2019 m. balandžio 18 d. 21:32 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Gatvės asfalte ieško korupcijos

(6)

Gatvės asfalte ieško korupcijos nuotrauka, foto

GATVĖS. Iki šių metų pavasario mieste nebuvo tvarkos, kurioje būtų įvardyti gatvių asfaltavimo prioritetai bei kriterijai. Pagaliau buvo nuspręsta per 2017-2019 metus išasfaltuoti visas (išskyrus sodų bendrijos "Tauras") Tauralaukio gatves, iki šiol turinčias žvyro dangą. Pirmuoju etapu bus rekonstruojamos Akmenų, Vėjo, Debesų ir Smėlio gatvės.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Aktyviai Savivaldybei raštus rašantis klaipėdietis Nerijus Rimkevičius nepasiduoda ir siekia išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis prieš kelerius metus buvo išasfaltuota dalis gatvės Tauralaukyje bei kodėl miestas nori asfaltuoti sodininkų bendrijos gatves.

N. Rimkevičius jau kelerius metus nuolat kreipiasi į Savivaldybę bei kitas institucijas, ragindamas aiškintis, ar teisėtai 2015 m. Tauralaukyje išasfaltuota 200 metrų Klaipėdos gatvės atkarpa. Pasak klaipėdiečio, įtarimų kelia tai, kad asfaltuota atkarpa yra prie Seimo narės Irinos Rozovos dukros namų, o likusi gatvės dalis liko neasfaltuota. Teigiama, kad atkarpos tvarkymas atsiėjo 70 tūkst. eurų.

N. Rimkevičius atsakingų institucijų prašė išsiaiškinti ir tai, ar sodų bendrijos "Tauro sodai" gatvės teisėtai planuojamos vystyti, ar toks prioritetų skirstymas nepažeidžia kitų Tauralaukio gyventojų lūkesčių, mat jie gatvių įrengimo ir asfaltavimo laukia net per 20 metų. Jam kelia abejonių ir pasirinkimas asfaltuoti Vėjo gatvę, nes jos užstatymas esą siekia mažiau nei 50 proc., o prioritetas jai teikiamas vien todėl, kad norima įrengti susisiekimo arteriją tarp Tauralaukio ir Žaliojo Slėnio.

Klaipėdiečio keliami klausimai jau buvo pasiekę Seimo kontrolierių, Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybą, Antikorupcijos komisiją, o šią savaitę juos aptarė ir Kontrolės komitetas.

Komiteto nariams buvo pristatytos auditorių išvados, kuriose teigiama, kad, atlikus patikrinimą dėl lėšų naudojimo gatvėms asfaltuoti, pažeidimų nenustatyta. Statybos ir infrastruktūros įgyvendinimo poskyrio vedėja Vaida Lendraitienė nurodė, kad minėta Klaipėdos g. atkarpa buvo įtraukta į strateginį planą Tarybos sprendimu, o administracija tėra vykdytoja.

Komiteto narė Nina Puteikienė sakė, kad viskas prasidėjo nuo esą vos kelių gyventojų 2014 m. parašyto elektroninio laiško su prašymu asfaltuoti tą atkarpą, ir domėjosi, ar audito metu jis buvo įvertintas. Tačiau auditorė Daiva Čeporiūtė sakė, kad buvo nagrinėti tik pateikti dokumentai.

Posėdžio metu internetu buvo susisiekta su pačiu N. Rimkevičiumi, kuris sakė, kad tęs tiesos paieškas, o jei prireiks, eis ir teisiniu keliu.

Komiteto pirmininkas Arūnas Barbšys kritikavo audito rezultatus - esą nepateikta konkrečių atsakymų į gana aiškius klausimus.

"Išvada nepilnai atsako į užduotus klausimus ir iš atsakymų neina suprasti vertinimo. Buvo gana konkretūs klausimai, o akte surašytos bendros formuluotės. Norėčiau siūlyti atliktą tyrimą vertinti nepatenkinamai", - nepatenkintas buvo A. Barbšys, kuriam pritarė ir N. Puteikienė.

Jų kolegė Jolanta Skrabulienė pareiškė, kad nesutinka su tokia nuomone, nes dirbo kompetentingos institucijos ir išvadomis abejoti komitetas neturi kompetencijos. Neigiamam tyrimo įvertinimui nepritarė ir Vaida Žvikienė, pabrėžusi, kad jeigu nesutinkama su audito išvadomis, jas galima skųsti teismui. Lilija Petraitienė nuo audito išvadų vertinimo susilaikė.

Komitetas nutarė perduoti klausimą svarstyti Antikorupcijos komisijai.

"Matau, kad darbo mums čia užteks ilgam, nebent priimtume kažkokį sprendimą, kuriuo iš dalies pripažintume savo klaidas, kurių iš tikrųjų aš matau. Kitąkart teisėti sprendimai nėra teisingi", - kalbėjo posėdyje dalyvavęs šios komisijos pirmininkas Rimantas Didžiokas, svarstęs, kad situaciją galima išspręsti civilizuotai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pagaliau

2017-12-03   08:43

IP: 83.188.108.157

imtasi "kedenti" miesto liberalius valdininkus , man taip pat abejotinos išvados , nes tik neseniai išstojusi iš liberalų partijos kontrolierė tikrina buvusių bendrapartiečių valdomos savivaldybės valdininkų sprendimus ? Na tik čia gali būti tokie liberalūs cirkai :)))) Gal reikėtų keisti kontrolierę , bent kuriam laikui taip vadinam atvėsimui ?

Nerijus Rimkevičius

2017-12-03   08:39

IP: 45.56.155.114

"Rozovos atakarpa" šiuo metu yra šalutinis veiksnys, mane labai domina jungties į J. Simonavičiūtės gyvenamą vietą, Žaliajame Slėnyje planavimo aplinkybės ir J. Simonavičiūtės priimti sprendimai.
Apibendrinimui, J. Simonavičiūtė 2012 m. rugpjūčio mėn. inicijuoja ir pasirašo įsakymą dėl Specialaus plano rengimo šiaurinėje Tauralaukio pusėje. 2013 m. sausio mėn. programinėje užduotyje numato jungčių į savo gyvenamąjį rajoną įrengimą ir pati pasirašo įsakymą. Patvirtinus planą, jungtis į J. Simonavičiūtės gyvenamąją vietą ( Žaliąjį slėnį) įvardijama prioritetine. Klaipėdos miesto savivaldybė, man adresuotuose dokumentuose šią jungtį įvardija kaip „ypatingos svarbos“, tačiau vėliau negali paaiškinti šios jungties svarbos ir nepateikia tai patvirtinančių dokumentų . Siekiant įrengti jungtį į „Žaliąjį Slėnį“, prioriteto tvarka būtina įrengti (rangos sutartis jau pasirašyta) ir išasfaltuoti mažiausiai visame Tauralaukio kvartale apgyvendintą ir užstatytą Vėjo g., kadangi iš Vėjo ir Smėlio gatvių sankirtos numatyta įrengti papildomą žiedą iš kurio ir yra planuojama jungtis į J. Simonavičiūtės gyvenamąją vietą. Na ir galiausiai, kad užtikrinti transporto srautų saugų eismą atsiradus jungčiai su „Žaliuoju slėniu“, būtina, neseniai įrengto Tauralaukio viaduko pertvarka, kainuosianti, mažiausiai puse milijono eurų. Štai tokia, visiškai teisėta schema kaip „prasukti“ jungtį iš miesto į savo kaimą, jeigu esi admininistracijos direktorius, viskas teisėta, tačiau ar teisinga kitų Tauralaukio gyventojų atžvilgiu? Būtų labai įdomu išgirsti teisėsaugos struktūrų vertinimą šiuo klausimu. Atkreiptinas dėmesys, kad kontrolės ir Audito tarnyba sąmoningai ar ne, visiškai nepasisakė ir nekomentavo planuojamos įrengti Vėjo gatvės aplinkybių.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos prašau informuoti kokiais teisės aktais, ir norminiais dokumentais vadovaujantis buvo priimtas sprendimas į planavimo programos užduotis įtraukti Klaipėdos rajone esantį kaimą? Kuo vadovaujantis ir kodėl šiam kaimui suteiktas toksai aukštas prioritetas? Ar nemanote, kad J. Simonavičiūtė į planavimo programą įtraukdama rajone esančia vietovę, kurioje pati ir gyvena veikė galimai pažeisdama įstatymus ir viešuosius ir privačius interesus. Ar šios atkarpos įrengimo planavimui buvo teisėtai panaudotos miesto biudžeto lėšos?
Įdomu ką mano teisėsauga apie tokius buvusios Klaipėdos Administracijos direktorės J. Simonavičiūtės veiksmus ir priimtus sprendimus?

KEISTI

2017-12-02   22:52

IP: 78.58.127.189

sutapimai.Visi tampa akli ir kurti ,kai reikia pripažinti savo klaidas !!!!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sukaustęs siaubas ir neviltis - taip jautėsi visa Europa pirmadienio vakarą liepsnoms...

Ar apsaugoti maldos namai Lietuvoje? nuotrauka, foto

Legendinei klaipėdiečių jachtai "Lietuva" per 40 metų pirmą kartą atliekamas kapitalinis remontas....

Jachtai "Lietuva" laivų vėžys nediagnozuotas nuotrauka, foto

Vos po mėnesio, gegužės 18-ąją,  Klaipėda svečius pakvies į jubiliejinį, jau 10-ąjį...

10-asis Klaipėdos laivų paradas kviečia laivus sužibėti nuotrauka, foto

Penktadienį, balandžio 19 d., Klaipėdoje bus išjungtas šildymas daugiabučiuose.

Klaipėdoje baigiamas šildymo sezonas nuotrauka, foto

„Neptūnas“ kyla į antrąją vietą nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (23-7) susigrąžino antrąją „Betsafe–LKL“ čempionato vietą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai...

Tarptautinė diena be lifto skatina žmonių fizinį aktyvumą nuotrauka, foto

Lietuva, Lipimas laiptais yra paprastas būdas padidinti savo kasdienio fizinio aktyvumo lygį, net...

Klaipėdietės neatsilaikė prieš LSU nuotrauka, foto

Sportas, Rungtynėmis Kaune tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) prasidėjo...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

Sportas, Paskelbta prieš 47 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...