2021 m. sausio 17 d. 01:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Etiką tirs slaptai

(13)

Etiką tirs slaptai nuotrauka, foto

NUOSTATA. Etikos komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė tikino, kad naujieji komisijos nuostatai surašyti pagal įstatymo raidę ir neleidžia daryti išimčių dėl tyrimų viešumo.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Nei visuomenininkų piketai, nei kai kurių uostamiesčio politikų pasipriešinimas nesustabdė naujo miesto Tarybos Etikos komisijos veiklos nuostatų patvirtinimo. Juose pažymima, kad politikų neetiško elgesio tyrimai tampa slapti - tai reiškia, kad tyrimo stebėti negalės nei visuomenė, nei žurnalistai.

Toks politikų užsidarymas sukėlė sambrūzdį tarp visuomenininkų. Savo nuomonę šie tradiciškai išreiškė piketu prie Savivaldybės.

"Kaip galime rinkti ir gerbti politikus, jei jie savo neetišką elgesį nuo rinkėjų norės paslėpti po Etikos veiklos nuostatų straipsniais? Jau dabar, dar nepriėmus naujųjų nuostatų, Etikos komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė kviečia tik svarstomą politiką. Apie būsimą posėdį visuomenei neteikiama jokia informacija", - vėliau išplatintame pranešime tvirtino visuomenininkai.

Toks dėmesio atkreipimo būdas visgi nepadėjo pakeisti politikų apsisprendimo. Etikos komisijos pirmininkė Tarybos posėdžio metu pasiūlė dar papildyti nuostatus. Papildymais, be kita ko, dar kartą pažymima, kad "komisijos posėdžiai paprastai yra vieši", tačiau jie tampa slapti tyrimo metu.

"Tą siūlau ir grindžiu specialiuoju įstatymu - Politikų elgesio kodekso nuostatais, kurie apibrėžia komisijos veiklą. Išplatintame Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, kuri vykdo priežiūrą, atsakyme aiškiai nurodoma, kad politikų elgesio tyrimas negali vykti viešai. Prašau šią nuostatą priimti", - sakė A. Staponkienė.

Norams užsidaryti itin priešinosi opozicijos narė Nina Puteikienė.

Reklama

"Nemaniau, kad praėjus 26 nepriklausomybės metams pradėsime diskutuoti, ar viešų asmenų, politikų, kurie atėjo čia nieko nevaromi, etikos nusižengimų svarstymas turėtų būti viešas, ar uždaras", - sakė ji ir siūlė nuostatus papildyti gaire, kad posėdžiai yra vieši tik saugant asmens duomenis, tačiau ne tyrimo metu.

Tačiau vicemerė Judita Simonavičiūtė prisiminė prieš kelerius metus atsitikusį atvejį, kai ji "šmeižikiškai buvo paduota" į Etikos komisiją, o joje buvo svarstomi ir su jos mama, neviešu asmeniu, susiję reikalai. Kiti politikai taip pat pastebėjo, jog esant visiškam tyrimų viešumui kyla grėsmė į neviešų asmenų privatumą, neapsieinama be įžeidinėjimų ar išankstinių nuostatų.

Nors Savivaldybės teisininkė posėdžio metu patvirtino, kad N. Puteikienės siūloma nuostata "turbūt neprieštarauja" įstatymams ir Etikos komisijos nuostatai tvirtinami laisva Tarybos valia, opozicionierės siūlymas buvo atmestas. Visi kiti smulkūs pataisymai buvo įtraukti, tad balsų dauguma buvo nuspręsta priimti nuostatus, kuriuose įtvirtinamas ir tyrimo slaptumo faktas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gėda

2016-04-01   11:05

IP: 78.61.129.81

Kas darosi su mūsų savivalda, su demokratija, viešumu? Neturiu žodžių, didžiausias pažeidimas tokie uždari posėdžiai, tiesiog grįžtama į gūdų sovietmetį.

Nina Puteikienė

2016-04-01   10:33

IP: 195.14.179.121

Pasitikslinau: prieš tokį sprendimą balsavome tik dviese - aš ir Ligita Girskienė. Keturi susilaikė. Visi kiti buvo už uždarus posėdžius.

papildysiu savo nuomonę

2016-04-01   09:08

IP: 86.100.101.209

vakar per žinias sakė , kad turiu pasitikėti komisijos sprendimais . Kodėl ? :) Na aš neturiu "aklo pasitikėjimo " genų , man , kad pasitikėčiau reikia įrodymų . Dirbkit viešai , įrodykite ir pelnykite pasitikėjimą . Dabar abejoju ir labai ,,,,nemanau , kad elgiatės teisingai .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), organizuojančioje sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos teikimą...

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje sėkmingai baigtas pirmasis vakcinacijos etapas nuotrauka, foto

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...