2021 m. kovo 7 d. 17:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Džiugino tradicija tapę „Klaipėdos jaunimo apdovanojimai“

2020-12-07, 19:44

Klaipėdos m. sav. inf.

Džiugino tradicija tapę „Klaipėdos jaunimo apdovanojimai“ nuotrauka, foto

Reklama

Šiemet, kaip ir kasmet, Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su Jaunimo reikalų taryba (toliau – JRT) ir kiti partneriai organizavo Klaipėdos jaunimo apdovanojimų ceremoniją. Šių metų renginys unikalus bei išsiskiriantis iš ankstesnių – gruodžio 4 d. apdovanojimų ceremonija vyko per nuotolį.

Prasmingi siekiai ir dar neregėti iššūkiai

Šių apdovanojimų siekis – įvertinti individualiai ar jaunimo organizacijoje veikiantį jaunimą ir užsiimantį visuomenei ar tam tikrai bendruomenei vertinga veikla. Taip yra skatinama ne tik apdovanoti jau ir taip aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujantį jaunimą ar NVO sektorių, bet taip pat ir įkvėpti pasyvią jaunimo dalį didesniems užmojams ir motyvacijai veikti ir siekti aukštumų.

Iniciatyvos organizatoriai, net ir susidūrę su pandemijos keliamomis kliūtimis renginio organizavimui bei visuotinai įvesto karantino dėl COVID-19 suvaržymų, nepabūgo ir apovanojimus nusprendė perkelti į virtualią erdvę. Apdovanojimų ceremoniją buvo nuspręsta transliuoti tiesiogiai, naudojantis Klaipėdos jaunimo organizacijų socialinio tinklo „Facebook“ paskyromis. Filmavimo lokacija šiais metais tapo VšĮ „Asmenybės ugdymo“ uždaras riedučių ir riedlenčių parkas, kuris yra dar visiškai nauja ir unikali erdvė klaipėdiečiams ir visam Klaipėdoje gyvenančiam jaunimui.

Kandidatų siūlymas, balsavimas ir taškų skaičiavimas

Kaip ir kiekvienais metais visuomenei yra pateikiamas nominacijų sąrašas, kuriame yra vienuolika jau pateiktų nominacijų bei viena laisvai pasirinktina – t.y. patys klaipėdiečiai turėjo galimybę siūlyti pageidaujamą kandidatūrą. Į kiekvieną iš šių nominacijų buvo leidžiama iškelti norimus asmenis, jaunimo organizacijas ar atskiras iniciatyvas. Tuomet kiekvienoje kategorijoje atrinkta po tris dažniausiai visuomenės siūlomus kandidatus. Vykę tiek visuomenės, tiek JRT sudarytos komisijos balsavimas turėjo vienodą reikšmę. Rezultatai, kurie buvo gaunami konvertuojant į atitinkamus taškus ir nulėmė nugalėtojų pergalę. Jei kandidatų surinkta bendra taškų suma sutampa – laimėjimą lemia visuomenės balsas.

Klaipėdos jaunimo apdovanojimų balsavimo rezultatai

 • Metų savanorio nominacijoje nugalėjo Ieva Inokaitytė (bendra taškų suma – 24 taškai), tačiau aktyviai balsuota buvo ir už Jolitą Ivanauskaitę (16 taškų) bei Aušrą Petkutę (20 taškų).
 • Metų jaunimo organizacija išrinkta Lietuvos moksleivių sajungos Klaipėdos miesto mokinių savivaldų informavimo centras (22 taškai), tarp pateiktų nominantų – VšĮ Aasmenybės ugdymo kultūros centras (18 taškų), Erasmus studentų tinklas Klaipėdoje (18 taškų).

Metų jaunimo projektu pripažintas Asmenybės ugdymo kultūros centro - "AJE skatepark" projektas (22 taškai), taip pat didelę dalį balsų surinko Asociacija Mano miestas Klaipėda "Be cool after school" (16 taškų) ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija "Apskritasis stalas" "Kino bilietas už idėją" (22 taškai).

 • Metų jaunimo ambasadoriaus nominaciją pelnė Deividas Petrolevičius (22 taškai). Toje pačioje kategorijoje konkuravo Aistė Valadkienė (22 taškai), Aivaras Vaiginis (16 taškų).
 • Metų jaunimo partneriu išrinktas Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras (22 taškai), tačiau balsais neatsiliko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras "Atviros jaunimo erdvės" (20 taškų) bei Lietuvos marketingo asociacija Klaipėdos skyrius (18 taškų).
 • Pilietiškiausa jaunimo organizacija šiais metais tapo Gausus gyvenimas (22 taškai), drauge varžėsi tokis organizacijos kaip Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija "Apskritasis stalas" (22 taškai) ir Senamiesčio "Rotaract klubas" (16 taškų).
 • Metų prisikėlimo titulą pelnė Klaipėdos liberalaus jaunimo organizacija (24 taškai), nominantų sąraše buvo įtraukta ir JCI Klaipėda (20 taškų) bei Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga Klaipėdos filialas (16 taškų).
 • Metų jaunimo lyderiu pripažintas Robin Mubarik (22 taškai). Šioje nominacijoje aktyviai buvo balsuota ir už Audrių Paulauską (20 taškų), Jolitą Valaitytę (18 taškų).
 • Metų nugalėtojo apdovanojimas atiteko Benui Eimučiui (22 taškai). Taip pat kandidatūrai buvo pasiūlytas Evaldas Eugenijus Tamošauskas (18 taškų) ir Individualių poreikių kūrybos studija "Plunksnelė" (20 taškų).
 • Metų pilietiškiausia šeima visuomenės ir JRT komisijos išrinkta Artiom Kazkovcev ir Sigita Viršilaitė (24 taškai). Tačiau nuožmi konkurencija jautėsi ir tarp Aistės ir Roko Valadkų (18 taškų) bei Ievos ir Edgaro Jefimovų (18 taškų).
 • Metų jaunojo verslininko kategorijoje triumfavo Guoda ir Rimvydas Useliai (24 taškai), su šiais nominantais varžėsi „Lighthouse“ (20 taškų) ir Aušra Pocevičiūtė (16 taškų).
 • Metų klaipėdiečių nominacija Metų socialinis darbuotojas - Artiom Kazakovcev (22 taškai). Siūlytos nominacijos ir taip pat aktyviai balsuota už Andrių Matulį Metų aktyviausi kategorijoje (18 taškų) ir Augustiną Navicką (20 taškų) Metų sportininko nominacijoje.

JRT atstovai teigia, jog „belieka pasidžiaugti aktyviu Klaipėdos jaunimu ir tikėtis, kad kitais metais apdovanojimai vyks su trenksmu ir dar didesniu jaunųjų klaipėdiečių būriu.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Architektūrinė urbanistinė idėja, pagal kurį apleistoje Klaipėdos senamiesčio zonoje šalia Jono kalnelio...

Prie „Bastionų namų“ architektūrinės idėjos tobulinimo prisijungė Klaipėdos architektai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, jau nuo birželio mėnesio bus pradėtas vykdyti vandens maršrutas Klaipėda –...

Vasarą į Nidą - ir laivu nuotrauka, foto

Į Klaipėdą šiemet atskrido vienintelė „Aukso paukštė“ – garbingas apdovanojimas, kuriuo Lietuvos...

„Aukso paukšte“ pagerbtas Klaipėdos universiteto choras „Pajūrio aidos“ laukia laisvės koncertuoti nuotrauka, foto

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo Prezidento“ sindromas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Praėjusią savaitę nuskambėjo žinia apie tai, kad prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka...

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis nuotrauka, foto

In Memoriam, Sekmadienį, eidamas 92-uosius metus, mirė astrofizikas, gamtos mokslų daktaras Algimantas Ažusienis, pranešė...

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio karo dalis nuotrauka, foto

Pasaulis, Ukrainos valdžia rusišką vakciną „Sputnik V“ laiko hibridinio karo šalyje dalimi....

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai nuotrauka, foto

SE, Apie choleros epidemijas jau ne kartą rašyta. Taip pat ir apie tai,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...