2021 m. sausio 20 d. 16:01 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Fortum Klaipėda" pristatė veiklos rezultatus

(1)

"Fortum Klaipėda" pristatė veiklos rezultatus nuotrauka, foto

NERIMAS. Vitalijaus Žutos (stovi) teigimu, bendrovei nerimą kelia Seime inicijuotas pasiūlymas skirti dar vieną mokestį atliekas deginančioms įmonėms. Tai, pasak generalinio direktoriaus, ateityje gali turėti pasekmių - gyventojams gali dar labiau brangti atliekų surinkimas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį susitikime su žiniasklaida UAB "Fortum Klaipėda" apžvelgė savo pastarųjų metų rodiklius. Nors dėl konkurencijos rinkoje šilumos kaina uostamiestyje viena mažiausių, neretai pasigendama lygių konkurencijos sąlygų.

Atliekas deginanti "Fortum Klaipėda" vidutiniškai per metus uostamiestį aprūpina apie 50 proc. šilumos. Vasarą, sumažėjus paklausai, uostamiesčiui pakanka vien bendrovės teikiamos šilumos energijos.

Pigi šiluma

Pasak bendrovės "Fortum Klaipėda" direktoriaus Tomo Eikino, ne šildymo sezono metu įmonės kaina iš esmės yra mažiausia, palyginti su didžiaisiais nepriklausomais šilumos gamintojais, tai neva akivaizdžiai matoma šilumos supirkimo aukcionuose.

Visgi, jo teigimu, iki sausio 1 d. rinkoje buvo fiksuojama konkurencijos nelygybė. O ir dabar gali būti taip, kad nelaimėjusi vieno ar kito aukciono "Fortum Klaipėda" pagamintos šilumos dalį bus priversta paprasčiausiai "išmesti į orą".

"Šilumos energijos gaminsime tiek pat, nes turime įsipareigojimus sudeginti tam tikrą kiekį atliekų", - sakė T. Eikinas.

2017-2018 m. "Fortum Klaipėda" atsisakė biokuro. Atsirado šimtaprocentis atliekų deginimas. Pagrindinis bendrovės atliekų tiekėjas - Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, su kuriuo sudaryta ilgalaikė sutartis.

Reklama

"Buvo nuspręsta, kad galutinį atliekų tvarkymą Klaipėda spręs jas degindama, o ne šalindama į sąvartyną. Tačiau atliekas deginame ir iš kitų Lietuvos miestų. Kitų metų gegužės mėnesį bus užbaigta statyti Kauno jėgainė. Natūralu, kad kuro ir atliekų srautas pasiskirstys kitaip. Tačiau mums sugrįžti prie biokuro neprireiks", - tikino T. Eikinas.

Degina ir nuotekas

Pasak jo, atliekų kokybė prieš rūšiavimą ir po jo niekaip nesiskiria. Statistika rodo, kad tik 5 proc. atliekų yra tinkamos pakartotinai panaudoti, perdirbti.

Liaupsių sulaukė užstato sistema, pagal kurią Lietuva tapo lydere Europoje. "Fortum Klaipėda" atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais tarp atliekų kone neliko plastikinės, stiklinės ir aliumininės taros.

Tačiau prie rūšiavimo prisideda ir pati bendrovė - po atliekų sudeginimo išimama apie 3,5 tūkst. tonų juodojo metalo, kuris vėliau priduodamas metalo perdirbėjams.

"Mes tvarkome įvairias atliekas - nuo skystų iki kietų. Išsprendėme aktualų klausimą "Klaipėdos vandenyje". Laimėjome viešąjį konkursą, todėl tvarkome jų sausintą dumblą. Tai davė rezultatą. "Klaipėdos vanduo" kvapų problemai tam tikrą poveikį turi, bet jis kur mažesnis nei buvo prieš tai. O ir investuojama daug pinigų į kvapų mažinimą", - teigė T. Eikinas.

Beje, dar šiais metais "Fortum Klaipėda" ruošiasi pasirašyti sutartį su UAB "Branda LT" dėl dalies atliekų sudeginimo. Jau dabar "Fortum Klaipėda" priima nuotekas iš Rietavo ir jas sudegina.

Reklama

Kalbėdami apie kvapų problemą uostamiestyje "Fortum Klaipėda" atstovai patikino, kad deginant šiukšles įmonė Klaipėdos nesmardina.

Didelės investicijos

Pasak "Fortum Heat Lietuva" generalinio direktoriaus Vitalijaus Žutos, iš viso "Fortum" grupė grupė Lietuvoje yra investavusi daugiau nei 200 mln. eurų.

Jis pabrėžė, kad 2010 metais Lietuva pagal atliekų tvarkymą buvo Europos Sąjungos uodegoje, o štai 2017 metais vaizdas pasikeitė - Lietuva jau buvo viduryje.

Bendrovė daugiausia pajamų gauna už elektros gamybą (37 proc.). Po to eina šilumos pardavimas (34 proc.), atliekų utilizavimas (27 proc.) ir metalo laužas (2 proc.).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Girinis

2019-10-11   16:58

IP: 90.135.111.35

3,5 tūkst.tonų metalo laužo atliekų! Iš kur? Jie ten metalą lydo,ar greičiau ,tyliai,padangas ? Bet miesto nesmardina?!Būtu gerai ant to Fortumo vamzdžio dujų analizatorių primontavus ir duomenis ON LINE pateikti. Va tada galima būtu kalbėtis su direktoriumi. Statistiškai nei viena didelė įmonė negali laikytis griežtų gamtosauginių reikalavimų, jau nekalbant apie šiukšlininkus, kurie degina viskas kas dega ir" kai niekas nemato".Direktorius negali kitaip šnekėti,bet prie alaus bokalo įmonės veiklos visai kitaip atrodytu. Geriausi pinigai byra iš tos paslaugos ,kurios niekas kitas nesiima. Įstayminiai draudimai ir griežti reikalavimai ,išmanantiems, yra puiki klęstėjimo terpė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Taikos prospekto ašyje sausį bendras eismo srautas sausį 34% mažesnis lyginant su...

Kaip klaipėdiečiai judėjo gatvėmis šiemet? nuotrauka, foto

Dėkoju visiems pilietiškiems klaipėdiečiams, nuolat pranešantiems, kuriose gatvėse pasigendama kelininkų.

Už nepakankamą gatvių valymą - baudos nuotrauka, foto

Gabeno naminę - neteko automobilio nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus priežasčių, kodėl taip nutiko, siūlo pradėti...

„Slapta Putino karalystė“: Navalno tyrimas atskleidžia apie milijardo vertės saugomus rūmus nuotrauka, foto

Pasaulis, Pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas yra suimtas, tačiau tai netrukdo jo komandai...

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos nuotrauka, foto

Švietimas, Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per...

Kriminalai, Paskelbta prieš 13 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 17 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 36 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...