Etikos komisijai - suklastoti dokumentai?

Etikos komisijai - suklastoti dokumentai?

Vakar susirinkę Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisijos nariai liko šokiruoti: Tarybos narių Ligitos Girskienės ir Arūno Barbšio elgesiu namų bendrijų susirinkimų metu besiskundusi jų pirmininkė Alma Ramanauskienė savo tiesą bandė įrodyti pateikdama galimai suklastotus dokumentus.

Miesto politikų elgesiu besiskundusi namų bendrijų "Varpas" ir "Šerkšnas" pirmininkė situacijos pati nušviesti nebuvo linkusi. Kartu į posėdį ji atsivedė teisininką Liną Mažonį, kuris, beje, prieš 3 metus buvo išbrauktas iš advokatų padėjėjų sąrašo, o iki to jam buvo iškeltos bent 4 drausminės bylos dėl galimo dokumentų klastojimo ir kitų nusižengimų.

Jis aiškino, jog kovą vykusio DNSB "Varpas" susirinkime dalyvavusi L. Girskienė pasirašė kaip 17 buto gyventoja, nors jame gyvena su ja nesusiję žmonės, kurie nebuvo davę ir jokių įgaliojimų. A. Barbšiu skųstasi "dėl nekonstruktyvaus elgesio, įžeidinėjimų ir panašiai".

"Abu Tarybos nariai nėra nei "Šerkšno", nei "Varpo" nariai, tačiau abu aktyviai reiškiasi susirinkimų metu. Po to jie pasilieka ir bando kalbėtis su gyventojais", - pasakojo teisininkas, pridūręs, jog ant bendrijų šie politikai neva užsiundė kontrolierius.

Be to, bendrijų atstovams užkliuvo ir tai, jog L. Girskienė savo "Facebook" anketoje pareiškė, jog jai teks "klaipėdiečiams padėti atsikratyti tokių vadovų". Apskųstieji neva naudojasi savo, kaip Tarybos narių, statusu ir kiršino gyventojus.

L. Girskienė tvirtino visiškai nesutinkanti su tokiais teiginiais. 17 butą dalyvių sąraše ji esą įrašė per klaidą, kadangi jos atstovauti paprašė 6 buto gyventoja Danutė Ulozienė, kuri taip pat dalyvavo posėdyje.

"Kiek galiu, tiek padedu bendrijų nariams ir pirmininkams. Vadovaujuosi savo vertybėmis ir nuostatomis, kas teisus ir ne. Šiuo atveju matau neteisybę abiejų DNSB narių atžvilgiu, nes žmonės nežino realios situacijos bendrijoje, o ją paliudija dokumentai. Bendrijoje ne kartą vyko patikrinimai ir buvo nustatyta daugybė pažeidimų. Dėl to jos nariams ir buvo pasiūlyta organizuoti susirinkimą bei spręsti klausimą dėl bendrijos pirmininko pakeitimo", - situaciją atskleidė L. Girskienė.

Ji pažymėjo, jog dėl pažeidimų pirmininkei du kartus buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, jai teko mokėti baudas. Maža to, ji esą slapstosi tiek nuo bendrijos narių, tiek nuo policijos. Vienąsyk ji neva net 3 mėnesius buvo dingusi, neatsakė į valstybės tarnautojų skambučius. Matydama tokia situaciją L. Girskienė teigė tiesiog negalėjusi nedalyvauti susirinkimuose. Ji pažymėjo, jog pasirašė protokole kaip dalyvė ir nebalsavo, juolab "nesimušė ir "nesikoliojo".

A. Barbšys vardijo tokius pat argumentus ir pabrėžė, kad yra vieno iš "Varpo" bendrijai priklausančio buto bendraturtis. Jis taip pat pažymėjo, jog bendrijose buvo atlikti tyrimai ir esą rasta daugybė įvairių pažeidimų. Bendrijų atstovų išdėstytus parodymus jis vadino šmeižtu ir melu.

"Susirinkimuose dalyvavau bendrijos narių prašymu. Kitų susirinkimo dalyvių buvau nepagrįstai užgauliojimas, man buvo daromas spaudimas, keikiamasi necenzūriniais žodžiais. Pirmininkės prašiau imtis veiksmų ir kontroliuoti situaciją, sakiau, kad iškviesiu policiją. Ji rašė, jog aš konfliktavau, bet buvo atvirkščiai", - tikino politikas.

Susirinkusiuosius šokiravo L. Girskienės pastebėjimas. Prie dokumentų bendrijų atstovai buvo pridėję minimo "Varpo" bendrijos susirinkimo dalyvių sąrašą. Vienoje šio dokumento kopijoje nurodoma, jog posėdyje ji dalyvavo kaip Tarybos narė, o kitame, policijos tyrimui pateiktame analogiškame lape, ši skiltis yra tuščia. Maža to, viename lape yra dalyvių parašai, o kitame to nebuvo.

"Tai vienas iš pavyzdžių, kad bendrijoje vyksta nuolatinis dokumentų klastojimas", - mestelėjo L. Girskienė.

"Esu susipažinęs su bendrijos veikla ir dokumentais. Galima pažiūrėti ir Seimo kontrolieriaus Raimondo Šukio išvadas. 14 metų nebuvo organizuojamas susirinkimas. 14 metų iš esmės bendrija neturėjo pirmininko. Kai pagaliau pavyko suorganizuoti susirinkimą, neatėjo pati bendrijos pirmininkė. Tai "Varpas" turi ar neturi pirmininką?" - kone retoriškai klausė Etikos komisijos narys Vytautas Čepas.

Visgi L. Mažonis paaiškino, jog Juridinių asmenų registre nurodyta A. Ramanauskienės pavardė ir ji išrinkta teisėtai. Tačiau L. Girskienė suabejojo, ar minimas išrinkimas irgi nebuvo suorganizuotas klastojant parašus.

"Nors kai kurie pažeidimai ištaisyti, kiti darbai nepadaryti. Yra byla apylinkės teisme, tyrimas prokuratūroje ir policijoje. Ten tikrai kažkas negerai. Dėl parašų taip pat akivaizdu - klastotė yra", - pažymėjo V. Čepas.

Dauguma Etikos komisijos narių, posėdžiui pakrypus tokia linkme, nusprendė, jog L. Girskienės ir A. Barbšio veiksmų tirti nereikėtų. Pati komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė pažymėjo neįžvelgianti jokių nusižengimų.

"Mano įsitikinimu, Tarybos nariai turi teisę dalyvauti. Jei jie yra kviečiami žmonių, tokiu atveju jie net privalo dalyvauti ir negali atsisakyti", - pažymėjo A. Staponkienė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder