2020 m. gruodžio 5 d. 13:55 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ekstremalių situacijų komisija: 14 rekomendacijų

(5)

2020-10-21, 17:29

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Ekstremalių situacijų komisija: 14 rekomendacijų nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

© Jono VALAIČIO nuotr.

Reklama

Šiandien posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą dėl rekomendacijų, kurios, komisijos narių nuomone, turėtų būti teikiamos miesto įstaigoms ir organizacijoms siekiant išvengti tolimesnio COVID-19 plitimo. Siūlymai susiję su nuotolinio darbo, švietimo proceso, neformaliojo ugdymo organizavimu, gydymo, slaugos, sporto, kultūros ir kt. įstaigų veikla. Rekomendacijos parengtos įvertinus epidemiologinę situaciją bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro siūlymus.

„Nors vertinant valstybės mastu situacija Klaipėdoje nėra itin bloga, turime dėti visas pastangas, kad nepatektume į „raudonųjų“ savivaldybių sąrašą, kurioms jau būtų taikomas karantinas. Neišvengiamai reikia ieškoti prevencinių priemonių dabar, kad išvengtume dramatiškiausių sprendimų netolimoje ateityje. Tikrai nesiekiame visko uždrausti, tačiau susirgimų augimo galime išvengti tik mūsų visų bendromis pastangomis“ – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kadangi ne visi siūlomi ribojimai – savivaldos kompetencija, Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos siūlymai bus teikiami Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui, kurie ir priims galutinius sprendimus.

„Jei nesiimsime priemonių, galime greitai atsidurti raudonoje zonoje, todėl savivaldybė kartu su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru parengė priemonių paketą, kuris, tikimės, prisidės prie ligos stabdymo. Siūlome, kad numatytos priemonės galiotų nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d., o besibaigiant šiam laikotarpiui situaciją vertinsime iš naujo ir spręsime, ar tikslinga pratęsti ribojimus“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijos laikotarpiui nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d.:

1. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

Reklama

2. Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių darbuotojams nevykti į komandiruotes. Seminaruose, mokymuose galimas dalyvavimas tik nuotoliniu būdu.

3. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbuotojų posėdžiai, pasitarimai turi būti organizuojami nuotoliniu būdu, jeigu nėra galimybės organizuoti nuotoliniu būdu, turi būti griežtai laikomasi visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių, nustatytų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose.

4. Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas turi būti organizuojamas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka ir griežtai laikantis visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių, nustatytų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose.

5. Uždrausti ligonių lankymą stacionarias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose. Leidžiamas lankymas tenkinant terminalinės būklės asmens poreikius ar kitais svarbiais atvejais įstaigos vadovui priėmus sprendimus (įsigalios Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, punktas gali būti koreguojamas atsižvelgus į Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimus).

6. Leisti dalyvauti gimdyme gimdyvę lydinčiam (artimam) asmeniui tik turint viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) neigiamą atsakymą, gautą ne vėliau kaip prieš 48 val. (įsigalios Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, punktas gali būti koreguojamas atsižvelgus į Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimus).

7. Uždrausti gyventojų lankymą socialinės globos įstaigose, slaugos ligoninėse ir skyriuose, bendruomeninio gyvenimo namuose ir ilgalaikes globos paslaugas teikiančiose įstaigose. Leidžiamas lankymas tenkinant terminalinės būklės asmens poreikius ar kitais svarbiais atvejais įstaigos vadovui priėmus sprendimus. Pagal galimybes organizuoti gyventojų bendravimą su artimaisiais nuotolinio ryšio priemonėmis – vaizdo skambučiai, IT bendravimo programėlės ir kt. (įsigalios Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, punktas gali būti koreguojamas atsižvelgus į Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimus).

Reklama

8. Kultūros įstaigų, kuriose veikia būreliai, klubai, studijos, meno kolektyvai, užsiėmimus ir meninį ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu (įsigalios Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, punktas gali būti koreguojamas atsižvelgus į Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimus).

9. Sporto įstaigoms stabdyti fizinį lankytojų aptarnavimą, jei asmenims nematuojama temperatūra, jei negalima užtikrinti 2 m atstumo tarp asmenų ir nesilaikoma valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų. Punktas netaikomas profesionaliems klubams ir profesionalaus sporto renginiams (įsigalios Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, punktas gali būti koreguojamas atsižvelgus į Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimus).

10. Organizuojant švietimo ir mokslo įstaigų darbą siūlome apriboti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo ir mokslo veiklą visose švietimo ir mokslo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose – kai klasėje ar grupėje nustatomas bent vienas COVID-19 ligos atvejis, ugdymo procesą toje klasėje ar grupėje organizuoti nuotoliniu būdu. Uždrausti popamokinę veiklą (įsigalios Vyriausybei ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui pritarus, punktas gali būti koreguojamas atsižvelgus į Vyriausybės ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimus).

11. Neorganizuoti kolektyvų renginių ir kitų darbuotojų susibūrimų visose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, ypač švietimo, asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos ir slaugos įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse, privačiose įmonėse, viešose vietose, jei neįmanoma užtikrinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nurodytų reikalavimų (siūlomas įtraukti punktas, dėl jo Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nariai balsuos atskirai).

12. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje, vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose pagal veiklos sektorius nustatytų būtinų prevencinių priemonių taikymą.

13. Pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų gydytojams skirti didesnį dėmesį pacientams, turintiems bent vieną COVID-19 ligos simptomą.

Reklama

14. Visomis informavimo priemonėmis raginti gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 ligos plitimo prevencija (vengti tiesioginio fizinio kontakto, nesiburti į grupes, bendrauti tik šeimose, atidėti asmenines šventes, užtikrinti kaukių dėvėjimą, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, laikytis tinkamos rankų higienos, kosėjimo / čiaudėjimo etiketo, tinkamai valyti aplinką ir pan.).

Žymos: koronavirusas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tinginių valdininkų rekomendacijos.

2020-10-24   14:33

IP: 78.62.20.83

Visiškai nekūrybingos rekomendacijos. Jokios diferenciacijos pagal veiklos pobūdį. Pvz., kodėl negalima užsiiminėti tenisu, kai žaidžia tik du asmenys, kodėl negalima užklasinėje veikloje mokyti vaiko groti kokiu nors instrumentu (individualus mokymas). Juk tokioje pamokoje yra tik du žmonės: mokinys ir mokytojas. ir t.t., ir t.t.

2020-10-23   22:41

IP: 78.61.189.227

Tai kad tokios rekomendacijos jau nebe rekomendacijos, o panasiau i karantina.

2020-10-22   10:46

IP: 86.100.120.30

Tam Klaustukui.
Nepretenduoju į proto galiūnus, bet stengiuosi diskutuoti.
Jei neturite nuomonės konkrečiu klausimu - tai gal geriau.... ir pasiskaitykite tai kas oficialiai skelbiama + apie 30 proc. to ko nežinome...

"Uostamiestyje šiuo metu fiksuojami 27 židiniai. Daugiausia iš jų, apie 20 - ugdymo įstaigose "


Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jau šiandien, šeštadienį 17 val. bus  įžiebta pagrindinė Klaipėdos miesto eglė.

Pagrindinė Klaipėdos eglė bus įžiebta saugiai nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Prieš šimtą metų, gruodžio 3 d., gimė Balys Juškevičius (1920-2013) - Klaipėdos...

Prisiminimai apie Klaipėdos teatrą ir jo žmones iš Balio Juškevičiaus dienoraščio nuotrauka, foto

VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas informuoja, kad, mažėjant sekmadieninių keleivių, nuo sekmadienio retina...

Autobusai važiuos dar rečiau nuotrauka, foto

Palanga nelaukia: visi moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo pirmadienio Palangoje moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu, pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kalėdinė „dovana“ vairuotojams – nauji greičio matuokliai nuotrauka, foto

Automobiliai, Vairuotojų laukia staigmena – jau netrukus skirtingose Lietuvos vietose pradės veikti beveik...

Trumpam sugrįžusią šilumą blaškys žvarbūs vėjai nuotrauka, foto

Lietuva, Artimiausiomis dienomis žymesnių permainų nenumatoma, laikysis apniukę orai, šilumą blaškys smarkaus vėjo...

Šiauliuose Kalėdų eglė įžiebta paslapčia nuotrauka, foto

Lietuva, Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...