Filmavimo kameros: saugo ar baugina?

Filmavimo kameros: saugo ar baugina?

"Šypsokitės, jus filmuoja!" Nemažai žmonių tikriausiai šios frazės išgirsti nenori vien dėl to, kad galbūt netaptų pajuokos objektu. Kita vertus, slaptos ir viešos vaizdo fiksavimo kameros tapo tiek įprastos, kad filmuojami esame beveik visur: parduotuvėse, autobusuose, gatvėse, darbovietėje. Kur ir kam naudojami šie duomenys? Kiek laiko jie saugomi?

Pasidomėti asmens duomenų apsaugos taisyklėmis ir jų taikymu praktikoje paskatino keletas prieštaringų klaipėdietiškų situacijų.

Teisybės terminas - 3 dienos

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi klaipėdietė Galina, kurios močiutė patyrė traumą važiuodama viešuoju miesto transportu.

"Smiltelės gatvėje močiutė įlipo į 9-ojo maršruto autobusą ir važiavo juo sėdėdama keleivio vietoje. Autobusas skubėjo pravažiuoti Laukininkų sankryžą, tačiau užsidegus geltonam šviesoforo signalui staiga sustabdė. Dėl staigaus stabdymo močiutė "skrido" per visą autobusą. Su ja ir kitos pakeleivės. Autobuso vairuotojas, tiesiogiai atsakingas už keleivių saugumą, užuot atsiprašęs ar iškvietęs pagalbą, senoles apšaukė, neva reikėjo laikytis, o ne "sėdėti kaip senoms bulvėms". Žmonės močiutei padėjo išlipti iš autobuso ir iškvietė greitąją pagalbą. Močiutei buvo diagnozuotas stiprus šonkaulių sumušimas bei dešinės rankos dilbio kaulo lūžis", - papasakojo incidentą ponia Galina.

Daugiau skaitykite dienraštyje "Vakarų ekspresas".

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder