo karjeros laiptais: pradėjęs nuo tardytojo padėjėjo Kauno apygardos prokuratūroje, 8 metus darbavosi Kauno ir Vilniaus apygardų prokuratūrų prestižiniais laikomuose Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuose prokuroru; nuo 2008 m, būdamas vos 32 metų, paskirtas vadovauti tuometinei Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrai, o po pusantrų metų tapo Klaipėdos apygardos vyriausiuoju prokuroru.

Pajuokaujant galima būtų pasakyti, kad kilti karjeros laiptais prokuratūros sistemoje Jums jau nebėra kur. Tai gal ir yra pagrindinė priežastis, nulėmusi Jūsų apsisprendimą baigti tarybą prokuratūroje?

Iš tiesų darbas skirtinguose miestuose, skirtinguose padaliniuose ir pozicijose leido man kelti kvalifikaciją, ypač paskutiniu metu įgyti tarpdisciplininių, administracinio vadovavimo žinių. Sukaupiau įvairių kompetencijų ir jas tikiuosi panaudoti realizuodamas save kaip teisininkas bei kurdamas didesnę profesinę-teisinę, ekspertinę pridėtinę vertę. Šiame gyvenimo etape jaučiuosi esąs pribrendęs naujiems, didesniems pokyčiams, galbūt – net tam tikriems iššūkiams.

Kad ir ką jūs besakytumėte apie savo pasitraukimo priežastis, tačiau bet kurio aukštesnes pareigas užimančio prokuroro pasitraukimas iš tarnybos viešojoje erdvėje šiuo metu vis viena bus vienaip ar kitaip siejamas su pokyčiais prokuratūros sistemoje. Kokia Jūsų nuomonė apie tiek dalies prokuratūros bendruomenės, tiek kai kurių visuomenės atstovų nevienareikšmiškai vertinamą prokuratūros  reformą?

Manau, kad reformas turi vertinti tie, kam prokuratūra yra atskaitinga pagal Prokuratūros įstatymą, t. y. Seimas ir Prezidentūra. Juoba kad aš pats dalyvavau ne vienoje darbo grupėje, rengusioje struktūrinius prokuratūros pokyčius. Galėčiau tik pasakyti, jog mano nuomonė ne visada sutapdavo su kitų grupės narių nuomone, mums teko nemažai pasiginčyti ir padiskutuoti, kas, matyt, yra neišvengiama bet kokios pertvarkos metu.  Kita vertus, kaip apygardos vyriausiasis prokuroras manau, kad pokyčiai jau yra įvykę.  Klaipėdos apygardoje turime gerus arba puikius rezultatus, pagal kuriuos šiuo metu esame vertinami. Įvykusiuose pokyčiuose aš norėčiau akcentuoti ne kėdžių perstumdymą, o tokius teigiamus pasikeitimus, kaip per pastaruosius kelerius metus prokuratūroje sėkmingai  pradėtas naudoti technologijas, dėl kurių prokuratūros  valdymo ir kontrolės  procesai tapo lengvesni ir lankstesni.

Reklama

 Gal jau žinote savo būsimąją darbovietę?

 Norėčiau pirma uždaryti vienas duris, o po to atidaryti kitas. Natūralu, jog teisinių darbų centras telkiasi sostinėje, todėl ketinu sugrįžti savo kompetencija ir teisine patartimi dalintis į Vilnių.

Nors nesate klaipėdietis, tačiau ar  nėra gaila po beveik šešerių metų sėkmingo darbo uostamiestyje palikti pajūrį ir kolektyvą, kuris Jus, kaip vadovą ir puikų savo srities profesionalą, vertino ir gerbė? Ar netruks jums Vilniuje Smiltynės dviračių tako, kuriuo mėgdavote laisvalaikiu važinėtis?

Mano vertinimu, šiuo metu Klaipėdos apygardos prokuratūros kolektyvas (turiu omenyje ir specializuotus skyrius, ir teritorinius padalinius ) veikia kaip puikiai sustyguotas mechanizmas. Man ypač svarbu tai, kad  kolegas vienija ne tik kompiuterinis tinklas, bet ir bendras vertybinis vardiklis. Kolegos  lieka atsparūs „gamybos“ vajui, darbuotojai yra padorūs, principingi, atsakingi įstatymo sergėtojai.

Prokurorų kvalifikacija tikrai aukšta, pasiekusi lygį, kurį pagrįstai galima pavadinti ekspertiniu. Gilių žinių, kvalifikacijos derinys su padorumu, sąžiningumu, atsakingumu, t.y. specialių ir asmeninių savybių rinkinys,  ir yra stipriausia mūsų kolektyvo pusė. Tuo tikrai didžiuojuos.   O dviračio žadu nepamiršti ir sostinėje. Nors tvirtinama, kad klaipėdiečiu netampama, o juo reikia gimti, tačiau Klaipėdos užmiršti neįmanoma.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2013-09-21   21:37

IP: 193.219.60.15

Prokurorai biudžeto lėšomis reklamuoja advokatą G. Danėlių.
Klaipėdos prokuratūros atstovė spaudai reklamuoja privatų advokatą ir tai daro labai saldžiai šleikščiu stiliumi:
"Kas pastūmėjo G.Danėlių baigti darbą prokuratūroje? Į šį klausimą atsakymo bandė ieškoti Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė Palmira Martinkienė."
N.P.: čia tokios tradicijos šioje prokuratūroje - už valdiškus pinigus dirbti privatiems interesams, užuot gynus viešą interesą.
G.Danėlius tik per plauką vos netapo gen.prokuroro pavaduotoju. Jo vaovaujama prokuratūra nuolat atmesdavo prašymus ginti nuo prichvatizavimo
visuomenės turtą, aršiai gynė libcentristus konkrečiose bylose, atstovavo verslininkų numatomą pelną "stiklainių" statybose, gynė juoduosius archeologus, kuriuos pagavome su paveldo darbuotojais už rankos Apuolės senkapyje: slėpė kartu su Skuodo prokuroru tų plėšikų susirašinėjimą skaipu, kurį iš ištrinto tų plėšikų kompo buvo atstatę sąžiningi VRM pareigūnai ir t.t. Spėju, kad jis nueis dirbti velnio advokatu pas tuos pačius, kuriuos atstovaudavo dirbdamas prokurorų vadovu.
Gal pagaliau Klaipėdos prokuratūroje sumažės aršiai socialiai neatsakingų verslininkų bei liberalcentristų asmeninius interesus, o ne viešą interesą ginančių prokurorų, kurie laisvalaikiu dar globodavo ir už rankos pagautus Skuodo juoduosius archeologus.
O gal įvyks antras stebuklas (po teismo sprendimo, apgynusio V.Giržadą) gen.prokuratūrai pavyks paskirti Klaipėdos prokuratūros vadovu sąžiningą ir bendrąjį gėrį ginantį teisėsaugininką?

kaziui

2013-09-20   20:09

IP: 195.204.231.177

o kas tas jau toks tas naglis? reksnys ir isterikas

Tik jauni kadrai isjudins sirsyna sena

2013-09-20   15:54

IP: 82.135.197.142

Tokiu jaunu perspektyviu reiketu ir Policijoja ....Manau veteranai su milicijos issilavinimu ir be jokiu perspektyvu ,naujioviu turetu apleisti vieta jauniems su siolaikiniu poziuriu ,ziniu bagazu ....Nes atejus naujiems vadovams sujudinamas sirsiu lizdas ,svogeriu ,pazystamu ar uzjaucianciu ratas per kuriuos negali dirbti padorus saziningi pareigunai ...Sekmes buvusiam prokuroriui ....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Į "Vakarų ekspreso" redakciją dėl Žardės parke atsiradusio šiukšlyno kreipėsi Žardės mikrorajono...

Žardės parkas paverstas šiukšlynu nuotrauka, foto

Turėjusi sunkią vaikystę, tačiau vėliau itin daug pasiekusi asmeniniame gyvenime Lalita Atienė...

"Savaitės eksprese" - kodėl Lalita Atienė atsisakė milijoninio verslo nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...